Czy Monster Hunter: World pójdzie na twoim komputerze?
Żeby uruchomić grę Monster Hunter: World w około 60 FPS w 1080p na wysokich detalach, potrzebujesz co najmniej karty graficznej Arc A380, procesora Ryzen 7 2700X i 8 GB RAM. Ta karta nadal jest dostępna w sprzedaży jako nowa, więc to ją też proponujemy kupić. Sprawdź swój komputer poniżej: szacowane FPS na każdych ustawieniach graficznych, oficjalne wymagania sprzętowe i to, co warto zmodernizować.
Zaktualizowano
- Minimum na 60 FPS (szac.)
- Arc A380
- Proponowana karta do kupienia
- Arc A380
- Procesor na 60 FPS (szac.)
- Ryzen 7 2700X
- Minimum na 30 FPS, Niskie (szac.)
- GTX 760 (starsza karta)
- RAM
- 8 GB
Twój komputerPrzykładowy komputer
Jedno kliknięcie odczyta twoją kartę graficzną z poziomu przeglądarki. Nic nie opuszcza twojego urządzenia.
Działa świetnie: około 70 FPS w grze Monster Hunter: World w 1080p na ustawieniach Wysokie (szacunkowo).
Spodziewaj się około 70 FPS w grze Monster Hunter: World w 1080p na ustawieniach Wysokie (szacunkowo). Najlepsze płynne ustawienie na twoim komputerze: Ultra, 1440p (61 FPS).
Szacowane FPS na każdych ustawieniach
Średnia liczba FPS na twoim komputerze. Ramka z obwódką i napisem „najlepsze” to najlepsze ustawienie, które utrzymuje 60 FPS (płynnie); ramka przerywana to wynik powyżej.
Wyniki w 4K na kartach z 8 GB VRAM lub mniej często ogranicza pamięć karty graficznej.
Płynnie 60+ FPS · Grywalnie 30–59 · Przycina poniżej 30 · Ile FPS to dobrze?
Twoje podzespoły a ta gra
Co dalej
Porady dotyczące modernizacji
Modernizacja niepotrzebna. Twój komputer bez problemu uciągnie grę Monster Hunter: World, więc spróbuj wyższych ustawień graficznych albo 1440p dla lepszej grafiki.
Monster Hunter: World w skrócie
Monster Hunter: World to gra (gatunek: gra action RPG) z roku 2018. Zalecana karta graficzna według strony sklepu Steam: NVIDIA GeForce GTX 1060 (VRAM 3GB) / NVIDIA GeForce GTX 1650 / AMD Radeon RX 480 / AMD Radeon RX 570. Wymaga 8 GB RAM (minimum 8 GB).
Nasze szacunki: minimum na stabilne 60 FPS w 1080p na wysokich detalach to karta Arc A380, a karta GTX 760 (starsza karta) utrzyma około 30 FPS na niskich. Ta karta nadal jest dostępna w sprzedaży jako nowa, więc to ją też proponujemy kupić. Gra jest umiarkowanie wymagająca dla procesora; procesor Ryzen 7 2700X lub lepszy utrzyma 60 FPS. Na podstawowej zintegrowanej grafice Intel UHD 630 spodziewaj się tylko około 11 FPS na niskich detalach, więc dedykowana karta graficzna robi ogromną różnicę.
Wymagania sprzętowe gry Monster Hunter: World
| Podzespół | Minimalne | Zalecane |
|---|---|---|
| System | Windows 10 (64-bit) | Windows 10 (64-bit) / Windows 11 |
| Procesor | Intel Core i5-4460 / Intel Core i3-9100F / AMD FX-6300 / AMD Ryzen 3 3200G | Intel Core i7-3770 / Intel Core i3-8350 / Intel Core i3-9350F / AMD Ryzen 5 1500X / AMD Ryzen 5 3400G |
| Karta graficzna | NVIDIA GeForce GTX 760 / NVIDIA GeForce GTX 1050 / AMD Radeon R7 260x / AMD Radeon RX 560 | NVIDIA GeForce GTX 1060 (VRAM 3GB) / NVIDIA GeForce GTX 1650 / AMD Radeon RX 480 / AMD Radeon RX 570 |
| RAM | 8 GB | 8 GB |
| Miejsce na dysku | 52 GB | 52 GB |
Podzespoły wymienione powyżej: GTX 760, GTX 1050, RX 560, GTX 1060 6GB, GTX 1650, RX 480, RX 570, FX-8350, Core i5-4460, Core i3-9100F, Ryzen 3 3200G, Ryzen 3 2200G, Core i7-3770K, Ryzen 5 3400G.
Minimum na stabilne 60 FPS w 1080p na Wysokich (szac.): karta graficzna Arc A380, procesor Ryzen 7 2700X i 8 GB RAM. Ta karta nadal jest dostępna w sprzedaży jako nowa, więc to ją też proponujemy kupić.
FPS w grze Monster Hunter: World według karty graficznej
Szacowane średnie FPS z procesorem Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wyróżniona jest minimalna karta na 60 FPS na Wysokich (Arc A380). Pola tabeli, które kończą się na 86 FPS, ogranicza procesor Ryzen 5 5600, a nie karta graficzna.
| Karta graficzna | 1080p Niskie | 1080p Wysokie | 1440p Wysokie | 4K Wysokie |
|---|---|---|---|---|
| UHD 630 | 11 | 8 | 6 | Niezalecane |
| GTX 1050 Ti | 57 | 40 | 30 | Niezalecane |
| Radeon 780M | 61 | 42 | 32 | Niezalecane |
| GTX 1650 | 86 | 65 | 36 | Niezalecane |
| Arc A380 | 86 | 60 | 45 | 16 |
| GTX 1060 6GB | 86 | 68 | 53 | 20 |
| GTX 1660 Super | 86 | 86 | 77 | 28 |
| RTX 2060 | 86 | 86 | 86 | 32 |
| RX 6600 | 86 | 86 | 86 | 35 |
| RTX 3060 | 86 | 86 | 86 | 48 |
| RX 7600 | 86 | 86 | 86 | 46 |
| RTX 4060 | 86 | 86 | 86 | 51 |
| RTX 3070 | 86 | 86 | 86 | 71 |
| RTX 4070 Super | 86 | 86 | 86 | 86 |
| RX 7900 XTX | 86 | 86 | 86 | 86 |
| RTX 4090 | 86 | 86 | 86 | 86 |
Płynnie 60+ FPS · Grywalnie 30–59 · Przycina poniżej 30 · Ile FPS to dobrze?
4K jest oznaczone jako niezalecane dla zintegrowanej grafiki i kart z 4 GB VRAM lub mniej. Wyniki w 4K na kartach z 8 GB VRAM lub mniej często ogranicza pamięć karty graficznej.
Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy
Najlepsze ustawienia graficzne w grze Monster Hunter: World na twój komputer
- Tani komputer (GTX 1650 + Ryzen 5 5600): Wysokie, 1080p daje około 65 FPS. 1080p Wysokie: około 65 FPS.
- Komputer ze średniej półki (RTX 3060 + Ryzen 5 5600): Ultra, 1440p daje około 86 FPS. 1080p Wysokie: około 86 FPS.
- Mocny komputer (RTX 4070 Super + Ryzen 5 5600): Ultra, 4K daje około 85 FPS. 1080p Wysokie: około 86 FPS.
Nie wiesz, co masz w komputerze? Użyj Wykryj mój komputer w narzędziu powyżej albo otwórz kalkulator FPS.
Monster Hunter: World: najczęstsze pytania
Czy Monster Hunter: World pójdzie na GTX 1650?
Szacunkowo: około 86 FPS na niskich i 65 FPS na wysokich detalach w 1080p z procesorem Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Gra chodzi płynnie, nawet z kilkoma ustawieniami podkręconymi wyżej.
Jaka karta graficzna da 60 FPS w grze Monster Hunter: World?
Według naszego modelu karta Arc A380 lub szybsza daje około 60 FPS w 1080p na wysokich detalach (szacunek); na 30 FPS na niskich wystarczy karta GTX 760 (starsza karta). Ta karta nadal jest dostępna w sprzedaży jako nowa, więc to ją też proponujemy kupić.
Ile RAM-u potrzeba do gry Monster Hunter: World?
Minimum 8 GB, zalecane 8 GB (oficjalnie). Poniżej 8 GB w naszym modelu spodziewaj się wyraźnego spadku FPS i przycięć.
Czy Monster Hunter: World pójdzie na zintegrowanej grafice?
Szacunkowo na niskich detalach w 1080p: około 61 FPS na Radeon 780M (nowsze laptopy AMD i konsole przenośne) oraz 11 FPS na Intel UHD 630. Nowsza zintegrowana grafika da radę.
Ile miejsca na dysku zajmuje Monster Hunter: World?
Około 52 GB wolnego miejsca według jej strony w sklepie Steam.