Który procesor jest szybszy?
Wybierz dwa procesory i zobacz, który jest szybszy w grach i o ile, z wynikami FPS w 8 popularnych grach oraz liczbą rdzeni. Poniżej znajdziesz porównania, których szukasz najczęściej.
Procesory Ryzen 5 5600 i Core i5-12400F dają w grach mniej więcej tę samą wydajność (szacunkowo, w granicach 4%).
| Parametr | Ryzen 5 5600 | Core i5-12400F |
|---|---|---|
| Indeks wydajności w grach | 53,6 | 55 |
| Rdzenie | 6 | 6 |
| Wątki | 12 | 12 |
| Premiera | 2022 | 2022 |
Szacowane FPS w poszczególnych grach
1080p na Wysokich z kartą graficzną RTX 5090 i 32 GB RAM, więc tam, gdzie się da, to procesor decyduje o liczbie klatek. Linia przerywana oznacza 60 FPS.
AMD vs Intel: rywale z tej samej półki
- Ryzen 5 5600 vs Core i5-12400F≈ tyle samo
- Ryzen 5 7600 vs Core i5-13400F+13%
- Ryzen 7 7800X3D vs Core i9-14900K+9%
- Ryzen 5 9600X vs Core Ultra 5 245K+8%
- Ryzen 7 9800X3D vs Core Ultra 9 285K+35%
- Ryzen 7 9800X3D vs Core i9-14900K+24%
- Ryzen 5 7600X vs Core i5-13600K−5%
- Core i5-14600K vs Ryzen 7 7800X3D−17%
- Core i7-14700K vs Ryzen 7 7800X3D−12%
- Ryzen 5 7600 vs Core i5-14400F+11%
- Ryzen 5 7500F vs Core i5-12400F+19%
- Ryzen 7 5800X3D vs Core i5-13600K≈ tyle samo
- Ryzen 7 7700X vs Core i5-13600K≈ tyle samo
- Core i5-12600K vs Ryzen 5 5600X+16%
- Ryzen 7 5800X3D vs Core i7-12700K+11%
- Ryzen 7 5800X3D vs Core i9-12900K+8%
- Ryzen 9 7950X vs Core i9-13900K−8%
- Ryzen 7 9700X vs Core Ultra 7 265K+5%
- Ryzen 9 9950X vs Core Ultra 9 285K+7%
- Ryzen 5 3600 vs Core i5-10400F−6%
- Core Ultra 7 270K Plus vs Ryzen 7 9800X3D−25%
- Core Ultra 5 250K Plus vs Ryzen 5 9600X≈ tyle samo
- Core i5-12400F vs Ryzen 5 5600X≈ tyle samo
Porównania przed modernizacją
- Ryzen 5 7600 vs Ryzen 7 7800X3D−33%
- Ryzen 5 5600 vs Ryzen 7 5700X3D−31%
- Ryzen 5 5600 vs Ryzen 5 7600−24%
- Ryzen 5 3600 vs Ryzen 5 5600−23%
- Core i5-12400F vs Core i5-14400F−9%
- Ryzen 5 5600X vs Ryzen 7 5800X3D−38%
- Ryzen 5 5600X vs Ryzen 7 5700X3D−29%
- Ryzen 5 3600 vs Ryzen 7 5700X3D−61%
- Ryzen 5 3600 vs Ryzen 7 5800X3D−72%
- Core i5-13600K vs Core i5-14600K≈ tyle samo
- Core i7-13700K vs Core i7-14700K≈ tyle samo
- Core i9-13900K vs Core i9-14900K≈ tyle samo
- Core i7-14700K vs Core i9-14900K≈ tyle samo
- Ryzen 7 7700X vs Ryzen 7 9700X−4%
- Ryzen 5 7600 vs Ryzen 5 9600X−13%
- Ryzen 5 7600X vs Ryzen 5 9600X−8%
- Ryzen 5 5600X vs Ryzen 5 7600X−28%
- Core i7-14700K vs Core Ultra 7 265K+9%
- Core i5-14600K vs Core Ultra 5 245K+9%
- Core Ultra 9 285K vs Core i9-14900K−9%
- Core i5-12400F vs Core i5-13400F−6%
- Core i5-10400F vs Core i5-12400F−20%
- Core i5-11400F vs Core i5-12400F−6%
- Ryzen 5 2600 vs Ryzen 5 5600−51%
- Ryzen 9 5900X vs Ryzen 9 5950X≈ tyle samo
- Ryzen 5 5600G vs Ryzen 5 8600G−28%
X3D kontra procesory bez X3D
- Ryzen 7 7800X3D vs Ryzen 7 7700X+21%
- Ryzen 7 9800X3D vs Ryzen 7 9700X+32%
- Ryzen 7 5800X3D vs Ryzen 7 5800X+29%
- Ryzen 7 9800X3D vs Ryzen 7 7800X3D+13%
- Ryzen 7 5700X3D vs Ryzen 7 5800X3D−7%
- Ryzen 9 9950X3D vs Ryzen 7 9800X3D≈ tyle samo
- Ryzen 9 7950X3D vs Ryzen 7 7800X3D≈ tyle samo
- Ryzen 7 5800X3D vs Ryzen 7 7800X3D−18%
- Ryzen 7 9850X3D vs Ryzen 7 9800X3D≈ tyle samo
- Ryzen 5 7600X3D vs Ryzen 7 7800X3D−6%
- Ryzen 7 7700X3D vs Ryzen 7 7800X3D−4%
- Ryzen 7 5700X3D vs Ryzen 7 5700X+23%
- Ryzen 7 7800X3D vs Ryzen 9 7900X3D+11%
- Ryzen 9 9950X3D vs Ryzen 9 9950X+24%
- Ryzen 7 9700X vs Ryzen 7 7800X3D−16%
- Ryzen 5 9600X vs Ryzen 7 7800X3D−18%
- Ryzen 7 7800X3D vs Ryzen 5 7600X+27%
Tanie procesory
- Ryzen 5 5500 vs Ryzen 5 5600−18%
- Core i3-12100F vs Ryzen 5 5500+10%
- Ryzen 5 5600 vs Core i3-12100F+7%
- Ryzen 5 5600G vs Ryzen 5 5600−16%
- Ryzen 5 5600G vs Core i5-12400F−19%
- Core i3-12100F vs Core i5-12400F−10%
- Ryzen 5 5600 vs Ryzen 5 5600X≈ tyle samo
- Ryzen 5 7600 vs Ryzen 5 7600X−5%
- Ryzen 7 7700 vs Ryzen 7 7700X≈ tyle samo
- Ryzen 5 9600 vs Ryzen 5 9600X≈ tyle samo
- Ryzen 5 7500F vs Ryzen 5 7600≈ tyle samo
- Ryzen 5 8600G vs Ryzen 7 8700G−4%
- Ryzen 5 5600G vs Ryzen 7 5700G−7%
Jak działa porównanie
Każdy procesor ma szacowany indeks wydajności w grach (Ryzen 7 9800X3D = 100), zbudowany na podstawie opublikowanych recenzji i benchmarków, w których o liczbie klatek w 1080p decyduje procesor, a nie karta graficzna. „% szybszy” to stosunek dwóch indeksów; przy różnicy poniżej 4% uznajemy, że procesory są mniej więcej na tym samym poziomie.
FPS w poszczególnych grach pochodzą z naszego modelu FPS z kartą graficzną RTX 5090, 32 GB RAM i wysokimi ustawieniami graficznymi w 1080p, więc tam, gdzie to możliwe, limitem jest procesor. Ze słabszą kartą albo w 1440p i 4K częściej o FPS decyduje karta graficzna, a różnica się zmniejsza.
Wszystkie liczby to szacunki, a nie zmierzone wyniki benchmarków. Zobacz, jak szacujemy FPS.