Karta RX 6600 w grach

To zależy: karta RX 6600 w naszych szacunkach uciągnie 130 z 210 gier w 60+ FPS w 1080p na Wysokich. Karta AMD Radeon RX 6600 to solidna karta do 1080p. Sprawdź, jakie gry na niej pójdą i jak wypada na tle innych kart.

Zaktualizowano

Nie wiesz, jaką masz kartę? Jak sprawdzić · Chcesz ją kupić? Najlepsza karta graficzna do 1080p

Podsumowanie

AMD Radeon RX 6600 (2021) to solidna karta do 1080p. Ma 8 GB VRAM, a jej moc to 132 W.

Z szybkim procesorem osiąga 60 FPS w 1080p na Wysokich w około 130 z 210 śledzonych przez nas gier. Liczba takich gier w 1440p: 92, w 4K: 29 (szacunki). Karty z tej samej klasy: RTX 3060 8GB i RTX 2060 12GB. Następny krok w górę wśród nowych kart to Arc A750: jest szybsza o około 20%.

Specyfikacja karty RX 6600

ProducentAMD
Premierapaździernik 2021
TypDedykowana karta graficzna
Pamięć karty graficznej8 GB GDDR6
Magistrala pamięci128-bitowa
Pobór mocy (cała karta)132 W
Cena premierowa (USA)329 USD
Indeks wydajności FPSVibe (szac.)30,6 (RTX 4090 = 100, 1440p)
Indeks 4K FPSVibe (szac.)19,1 (RTX 4090 = 100 w 4K), zgrubny szacunek
Indeks 1080p FPSVibe (szac.)35,6 (RTX 4090 = 100 w 1080p)
Wiarygodność danychWysoka (bezpośrednie dane z benchmarków)
Wydajność na wat (szac.)23,2
Miejsce w rankingu#73 z 163 kart, które śledzimy

Źródła danych

Indeks to własne zestawienie FPSVibe z opublikowanych wyników benchmarków, przeskalowane na jedną skalę; nie jest skopiowany z żadnego pojedynczego źródła. Sprawdzono: 12 października 2026.

Gry, które pójdą na karcie RX 6600

Szacowane średnie FPS na wysokich ustawieniach graficznych z procesorem Ryzen 7 7800X3D i 32 GB RAM, więc jedynym ograniczeniem jest karta. Posortowane według FPS w 1080p.

Gra1080p1440p4K
Geometry Dash529529243
Valorant485485179
Terraria441441243
Slay the Spire 2441441165
The Binding of Isaac: Rebirth441441243
Bloons TD 6441441243
Brawlhalla441441243
Balatro441441243
Among Us40328998
League of Legends39728998
Don't Starve Together353353206
Left 4 Dead 2309309125
Roblox309309125
Minecraft265265109
Team Fortress 226526594
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265138
Assassin's Creed Origins26017861
Hollow Knight22515954
RimWorld221221165
Dota 221815152
Hollow Knight: Silksong21815954
Overwatch 219414148
The Sims 419419496
Risk of Rain 219413546
Hearts of Iron IV18713044
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition17812242
Age of Empires II: Definitive Edition17617696
Garry's Mod17617694
Assassin's Creed Unity17512041
Warframe17411740
GTA IV174174109
Counter-Strike 216811740
Fallout 416813646
Apex Legends16711138
Assassin's Creed Odyssey16711138
GTA V15915152
Subnautica15915998
It Takes Two15510134
Destiny 21449633
Far Cry 51439331
Sid Meier's Civilization VI14114159
Project Zomboid14114169
Limbus Company14114172
Assetto Corsa1419733
Deep Rock Galactic1409633
Crusader Kings III1409633
War Thunder1349031
Warhammer 40,000: Boltgun 213411339
Age of Empires IV13213245
Doom Eternal1319031
Rocket League1288930
Monster Hunter: World12810335
PUBG: Battlegrounds1268629
Diablo IV1238529
Mount & Blade II: Bannerlord1239432
World of Warships12212262
Dead by Daylight12012075
Delta Force1188128
Honkai: Star Rail1188128
eFootball1188128
NARAKA: BLADEPOINT1188128
Lies of P1168830
The Witcher 3: Wild Hunt1147325
Far Cry 61127425
Resident Evil 21127626
Manor Lords1127626
DayZ1127726
Ready or Not1107425
Death Stranding Director's Cut1077325
Minecraft Dungeons II1077325
Cities: Skylines10610652
Valheim1057225
Marvel's Spider-Man: Miles Morales1057225
Assetto Corsa Competizione1057024
Marvel's Spider-Man Remastered1037024
Euro Truck Simulator 21016823
7 Days to Die1016723
Call of Duty: Warzone1006823
Hell Let Loose1006823
Fortnite976221
Assassin's Creed Valhalla976823
Forza Horizon 5936221
Lethal Company926422
The Outlast Trials926221
Total War: Warhammer III885920
Baldur's Gate 3855318
Metro Exodus855719
Resident Evil Village835619
EA Sports FC 26815519
EA Sports FC 25815519
Lost Ark815619
EA Sports FC 27815519
Sea of Thieves795218
Assassin's Creed Mirage795318
Resident Evil 4785218
Hades II775017
World of Warcraft775117
Sid Meier's Civilization VII765017
Zenless Zone Zero755117
God of War714816
R.E.P.O.714816
Final Fantasy VII Remake Intergrade704716
Star Wars Jedi: Survivor704616
Black Desert704716
Helldivers 2684515
Path of Exile 2684515
Ghost of Tsushima684515
Arena Breakout: Infinite684515
Cyberpunk 2077674515
Red Dead Redemption 2664515
Red Dead Redemption644214
Phasmophobia634114
Wuthering Waves624114
Final Fantasy XIV Online624114
Stronghold 4624114
skate.624014
VRChat624014
Tom Clancy's Rainbow Six Siege614315
Elden Ring605619
Battlefield 2042604014
Elden Ring Nightreign604716
Sekiro: Shadows Die Twice606031
Dark Souls III606031
Factorio606040
Stardew Valley606060
Genshin Impact606025
Tekken 7606028
Mortal Kombat 11606042
Dragon Ball: Sparking! Zero604013
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Hogwarts Legacy593913
Satisfactory594014
Need for Speed Unbound594014
Mycopunk593713
PEAK593913
Arknights: Endfield593913
Farming Simulator 25583713
The Finals573713
Tekken 8573713
ARC Raiders573713
Aion 2563713
Forza Horizon 6553713
The Last of Us Part I543612
Sons of the Forest533412
Marvel Rivals523512
Horizon Forbidden West523813
Microsoft Flight Simulator 2024523311
God of War Ragnarök523512
Marvel's Spider-Man 2523813
The Last of Us Part II Remastered523813
Horizon Zero Dawn Remastered523813
NBA 2K26523512
NBA 2K27523512
Call of Duty: Black Ops 6513412
F1 25513311
Onimusha: Way of the Sword513412
Call of Duty: Modern Warfare 4513412
Rust503411
Stellar Blade503411
BeamNG.drive503211
F1 24493211
Street Fighter 6493211
RuneScape: Dragonwilds493211
Castlevania: Belmont's Curse493412
Forza Motorsport483010
Enshrouded483110
Hunt: Showdown 1896483512
Schedule I483111
No Man's Sky473211
Mortal Kombat 1473010
Assassin's Creed Black Flag Resynced463010
Alan Wake 2452910
Black Myth: Wukong453010
Battlefield 6442810
Final Fantasy VII Rebirth43289
Assassin's Creed Shadows433010
Escape from Tarkov43279
Clair Obscur: Expedition 3341279
Starfield41269
Split Fiction41269
Planet Zoo 241259
Monster Hunter Wilds39269
Final Fantasy XVI39259
Control Resonant39248
Silent Hill 238248
Phantom Blade Zero38248
Star Wars: Galactic Racer38238
Palworld37248
Warhammer 40,000: Space Marine 237248
Stalker 2: Heart of Chornobyl36238
Borderlands 436228
Marvel Tōkon: Fighting Souls36238
WARDOGS36238
Gears of War: E-Day35228
Dragon's Dogma 234238
Valor Mortis34227
Kingdom Come: Deliverance II31207
ARK: Survival Ascended30196
Avowed30186
Doom: The Dark Ages29186
Star Wars Outlaws29186
Star Wars Zero Company29186
Indiana Jones and the Great Circle28186
Silent Hill: Townfall28176
Mortal Shell II28176
Mafia: The Old Country26165
Halo: Campaign Evolved26165
Hell Let Loose: Vietnam26166
Ace Combat 8: Wings of Theve25165
Cities: Skylines II21135

Wyniki w 4K na kartach z 8 GB VRAM lub mniej często ogranicza pamięć karty graficznej.

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Pytania i odpowiedzi o kartę RX 6600

Czy karta RX 6600 nadaje się do gier?

To solidna karta do 1080p. Szacunki z szybkim procesorem: 60+ FPS w 1080p na Wysokich w 130 z 210 popularnych gier, a w 1440p w 92.

Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na karcie RX 6600?

Szacunki dla konfiguracji: Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wynik w 1080p: około 94 FPS na Niskich i 67 FPS na Wysokich.

Ile VRAM ma karta RX 6600?

8 GB. Wystarczy do 1080p; niektóre nowe gry w 1440p na teksturach Ultra chcą więcej.

Jakiego zasilacza potrzebuję do karty RX 6600?

Moc karty to 132 W. Z grubsza: dobrej jakości zasilacz 400 W pokryje ją wraz z typowym procesorem do gier. Sprawdź zalecenie producenta karty dla swojego modelu.

RX 6600 vs RTX 3060 8GB: która karta jest szybsza?

Karta RX 6600 i karta RTX 3060 8GB dają w naszych szacunkach mniej więcej tyle samo FPS w 210 grach w 1440p na ustawieniach Wysokie (różnica do 4%).