Karta RTX 4070 Laptop w grach

Tak: karta RTX 4070 Laptop w naszych szacunkach uciągnie 173 z 210 gier w 60+ FPS w 1080p na Wysokich. Szacunek przy około 115 W, czyli typowym limicie mocy (TGP) tego układu w laptopach do gier.

Zaktualizowano

Limit mocy (TGP): dlaczego dwa laptopy z kartą RTX 4070 Laptop się różnią

Producenci laptopów mogą ustawić moc karty RTX 4070 Laptop w zakresie od 35 W do 140 W. Nasze szacunki zakładają około 115 W. Przy 35 W (cienkie laptopy) spodziewaj się około 33% mniej FPS, przy 140 W około 3% więcej.

Przed zakupem sprawdź TGP w specyfikacji laptopa albo w recenzjach. Jak sprawdzić podzespoły laptopa do gier.

Podobna karta do komputera stacjonarnego

Według naszych szacunków karta RTX 4070 Laptop osiąga w 1080p wydajność zbliżoną do stacjonarnej karty Arc B580. Stacjonarna karta RTX 4070 o tej samej nazwie jest w 1080p szybsza o około 52%.

Specyfikacja karty RTX 4070 Laptop

ProducentNVIDIA
Premieraluty 2023
TypGrafika laptopowa (dedykowana)
Pamięć karty graficznej8 GB GDDR6
Magistrala pamięci128-bitowa
Limit mocy (TGP)35–140 W
Typowy limit mocy (nasz szacunek)115 W
Podobna karta stacjonarnaArc B580
Indeks 1080p FPSVibe (szac.)48,7 (RTX 4090 = 100 w 1080p)
Indeks wydajności FPSVibe (szac.)45,7 (RTX 4090 = 100, 1440p)
Indeks 4K FPSVibe (szac.)30,8 (RTX 4090 = 100 w 4K)
Wiarygodność danychŚrednia (szacunek na podstawie powiązanych benchmarków)
Miejsce w rankingu#11 z 41 kart, które śledzimy

Karta RTX 4070 Laptop: szacowane FPS w każdej grze

Szacowane FPS na wysokich ustawieniach graficznych przy układzie o mocy około 115 W i szybkim procesorze (Ryzen 7 7800X3D, 32 GB RAM), więc FPS wyznacza układ graficzny. Procesory w laptopach są często wolniejsze, zwłaszcza w cienkich modelach. Zakres w 1080p pokazuje wynik od najniższego do najwyższego limitu mocy (35–140 W).

Gra1080pZakres 1080p1440p4K
Among Us529369–529431158
Geometry Dash529529529391
Valorant485485485289
Terraria441441441391
Slay the Spire 2441441441266
The Binding of Isaac: Rebirth441441441391
Bloons TD 6441441441391
Brawlhalla441441441391
Balatro441441441391
League of Legends397369–397397158
Don't Starve Together353353353333
Left 4 Dead 2309309309202
Roblox309309309202
Hollow Knight308206–31723888
Dota 2282200–28222683
Minecraft265265265175
Overwatch 2265178–26521077
Team Fortress 2265265265151
Assassin's Creed Origins265239–26526598
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265265222
Hearts of Iron IV256172–26119572
Counter-Strike 2246165–25318769
Assassin's Creed Unity240160–24717966
Warframe238159–24517464
Assassin's Creed Odyssey228153–23516661
RimWorld221221221221
Hollow Knight: Silksong218206–21821888
Risk of Rain 2212178–21220174
PUBG: Battlegrounds199133–20514855
Destiny 2197132–20314453
Apex Legends194153–19416661
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition194163–19418367
The Sims 4194194194155
Deep Rock Galactic191128–19714453
GTA V18718718783
War Thunder183122–18813550
Warhammer 40,000: Boltgun 2183122–18816962
Doom Eternal179120–18513550
Age of Empires II: Definitive Edition176176176155
It Takes Two176142–17615155
Garry's Mod176176176151
Rocket League175117–18013349
Far Cry 5175131–17513851
GTA IV174174174174
Assetto Corsa174130–17414553
Diablo IV168113–17312747
Fallout 416816816875
F1 24168113–17312144
Crusader Kings III163128–16314453
Delta Force161108–16612144
Honkai: Star Rail161108–16612145
eFootball161108–16612145
Lies of P159106–15913249
Subnautica159159159158
The Witcher 3: Wild Hunt156105–15910940
DayZ154103–15811542
Resident Evil 2153102–15811442
Manor Lords153102–15811442
Ready or Not150100–15011141
Death Stranding Director's Cut14798–15111040
Minecraft Dungeons II14798–14911040
Marvel's Spider-Man Remastered14698–15010940
Valheim14496–14810840
Marvel's Spider-Man: Miles Morales14496–14810840
Far Cry 614396–14810438
Assetto Corsa Competizione14396–14610538
NARAKA: BLADEPOINT143108–14312145
Monster Hunter: World141117–14114156
Sid Meier's Civilization VI14114114195
Project Zomboid141141141111
Limbus Company141141141117
Euro Truck Simulator 213893–14310237
Call of Duty: Warzone13792–14110238
Hell Let Loose13792–14110238
Fortnite13289–1369334
Age of Empires IV13213213273
F1 2512987–1339334
Forza Horizon 512785–1319334
Lethal Company12684–1309635
The Outlast Trials12584–1299334
Mount & Blade II: Bannerlord12312312352
World of Warships12212212299
Dead by Daylight120120120120
Baldur's Gate 311678–1208029
Metro Exodus11678–1208531
7 Days to Die11593–11510137
Resident Evil Village11476–1178331
EA Sports FC 2611174–1148230
EA Sports FC 2511174–1148230
Lost Ark11174–1148331
EA Sports FC 2711174–1148230
Assassin's Creed Mirage10973–1128029
Sea of Thieves10772–1117829
Resident Evil 410771–1107829
Assassin's Creed Valhalla10671–1098230
Cities: Skylines10610610684
Hades II10570–1087528
World of Warcraft10571–1097628
Sid Meier's Civilization VII10470–1077528
Zenless Zone Zero9868–987628
God of War9765–1007226
Total War: Warhammer III9781–978933
R.E.P.O.9765–1007126
Final Fantasy VII Remake Intergrade9664–997026
Star Wars Jedi: Survivor9664–986825
Black Desert9564–987126
Path of Exile 29363–966825
Ghost of Tsushima9363–966825
Arena Breakout: Infinite9363–966825
Helldivers 29262–956725
Red Dead Redemption 29060–936725
Call of Duty: Black Ops 68960–926424
Red Dead Redemption8859–906223
Phasmophobia8658–896123
Final Fantasy XIV Online8557–886123
Stronghold 48557–876122
skate.8557–886022
VRChat8557–876022
Cyberpunk 20778456–866223
Wuthering Waves8456–876122
Tom Clancy's Rainbow Six Siege8356–866424
Battlefield 20428255–846022
Hogwarts Legacy8154–845821
Satisfactory8154–836022
Need for Speed Unbound8154–836022
PEAK8154–835821
Arknights: Endfield8154–835821
Mycopunk8054–835520
Farming Simulator 258053–825520
The Finals7852–805520
The Last of Us Part I7852–805621
ARC Raiders7852–805520
Aion 27651–795520
Forza Horizon 67651–785520
Sons of the Forest7349–755119
Marvel Rivals7248–745319
Horizon Forbidden West7148–745721
Microsoft Flight Simulator 20247148–715018
God of War Ragnarök7147–735219
Marvel's Spider-Man 27148–745721
The Last of Us Part II Remastered7148–745721
Horizon Zero Dawn Remastered7148–745721
NBA 2K267147–735219
NBA 2K277147–735219
Onimusha: Way of the Sword7047–725119
Call of Duty: Modern Warfare 47047–725119
Rust6946–715018
Stellar Blade6946–715019
BeamNG.drive6946–714818
RuneScape: Dragonwilds6845–704818
Castlevania: Belmont's Curse6745–695119
Forza Motorsport6644–684516
Enshrouded6644–684617
Schedule I6644–684617
Hunt: Showdown 18966544–675219
No Man's Sky6443–664818
Alan Wake 26342–654517
Assassin's Creed Black Flag Resynced6342–644517
Elden Ring60606031
Battlefield 66040–624215
Elden Ring Nightreign60606026
Sekiro: Shadows Die Twice60606050
Dark Souls III60606050
Factorio60606060
Stardew Valley60606060
Genshin Impact60606040
Tekken 86052–605520
Tekken 760606044
Street Fighter 66045–604818
Mortal Kombat 16043–604416
Mortal Kombat 1160606060
Dragon Ball: Sparking! Zero6055–605922
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 460606060
Final Fantasy VII Rebirth5939–614215
Assassin's Creed Shadows5940–614416
Escape from Tarkov5939–604115
Clair Obscur: Expedition 335638–584015
Planet Zoo 25638–583714
Starfield5537–563814
Split Fiction5537–573914
Monster Hunter Wilds5436–553914
Stalker 2: Heart of Chornobyl5436–563814
Final Fantasy XVI5436–553814
Control Resonant5436–553713
Silent Hill 25235–543613
Phantom Blade Zero5235–533613
Palworld5134–533613
Warhammer 40,000: Space Marine 25134–533513
Star Wars: Galactic Racer5134–533513
Borderlands 45033–513312
Marvel Tōkon: Fighting Souls5033–513513
WARDOGS5033–513513
Gears of War: E-Day4832–503312
Dragon's Dogma 24732–493513
Valor Mortis4731–483212
Black Myth: Wukong4329–453111
Kingdom Come: Deliverance II4328–443011
ARK: Survival Ascended4228–432810
Avowed4127–422710
Doom: The Dark Ages4027–422710
Star Wars Outlaws3926–402710
Star Wars Zero Company3926–402610
Indiana Jones and the Great Circle3826–392610
Silent Hill: Townfall3825–39259
Mortal Shell II3825–39259
Halo: Campaign Evolved3624–37249
Mafia: The Old Country3524–36239
Hell Let Loose: Vietnam3524–36249
Ace Combat 8: Wings of Theve3523–36249
Cities: Skylines II2920–30207

Wyniki w 4K na kartach z 8 GB VRAM lub mniej często ogranicza pamięć karty graficznej.

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

RTX 4070 Laptop: najczęstsze pytania

Czy karta RTX 4070 Laptop nadaje się do gier?

To karta z wyższej półki średniej, świetna w 1440p. Szacunki z szybkim procesorem: 60+ FPS w 1080p na Wysokich w 173 z 210 popularnych gier, a w 1440p w 134.

Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na karcie RTX 4070 Laptop?

Szacunki dla konfiguracji: Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wynik w 1080p: około 94 FPS na Niskich i 84 FPS na Wysokich.

Ile VRAM ma karta RTX 4070 Laptop?

8 GB. Wystarczy do 1080p; niektóre nowe gry w 1440p na teksturach Ultra chcą więcej.

RTX 4070 Laptop vs RX 6850M XT: która karta jest szybsza?

Karta RTX 4070 Laptop i karta RX 6850M XT dają w naszych szacunkach mniej więcej tyle samo FPS w 210 grach w 1440p na ustawieniach Wysokie (różnica do 4%).

Czy karta RTX 4070 Laptop jest tak szybka jak stacjonarna karta RTX 4070?

Nie. Według naszych szacunków stacjonarna karta RTX 4070 jest w 1080p szybsza o około 52%, bo układ laptopowy ma mniej mocy (tutaj około 115 W, a w karcie stacjonarnej 200 W).

Jaki limit mocy (TGP) powinien mieć laptop z kartą RTX 4070 Laptop?

Laptopy z kartą RTX 4070 Laptop mają limit od 35 W do 140 W. Szukaj 115 W lub więcej; cienkie laptopy przy 35 W mogą być wolniejsze o około 33%.

Do jakiej karty stacjonarnej jest podobna karta RTX 4070 Laptop?

Mniej więcej do stacjonarnej karty Arc B580 w 1080p, według naszych szacunków przy około 115 W.