Steam Deck vs ROG Xbox Ally X

Konsola ROG Xbox Ally X jest według naszych szacunków szybsza o około 71% niż konsola Steam Deck (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Zaktualizowano

Szacowane FPS w popularnych grach

Szacowane średnie FPS w 800p i 1080p na średnich detalach, bez upscalingu, każda konsola w swoim typowym trybie zasilania.

GraSteam Deck 800p ŚrednieSteam Deck 1080p ŚrednieROG Xbox Ally X 800p ŚrednieROG Xbox Ally X 1080p Średnie
ValorantNie działaNie działa224224
Counter-Strike 2785713397
FortniteNie działaNie działa7454
Minecraft6565126126
Apex LegendsNie działaNie działa12894
GTA VNie działaNie działa123122
PUBG: BattlegroundsNie działaNie działa11182
EA Sports FC 26Nie działaNie działa6245
Call of Duty: WarzoneNie działaNie działa7756
Elden Ring35266044
Red Dead Redemption 230225037
Hogwarts Legacy27194533
Cyberpunk 207728204735
Alan Wake 221153526
Black Myth: Wukong14102417

Płynnie 60+ FPS · Grywalnie 30–59 · Przycina poniżej 30 · Ile FPS to dobrze?

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Którą konsolę wybrać?

Wybierz konsolę ROG Xbox Ally X, jeśli chcesz więcej FPS: wygrywa w 175 z 181 gier, które obejmujemy.

Konsola Steam Deck działa pod SteamOS. Gry z naszej bazy, które na niej nie ruszą (anti-cheat lub launcher): 29. Druga konsola ma Windows.

Przy premierze konsola Steam Deck kosztowała 399 USD, a konsola ROG Xbox Ally X 999,99 USD.

Steam Deck: Pewność: średnia. Dopasowano do 9 opublikowanych wyników (źródła: Notebookcheck, Tom's Hardware, Digital Foundry i HotHardware).

ROG Xbox Ally X: Pewność: wysoka. Dopasowano do 24 opublikowanych wyników (źródła: Notebookcheck, ComputerBase, Tom's Hardware i HotHardware).

Specyfikacje obok siebie

ParametrSteam DeckROG Xbox Ally X
UkładAMD Van Gogh APUAMD Ryzen AI Z2 Extreme
GrafikaRDNA 2, 8 CUklasa Radeon 890M, RDNA 3.5, 16 CU
Procesor4 rdzenie Zen 2, 8 wątków8 rdzeni Zen 5, 16 wątków
Pamięć16 GB LPDDR5-550024 GB LPDDR5X-8000
Ekran7-calowy LCD, 1280x800, 60 Hz7-calowy IPS, 1920x1080, 120 Hz
Premieralut 2022paź 2025
Cena premierowa399 USD999,99 USD
SystemSteamOSWindows 11
Szacunki dla trybuDomyślnie (15 W, bez ustawionego limitu)Turbo na baterii (25 W)

Steam Deck vs ROG Xbox Ally X: najczęstsze pytania

Czy konsola Steam Deck jest szybsza niż konsola ROG Xbox Ally X?

Konsola ROG Xbox Ally X jest według naszych szacunków szybsza o około 71% niż konsola Steam Deck (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Która konsola działa dłużej na baterii?

Zależy to bardziej od trybu zasilania niż od samego urządzenia: na niższych trybach obie konsole działają dłużej. Nasze szacowane FPS opierają się na trybie Domyślnie (15 W, bez ustawionego limitu) dla konsoli Steam Deck i trybie Turbo na baterii (25 W) dla konsoli ROG Xbox Ally X.