Steam Deck vs MSI Claw 8 AI+

Konsola MSI Claw 8 AI+ jest według naszych szacunków szybsza o około 79% niż konsola Steam Deck (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Zaktualizowano

Szacowane FPS w popularnych grach

Szacowane średnie FPS w 800p i 1080p na średnich detalach, bez upscalingu, każda konsola w swoim typowym trybie zasilania.

GraSteam Deck 800p ŚrednieSteam Deck 1080p ŚrednieMSI Claw 8 AI+ 800p ŚrednieMSI Claw 8 AI+ 1080p Średnie
ValorantNie działaNie działa200200
Counter-Strike 27857141103
FortniteNie działaNie działa7857
Minecraft6565112112
Apex LegendsNie działaNie działa13599
GTA VNie działaNie działa110110
PUBG: BattlegroundsNie działaNie działa11886
EA Sports FC 26Nie działaNie działa6648
Call of Duty: WarzoneNie działaNie działa8160
Elden Ring35266047
Red Dead Redemption 230225339
Hogwarts Legacy27194835
Cyberpunk 207728205037
Alan Wake 221153727
Black Myth: Wukong14102518

Płynnie 60+ FPS · Grywalnie 30–59 · Przycina poniżej 30 · Ile FPS to dobrze?

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Którą konsolę wybrać?

Wybierz konsolę MSI Claw 8 AI+, jeśli chcesz więcej FPS: wygrywa w 175 z 181 gier, które obejmujemy.

Konsola Steam Deck działa pod SteamOS. Gry z naszej bazy, które na niej nie ruszą (anti-cheat lub launcher): 29. Druga konsola ma Windows.

Przy premierze konsola Steam Deck kosztowała 399 USD, a konsola MSI Claw 8 AI+ 899,99 USD.

Steam Deck: Pewność: średnia. Dopasowano do 9 opublikowanych wyników (źródła: Notebookcheck, Tom's Hardware, Digital Foundry i HotHardware).

MSI Claw 8 AI+: Pewność: średnia. Dopasowano do 6 opublikowanych wyników (źródła: Notebookcheck i PC Gamer).

Specyfikacje obok siebie

ParametrSteam DeckMSI Claw 8 AI+
UkładAMD Van Gogh APUIntel Core Ultra 7 258V
GrafikaRDNA 2, 8 CUIntel Arc 140V, 8 rdzeni Xe2
Procesor4 rdzenie Zen 2, 8 wątków8 rdzeni (4 P + 4 LP-E), 8 wątków
Pamięć16 GB LPDDR5-550032 GB LPDDR5X-8533
Ekran7-calowy LCD, 1280x800, 60 Hz8-calowy IPS, 1920x1200, 120 Hz
Premieralut 2022gru 2024
Cena premierowa399 USD899,99 USD
SystemSteamOSWindows 11
Szacunki dla trybuDomyślnie (15 W, bez ustawionego limitu)30 W (limit używany w recenzjach)

Steam Deck vs MSI Claw 8 AI+: najczęstsze pytania

Czy konsola Steam Deck jest szybsza niż konsola MSI Claw 8 AI+?

Konsola MSI Claw 8 AI+ jest według naszych szacunków szybsza o około 79% niż konsola Steam Deck (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Która konsola działa dłużej na baterii?

Zależy to bardziej od trybu zasilania niż od samego urządzenia: na niższych trybach obie konsole działają dłużej. Nasze szacowane FPS opierają się na trybie Domyślnie (15 W, bez ustawionego limitu) dla konsoli Steam Deck i trybie 30 W (limit używany w recenzjach) dla konsoli MSI Claw 8 AI+.