Steam Deck vs Legion Go S

Konsola Legion Go S jest według naszych szacunków szybsza o około 11% niż konsola Steam Deck (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Zaktualizowano

Szacowane FPS w popularnych grach

Szacowane średnie FPS w 800p i 1080p na średnich detalach, bez upscalingu, każda konsola w swoim typowym trybie zasilania.

GraSteam Deck 800p ŚrednieSteam Deck 1080p ŚrednieLegion Go S 800p ŚrednieLegion Go S 1080p Średnie
ValorantNie działaNie działa152152
Counter-Strike 278578663
FortniteNie działaNie działa4835
Minecraft65658585
Apex LegendsNie działaNie działa8361
GTA VNie działaNie działa8479
PUBG: BattlegroundsNie działaNie działa7253
EA Sports FC 26Nie działaNie działa4029
Call of Duty: WarzoneNie działaNie działa5036
Elden Ring35263929
Red Dead Redemption 230223324
Hogwarts Legacy27192921
Cyberpunk 207728203123
Alan Wake 221152317
Black Myth: Wukong14101511

Płynnie 60+ FPS · Grywalnie 30–59 · Przycina poniżej 30 · Ile FPS to dobrze?

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Którą konsolę wybrać?

Wybierz konsolę Legion Go S, jeśli chcesz więcej FPS: wygrywa w 175 z 181 gier, które obejmujemy.

Konsola Steam Deck działa pod SteamOS. Gry z naszej bazy, które na niej nie ruszą (anti-cheat lub launcher): 29. Druga konsola ma Windows.

Przy premierze konsola Steam Deck kosztowała 399 USD, a konsola Legion Go S 729,99 USD.

Steam Deck: Pewność: średnia. Dopasowano do 9 opublikowanych wyników (źródła: Notebookcheck, Tom's Hardware, Digital Foundry i HotHardware).

Legion Go S: Pewność: średnia. Dopasowano do 13 opublikowanych wyników (źródła: Notebookcheck i Tom's Hardware).

Specyfikacje obok siebie

ParametrSteam DeckLegion Go S
UkładAMD Van Gogh APUAMD Ryzen Z2 Go
GrafikaRDNA 2, 8 CUklasa Radeon 680M, RDNA 2, 12 CU
Procesor4 rdzenie Zen 2, 8 wątków4 rdzenie Zen 3+, 8 wątków
Pamięć16 GB LPDDR5-550016/32 GB LPDDR5X-6400
Ekran7-calowy LCD, 1280x800, 60 Hz8-calowy IPS, 1920x1200, 120 Hz
Premieralut 2022sty 2025
Cena premierowa399 USD729,99 USD
SystemSteamOSWindows 11
Szacunki dla trybuDomyślnie (15 W, bez ustawionego limitu)Wydajność (30 W)

Steam Deck vs Legion Go S: najczęstsze pytania

Czy konsola Steam Deck jest szybsza niż konsola Legion Go S?

Konsola Legion Go S jest według naszych szacunków szybsza o około 11% niż konsola Steam Deck (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Która konsola działa dłużej na baterii?

Zależy to bardziej od trybu zasilania niż od samego urządzenia: na niższych trybach obie konsole działają dłużej. Nasze szacowane FPS opierają się na trybie Domyślnie (15 W, bez ustawionego limitu) dla konsoli Steam Deck i trybie Wydajność (30 W) dla konsoli Legion Go S.