MSI Claw 8 EX AI+ vs ROG Xbox Ally X

Konsola MSI Claw 8 EX AI+ jest według naszych szacunków szybsza o około 50% niż konsola ROG Xbox Ally X (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Zaktualizowano

Szacowane FPS w popularnych grach

Szacowane średnie FPS w 800p i 1080p na średnich detalach, bez upscalingu, każda konsola w swoim typowym trybie zasilania.

GraMSI Claw 8 EX AI+ 800p ŚrednieMSI Claw 8 EX AI+ 1080p ŚrednieROG Xbox Ally X 800p ŚrednieROG Xbox Ally X 1080p Średnie
Valorant220220224224
Counter-Strike 216414713397
Fortnite111827454
Minecraft124124126126
Apex Legends15714112894
GTA V121121123122
PUBG: Battlegrounds14612311182
EA Sports FC 2693686245
Call of Duty: Warzone110857756
Elden Ring60606044
Red Dead Redemption 276565037
Hogwarts Legacy68504533
Cyberpunk 207771524735
Alan Wake 253393526
Black Myth: Wukong36262417

Płynnie 60+ FPS · Grywalnie 30–59 · Przycina poniżej 30 · Ile FPS to dobrze?

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Którą konsolę wybrać?

Wybierz konsolę MSI Claw 8 EX AI+, jeśli chcesz więcej FPS: wygrywa w 161 z 210 gier, które obejmujemy.

Przy premierze konsola MSI Claw 8 EX AI+ kosztowała 1799,99 USD, a konsola ROG Xbox Ally X 999,99 USD.

MSI Claw 8 EX AI+: Pewność: średnia. Dopasowano do 5 opublikowanych wyników (źródła: PC Gamer i Tom's Hardware).

ROG Xbox Ally X: Pewność: wysoka. Dopasowano do 24 opublikowanych wyników (źródła: Notebookcheck, ComputerBase, Tom's Hardware i HotHardware).

Specyfikacje obok siebie

ParametrMSI Claw 8 EX AI+ROG Xbox Ally X
UkładIntel Arc G3 Extreme (Panther Lake)AMD Ryzen AI Z2 Extreme
GrafikaIntel Arc B390, 12 rdzeni Xe3klasa Radeon 890M, RDNA 3.5, 16 CU
Procesor14 rdzeni (2 P + 8 E + 4 LP-E)8 rdzeni Zen 5, 16 wątków
Pamięć32 GB LPDDR5X-853324 GB LPDDR5X-8000
Ekran8-calowy IPS, 1920x1200, 120 Hz7-calowy IPS, 1920x1080, 120 Hz
Premieracze 2026paź 2025
Cena premierowa1799,99 USD999,99 USD
SystemWindows 11Windows 11
Szacunki dla trybuAI Engine (domyślnie, około 25 W)Turbo na baterii (25 W)

MSI Claw 8 EX AI+ vs ROG Xbox Ally X: najczęstsze pytania

Czy konsola MSI Claw 8 EX AI+ jest szybsza niż konsola ROG Xbox Ally X?

Konsola MSI Claw 8 EX AI+ jest według naszych szacunków szybsza o około 50% niż konsola ROG Xbox Ally X (mediana gier, 800p Średnie, typowe tryby zasilania).

Która konsola działa dłużej na baterii?

Zależy to bardziej od trybu zasilania niż od samego urządzenia: na niższych trybach obie konsole działają dłużej. Nasze szacowane FPS opierają się na trybie AI Engine (domyślnie, około 25 W) dla konsoli MSI Claw 8 EX AI+ i trybie Turbo na baterii (25 W) dla konsoli ROG Xbox Ally X.