Bilgisayarın Genshin Impact oyununu kaldırır mı?
Genshin Impact oyununu 1080p Yüksek'te yaklaşık 60 FPS ile oynamak için en az RX 580 (eski nesil ekran kartı), Core i5-4590 ve 16 GB RAM gerekir. Sıfır almak istersen RTX 3050 6GB öneriyoruz. Aşağıdan kendi bilgisayarını kontrol et: her ayarda tahmini FPS, resmi sistem gereksinimleri ve neyi yükseltmen gerektiği.
Güncellendi:
- 60 FPS için minimum (tahmini)
- RX 580 (eski nesil ekran kartı)
- Satın almak için önerilen ekran kartı
- RTX 3050 6GB
- 60 FPS için işlemci (tahmini)
- Core i5-4590
- 30 FPS için minimum, Düşük (tahmini)
- R7 370 (eski nesil ekran kartı)
- RAM
- 16 GB
BilgisayarınÖrnek bilgisayar
Tek tıkla ekran kartını tarayıcıdan okuruz. Hiçbir veri cihazından çıkmaz.
Çok iyi çalışır: Genshin Impact oyununda 1080p Yüksek'te yaklaşık 60 FPS (tahmini).
Genshin Impact oyununda 1080p Yüksek'te yaklaşık 60 FPS bekleyebilirsin (tahmini). Bilgisayarın için en iyi akıcı ayar: 1080p Ultra (60 FPS).
Oyun tarafından 60 FPS ile sınırlandırılıyor.
Her ayarda tahmini FPS
Bilgisayarında ortalama FPS. "En iyi" yazan çerçeveli kutu, 60 FPS'i tutan (akıcı) en iyi ayardır; kesik çizgili kutu yukarıdaki sonuçtur. Genshin Impact kare hızını 60 FPS ile sınırlıyor.
8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.
Akıcı 60+ FPS · Oynanabilir 30–59 · Takılıyor 30'un altı · Kaç FPS iyi sayılır?
Oyun kare hızını 60 FPS ile sınırlıyor, bu yüzden hiçbir bilgisayar bunun üstüne çıkamaz.
Parçaların bu oyunla karşılaştırması
Sırada ne yapmalı
Yükseltme tavsiyesi
Yükseltmeye gerek yok. Bilgisayarın Genshin Impact oyununu rahatça kaldırır, daha iyi görüntü için yüksek ayarları veya 1440p'yi dene.
Genshin Impact bir bakışta
Genshin Impact, 2020 yapımı, bir açık dünya rol yapma oyunu türünde bir oyun. Önerilen ekran kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6GB or better (kaynak: Epic Games Store sayfası). 16 GB RAM istiyor (minimum 8 GB). PC'de oyun FPS limitini 60 FPS olarak sabitliyor, yani hiçbir bilgisayar bunun üstüne çıkamaz.
Tahminimiz: 1080p Yüksek'te sabit 60 FPS için gereken en düşük ekran kartı RX 580 (eski nesil ekran kartı); Düşük'te yaklaşık 30 FPS'i ise R7 370 (eski nesil ekran kartı) tutturur. Sıfır almak istersen RTX 3050 6GB öneriyoruz. Oyun işlemci açısından oldukça hafif; Core i5-4590 veya daha güçlüsü 60 FPS'i yakalar. Basit Intel UHD 630 ekran kartında Düşük'te yalnızca yaklaşık 9 FPS bekle, bu yüzden harici ekran kartı büyük fark yaratır.
Genshin Impact sistem gereksinimleri
| Parça | Minimum | Önerilen |
|---|---|---|
| İşletim sistemi | Windows 10 64-bit | Windows 10 64-bit or Windows 11 64-bit |
| İşlemci | 6th Generation Intel® Core™ i5 or AMD Ryzen™ series or equivalent | 7th Generation Intel® Core™ i7 or AMD Ryzen™ 5000 series or better |
| Ekran kartı | NVIDIA® GeForce® GTX 1050 or equivalent | NVIDIA® GeForce® GTX 1060 6GB or better |
| RAM | 8 GB | 16 GB |
| Depolama alanı | 110 GB | 150 GB |
Yukarıda adı geçen parçalar: GTX 1050, GTX 1060 6GB, Ryzen 3 1200, Core i7-7700.
1080p Yüksek ayarda sabit 60 FPS için minimum (tahmini): RX 580 (eski nesil ekran kartı) ekran kartı, Core i5-4590 işlemci ve 16 GB RAM. Sıfır almak istersen RTX 3050 6GB öneriyoruz.
Genshin Impact için ekran kartına göre FPS
Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini ortalama FPS. Vurgulanan: Yüksek ayarda 60 FPS için minimum kart (RX 580). 60 FPS'te kalan hücreler, oyunun kendi FPS limiti yüzünden sınırlanıyor.
| Ekran kartı | 1080p Düşük | 1080p Yüksek | 1440p Yüksek | 4K Yüksek |
|---|---|---|---|---|
| UHD 630 | 9 | 6 | 4 | Önerilmez |
| GTX 1050 Ti | 48 | 33 | 22 | Önerilmez |
| Radeon 780M | 52 | 36 | 23 | Önerilmez |
| GTX 1650 | 60 | 55 | 26 | Önerilmez |
| GTX 1060 6GB | 60 | 57 | 38 | 14 |
| RX 580 | 60 | 60 | 43 | 16 |
| GTX 1660 Super | 60 | 60 | 55 | 20 |
| RTX 2060 | 60 | 60 | 60 | 23 |
| RX 6600 | 60 | 60 | 60 | 25 |
| RTX 3060 | 60 | 60 | 60 | 34 |
| RX 7600 | 60 | 60 | 60 | 33 |
| RTX 4060 | 60 | 60 | 60 | 36 |
| RTX 3070 | 60 | 60 | 60 | 51 |
| RTX 4070 Super | 60 | 60 | 60 | 60 |
| RX 7900 XTX | 60 | 60 | 60 | 60 |
| RTX 4090 | 60 | 60 | 60 | 60 |
Akıcı 60+ FPS · Oynanabilir 30–59 · Takılıyor 30'un altı · Kaç FPS iyi sayılır?
4K, entegre ekran kartları ve 4 GB veya daha az VRAM'li kartlar için önerilmiyor olarak işaretlendi. 8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.
Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?
Bilgisayarın için en iyi Genshin Impact ayarları
- Bütçe dostu bilgisayar (GTX 1650 + Ryzen 5 5600): 1080p Orta ile yaklaşık 60 FPS. 1080p Yüksek'te yaklaşık 55 FPS.
- Orta seviye bilgisayar (RTX 3060 + Ryzen 5 5600): 1440p Ultra ile yaklaşık 60 FPS. 1080p Yüksek'te yaklaşık 60 FPS.
- Üst seviye bilgisayar (RTX 4070 Super + Ryzen 5 5600): 4K Ultra ile yaklaşık 60 FPS. 1080p Yüksek'te yaklaşık 60 FPS.
Bilgisayarında ne olduğundan emin değil misin? Yukarıdaki araçta Bilgisayarımı algıla seçeneğini kullan ya da FPS hesaplama aracını aç.
Genshin Impact sık sorulan sorular
GTX 1650 Genshin Impact oyununu kaldırır mı?
Tahmini: 1080p'de Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile Düşük'te yaklaşık 60 FPS, Yüksek'te 55 FPS. Bazı ayarlar yükseltilse bile akıcı.
Genshin Impact oyununda 60 FPS için hangi ekran kartı gerekir?
Modelimize göre RX 580 (eski nesil ekran kartı) veya daha hızlısı 1080p Yüksek'te yaklaşık 60 FPS verir (tahmin); Düşük'te 30 FPS için R7 370 (eski nesil ekran kartı) yeter. Sıfır almak istersen RTX 3050 6GB öneriyoruz.
Genshin Impact için kaç GB RAM gerekir?
Minimum 8 GB, önerilen 16 GB (resmi). Modelimize göre 16 GB'ın altında FPS'te belirgin bir düşüş ve takılma bekle.
Genshin Impact entegre ekran kartıyla çalışır mı?
Düşük'te 1080p tahmini: Radeon 780M'de (güncel AMD dizüstü bilgisayarlar ve el konsolları) yaklaşık 52 FPS, Intel UHD 630'da 9 FPS. Yeni nesil entegre ekran kartları oyunu kaldırabilir.
Genshin Impact kaç GB yer kaplar?
Yaklaşık 150 GB boş alan gerekiyor (kaynak: Epic Games Store sayfası).