GTX 1060 6GB oyun performansı

Duruma göre değişir: tahminlerimize göre GTX 1060 6GB, 210 oyunun 72 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Artık sıfır satılmıyor. Bugün benzer performans veren kart: Arc A380

Özet

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (2016), düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı. 6 GB VRAM'e sahip ve 120 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 72 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 46, 4K'da 17 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: RX 480 ve GTX 980. Şu an yeni satılan bir üst kademe RTX 3050 6GB; yaklaşık %28 daha hızlı.

GTX 1060 6GB teknik özellikleri

MarkaNVIDIA
Çıkış tarihiTemmuz 2016
TürHarici ekran kartı
Video belleği6 GB GDDR5
Bellek veri yolu192 bit
Güç (kart)120 W
Çıkış fiyatı (ABD)249 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)15,8 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)10,7 (4K'da RTX 4090 = 100), kaba tahmin
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)18,9 (1080p'de RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiOrta (ilgili benchmark sonuçlarından tahmin edildi)
Watt başına performans (tahmini)13,2
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #96

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

GTX 1060 6GB hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Geometry Dash529368136
Terraria441368136
The Binding of Isaac: Rebirth441368136
Bloons TD 6441368136
Brawlhalla441368136
Balatro441368136
Valorant391272100
Slay the Spire 236625092
Don't Starve Together353313116
Left 4 Dead 227719070
Roblox27719070
Yu-Gi-Oh! Master Duel26520977
Minecraft24716561
RimWorld22122192
League of Legends21414955
Team Fortress 221414253
Among Us21414955
The Sims 419414654
Age of Empires II: Definitive Edition17614654
Garry's Mod17614253
GTA IV17416561
Subnautica15914955
Project Zomboid14110439
Limbus Company14111041
Assassin's Creed Origins1389234
Sid Meier's Civilization VI1328933
World of Warships1229334
Dead by Daylight12011442
Hollow Knight1198230
Hollow Knight: Silksong1198230
GTA V1167829
Dota 21167829
Cities: Skylines1067929
Fallout 41047026
Overwatch 21037327
Risk of Rain 21037026
Age of Empires IV1026925
Hearts of Iron IV996725
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition956323
Assassin's Creed Unity936223
Warframe926022
Counter-Strike 2896022
Apex Legends895721
Assassin's Creed Odyssey895721
It Takes Two825219
Destiny 2775018
Far Cry 5764818
Assetto Corsa755018
Deep Rock Galactic745018
Crusader Kings III745018
Mount & Blade II: Bannerlord724918
War Thunder714717
Warhammer 40,000: Boltgun 2715822
Doom Eternal704717
Rocket League684617
Monster Hunter: World685320
PUBG: Battlegrounds674416
Diablo IV654416
Delta Force634215
Honkai: Star Rail634216
eFootball634216
NARAKA: BLADEPOINT634216
Lies of P624617
The Witcher 3: Wild Hunt613814
Sekiro: Shadows Die Twice604717
Dark Souls III604717
Factorio606022
Stardew Valley606060
Tekken 7604215
Mortal Kombat 11606024
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
DayZ604015
Far Cry 6593814
Resident Evil 2593915
Manor Lords593915
Ready or Not583814
Genshin Impact573814
Death Stranding Director's Cut573814
Minecraft Dungeons II573814
Valheim563714
Marvel's Spider-Man: Miles Morales563714
Assetto Corsa Competizione563613
Marvel's Spider-Man Remastered553613
Euro Truck Simulator 2543513
7 Days to Die543513
Call of Duty: Warzone533513
Hell Let Loose533513
Fortnite513212
Assassin's Creed Valhalla513513
Lethal Company493312
Forza Horizon 5493212
The Outlast Trials493212
Total War: Warhammer III473111
Elden Ring452911
Baldur's Gate 3452810
Metro Exodus452911
Resident Evil Village442911
EA Sports FC 26432811
EA Sports FC 25432811
Lost Ark432911
EA Sports FC 27432811
Sea of Thieves422710
Assassin's Creed Mirage422810
Resident Evil 4412710
Hades II412610
World of Warcraft412610
Sid Meier's Civilization VII402610
Zenless Zone Zero402610
God of War38259
R.E.P.O.38259
Elden Ring Nightreign37249
Final Fantasy VII Remake Intergrade37249
Star Wars Jedi: Survivor37249
Black Desert37249
Cyberpunk 207736239
Helldivers 236239
Path of Exile 236239
Ghost of Tsushima36239
Arena Breakout: Infinite36239
Red Dead Redemption 235239
Red Dead Redemption34228
Phasmophobia33218
Wuthering Waves33218
Final Fantasy XIV Online33218
Stronghold 433218
skate.33218
VRChat33218
Tom Clancy's Rainbow Six Siege32228
Battlefield 204232218
Dragon Ball: Sparking! Zero32208
Hogwarts Legacy31207
Satisfactory31218
Need for Speed Unbound31218
Mycopunk31197
Farming Simulator 2531197
PEAK31207
Arknights: Endfield31207
The Finals30197
Tekken 830197
ARC Raiders30197
Aion 230197
The Last of Us Part I29197
Forza Horizon 629197
Marvel Rivals28187
Horizon Forbidden West28207
Microsoft Flight Simulator 202428176
Marvel's Spider-Man 228207
The Last of Us Part II Remastered28207
Horizon Zero Dawn Remastered28207
Sons of the Forest28187
Rust27176
God of War Ragnarök27187
Stellar Blade27176
Call of Duty: Black Ops 627176
NBA 2K2627187
F1 2527176
Onimusha: Way of the Sword27186
NBA 2K2727187
Call of Duty: Modern Warfare 427176
BeamNG.drive27176
F1 2426176
Street Fighter 626176
Forza Motorsport26156
RuneScape: Dragonwilds26176
Enshrouded26166
Schedule I26166
Castlevania: Belmont's Curse26187
No Man's Sky25176
Mortal Kombat 125156
Hunt: Showdown 189625187
Alan Wake 224156
Black Myth: Wukong24156
Assassin's Creed Black Flag Resynced24166
Battlefield 623145
Final Fantasy VII Rebirth23145
Assassin's Creed Shadows23156
Escape from Tarkov23145
Clair Obscur: Expedition 3322145
Starfield22135
Split Fiction22145
Planet Zoo 222135
Monster Hunter Wilds21145
Final Fantasy XVI21135
Control Resonant21135
Palworld20125
Silent Hill 220135
Phantom Blade Zero20135
Warhammer 40,000: Space Marine 220125
Star Wars: Galactic Racer20124
Stalker 2: Heart of Chornobyl19124
Borderlands 419114
Marvel Tōkon: Fighting Souls19124
WARDOGS19124
Dragon's Dogma 218124
Valor Mortis18114
Kingdom Come: Deliverance II17104
ARK: Survival Ascended16104
Avowed1694
Star Wars Outlaws1594
Silent Hill: Townfall1593
Mortal Shell II1593
Star Wars Zero Company1593
Mafia: The Old Country1483
Halo: Campaign Evolved1483
Hell Let Loose: Vietnam1483
Cities: Skylines II1173
Indiana Jones and the Great CircleÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Doom: The Dark AgesÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Gears of War: E-DayÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Ace Combat 8: Wings of TheveÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

GTX 1060 6GB hakkında sık sorulan sorular

GTX 1060 6GB oyun için iyi mi?

Kısaca: düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 72 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 46 oyunda 60+ FPS.

GTX 1060 6GB Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 52 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 36 FPS.

GTX 1060 6GB kaç GB VRAM'e sahip?

6 GB. Yeni oyunlar için sınırda; doku ayarlarını düşürmek işe yarar.

GTX 1060 6GB için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 120 W. Kabaca, kaliteli bir 400 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

GTX 1060 6GB vs RX 480: hangisi daha hızlı?

Tahminlerimize göre RX 480, 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda GTX 1060 6GB modeline göre yaklaşık %5 daha hızlı.