RTX 3050 6GB oyun performansı

Duruma göre değişir: tahminlerimize göre RTX 3050 6GB, 210 oyunun 92 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Kaba tahmin RTX 3050 6GB için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak. Nasıl tahmin ediyoruz

Özet

NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB (2024), düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı. 6 GB VRAM'e sahip ve 70 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 92 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 61, 4K'da 24 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: RX 7400 ve RX 590. Şu an yeni satılan bir üst kademe RTX 3050; yaklaşık %30 daha hızlı.

RTX 3050 6GB teknik özellikleri

MarkaNVIDIA
Çıkış tarihiŞubat 2024
TürHarici ekran kartı
Video belleği6 GB GDDR6
Bellek veri yolu96 bit
Güç (kart)70 W
Çıkış fiyatı (ABD)169 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)20,3 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)13,8 (4K'da RTX 4090 = 100), kaba tahmin
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)23,2 (1080p'de RTX 4090 = 100), kaba tahmin
Veri güvenilirliğiDüşük (kaba tahmin)
Watt başına performans (tahmini)29
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #89

Kaba tahmin RTX 3050 6GB için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak.

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

RTX 3050 6GB hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Geometry Dash529473175
Valorant480350130
Terraria441441175
Slay the Spire 2441322119
The Binding of Isaac: Rebirth441441175
Bloons TD 6441441175
Brawlhalla441441175
Balatro441441175
Don't Starve Together353353149
Left 4 Dead 230924490
Roblox30924490
Minecraft26521278
Yu-Gi-Oh! Master Duel26526599
League of Legends26319171
Team Fortress 226318368
Among Us26319171
RimWorld221221119
The Sims 419418769
Age of Empires II: Definitive Edition17617669
Garry's Mod17617668
GTA IV17417478
Assassin's Creed Origins17011844
Subnautica15915971
Hollow Knight14710639
Hollow Knight: Silksong14710639
GTA V14210037
Dota 214210037
Sid Meier's Civilization VI14111543
Project Zomboid14113450
Limbus Company14114152
Fallout 41289033
Overwatch 21279335
Risk of Rain 21278933
Age of Empires IV1258833
Hearts of Iron IV1228632
World of Warships12212044
Dead by Daylight12012054
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition1168130
Assassin's Creed Unity1148030
Warframe1137729
Counter-Strike 21107729
Apex Legends1097427
Assassin's Creed Odyssey1097427
Cities: Skylines10610238
It Takes Two1016725
Destiny 2946424
Far Cry 5936123
Assetto Corsa926424
Deep Rock Galactic916424
Crusader Kings III916424
Mount & Blade II: Bannerlord886223
War Thunder876022
Warhammer 40,000: Boltgun 2877528
Doom Eternal856022
Rocket League835922
Monster Hunter: World836825
PUBG: Battlegrounds825721
Diablo IV805621
Delta Force775420
Honkai: Star Rail775420
eFootball775420
NARAKA: BLADEPOINT775420
Lies of P765922
The Witcher 3: Wild Hunt744818
Far Cry 6734918
Resident Evil 2735119
Manor Lords735119
DayZ735119
Ready or Not714918
Death Stranding Director's Cut704918
Minecraft Dungeons II704918
Valheim694818
Marvel's Spider-Man: Miles Morales694818
Assetto Corsa Competizione684617
Marvel's Spider-Man Remastered674717
Euro Truck Simulator 2664517
7 Days to Die664517
Call of Duty: Warzone654517
Hell Let Loose654517
Fortnite634115
Assassin's Creed Valhalla634517
Forza Horizon 5614115
Lethal Company604316
Sekiro: Shadows Die Twice606022
Dark Souls III606022
Factorio606029
Stardew Valley606060
Genshin Impact604918
Tekken 7605420
Mortal Kombat 11606030
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
The Outlast Trials604115
Total War: Warhammer III573915
Elden Ring553714
Baldur's Gate 3553513
Metro Exodus553814
Resident Evil Village543714
EA Sports FC 26533714
EA Sports FC 25533714
Lost Ark533714
EA Sports FC 27533714
Assassin's Creed Mirage523513
Sea of Thieves513513
Resident Evil 4513513
Sid Meier's Civilization VII503312
Hades II503312
World of Warcraft503413
Zenless Zone Zero493412
Elden Ring Nightreign463112
God of War463212
Final Fantasy VII Remake Intergrade463111
Star Wars Jedi: Survivor463011
R.E.P.O.463212
Black Desert453112
Cyberpunk 2077443011
Helldivers 2443011
Path of Exile 2443011
Ghost of Tsushima443011
Arena Breakout: Infinite443011
Red Dead Redemption 2433011
Red Dead Redemption422810
Phasmophobia412710
Final Fantasy XIV Online412710
skate.412710
Tom Clancy's Rainbow Six Siege402811
Wuthering Waves402710
Stronghold 4402710
VRChat402710
Hogwarts Legacy392610
Battlefield 2042392610
Satisfactory392710
Dragon Ball: Sparking! Zero392610
Need for Speed Unbound392710
Mycopunk38249
Farming Simulator 2538249
PEAK382610
Arknights: Endfield382610
The Finals37249
Tekken 837249
ARC Raiders37249
Aion 236249
Forza Horizon 636259
The Last of Us Part I35249
Sons of the Forest35238
Marvel Rivals34239
Horizon Forbidden West34259
Microsoft Flight Simulator 202434228
God of War Ragnarök34239
Marvel's Spider-Man 234259
The Last of Us Part II Remastered34259
Horizon Zero Dawn Remastered34259
NBA 2K2634239
NBA 2K2734239
Rust33228
Stellar Blade33228
Call of Duty: Black Ops 633228
F1 2533228
Onimusha: Way of the Sword33238
Call of Duty: Modern Warfare 433228
BeamNG.drive33218
F1 2432218
Street Fighter 632218
RuneScape: Dragonwilds32218
Castlevania: Belmont's Curse32238
No Man's Sky31218
Mortal Kombat 131207
Forza Motorsport31207
Enshrouded31208
Hunt: Showdown 189631238
Schedule I31218
Black Myth: Wukong30207
Assassin's Creed Black Flag Resynced30207
Alan Wake 229197
Battlefield 629197
Final Fantasy VII Rebirth28187
Assassin's Creed Shadows28207
Escape from Tarkov28187
Clair Obscur: Expedition 3327187
Planet Zoo 227176
Monster Hunter Wilds26176
Starfield26176
Split Fiction26176
Final Fantasy XVI26176
Control Resonant26166
Silent Hill 225166
Phantom Blade Zero25166
Star Wars: Galactic Racer25156
Palworld24166
Borderlands 424155
Marvel Tōkon: Fighting Souls24156
Warhammer 40,000: Space Marine 224166
WARDOGS24156
Stalker 2: Heart of Chornobyl23156
Gears of War: E-Day23155
Dragon's Dogma 222156
Valor Mortis22145
ARK: Survival Ascended20125
Kingdom Come: Deliverance II20135
Doom: The Dark Ages19124
Star Wars Outlaws19125
Avowed19125
Star Wars Zero Company19124
Indiana Jones and the Great Circle18124
Silent Hill: Townfall18114
Mortal Shell II18114
Mafia: The Old Country17104
Halo: Campaign Evolved17114
Hell Let Loose: Vietnam17114
Ace Combat 8: Wings of Theve16104
Cities: Skylines II1493

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Kaba tahmin RTX 3050 6GB için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

RTX 3050 6GB hakkında sık sorulan sorular

RTX 3050 6GB oyun için iyi mi?

Kısaca: düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 92 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 61 oyunda 60+ FPS.

RTX 3050 6GB Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 63 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 44 FPS.

RTX 3050 6GB kaç GB VRAM'e sahip?

6 GB. Yeni oyunlar için sınırda; doku ayarlarını düşürmek işe yarar.

RTX 3050 6GB için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 70 W. Kabaca, kaliteli bir 350 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

RTX 3050 6GB vs RX 7400: hangisi daha hızlı?

RTX 3050 6GB ve RX 7400, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).