Karta Vega 56 w grach

To zależy: karta Vega 56 w naszych szacunkach uciągnie 108 z 210 gier w 60+ FPS w 1080p na Wysokich. Karta AMD Radeon RX Vega 56 to karta z niskiej półki do 1080p na niskich ustawieniach. Sprawdź, jakie gry na niej pójdą i jak wypada na tle innych kart.

Zaktualizowano

Nie wiesz, jaką masz kartę? Jak sprawdzić · Chcesz ją kupić? Najlepsza karta graficzna do 1080p

Nie jest już sprzedawana jako nowa. Podobna wydajność dziś: RTX 3050

Podsumowanie

AMD Radeon RX Vega 56 (2017) to karta z niskiej półki do 1080p na niskich ustawieniach. Ma 8 GB VRAM, a jej moc to 210 W.

Z szybkim procesorem osiąga 60 FPS w 1080p na Wysokich w około 108 z 210 śledzonych przez nas gier. Liczba takich gier w 1440p: 81, w 4K: 27 (szacunki). Karty z tej samej klasy: Radeon 8050S i GTX 1070 Ti. Następny krok w górę wśród nowych kart to RTX 3050: jest szybsza o około 4%.

Specyfikacja karty Vega 56

ProducentAMD
Premierasierpień 2017
TypDedykowana karta graficzna
Pamięć karty graficznej8 GB HBM2
Magistrala pamięci2048-bitowa
Pobór mocy (cała karta)210 W
Cena premierowa (USA)399 USD
Indeks wydajności FPSVibe (szac.)25,3 (RTX 4090 = 100, 1440p)
Indeks 4K FPSVibe (szac.)18,2 (RTX 4090 = 100 w 4K), zgrubny szacunek
Indeks 1080p FPSVibe (szac.)29,2 (RTX 4090 = 100 w 1080p)
Wiarygodność danychWysoka (bezpośrednie dane z benchmarków)
Wydajność na wat (szac.)12
Miejsce w rankingu#83 z 163 kart, które śledzimy

Źródła danych

Indeks to własne zestawienie FPSVibe z opublikowanych wyników benchmarków, przeskalowane na jedną skalę; nie jest skopiowany z żadnego pojedynczego źródła. Sprawdzono: 12 października 2026.

Gry, które pójdą na karcie Vega 56

Szacowane średnie FPS na wysokich ustawieniach graficznych z procesorem Ryzen 7 7800X3D i 32 GB RAM, więc jedynym ograniczeniem jest karta. Posortowane według FPS w 1080p.

Gra1080p1440p4K
Geometry Dash529529231
Valorant485436171
Terraria441441231
Slay the Spire 2441401157
The Binding of Isaac: Rebirth441441231
Bloons TD 6441441231
Brawlhalla441441231
Balatro441441231
Don't Starve Together353353197
League of Legends33123994
Among Us33123994
Left 4 Dead 2309304119
Roblox309304119
Minecraft265264103
Team Fortress 226522889
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265131
RimWorld221221157
Assassin's Creed Origins21414758
The Sims 419419491
Hollow Knight18413252
Hollow Knight: Silksong18413252
Dota 217912549
Age of Empires II: Definitive Edition17617691
Garry's Mod17617689
GTA IV174174103
Fallout 416111344
GTA V15912549
Overwatch 215911646
Subnautica15915994
Risk of Rain 215911144
Hearts of Iron IV15410842
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition14610140
Assassin's Creed Unity1449939
Warframe1429638
Sid Meier's Civilization VI14114156
Project Zomboid14114166
Limbus Company14114169
Counter-Strike 21389638
Apex Legends1379236
Assassin's Creed Odyssey1379236
Age of Empires IV13211043
It Takes Two1278333
World of Warships12212259
Dead by Daylight12012071
Destiny 21188031
Far Cry 51187630
Assetto Corsa1168031
Deep Rock Galactic1158031
Crusader Kings III1158031
Mount & Blade II: Bannerlord1117830
War Thunder1107529
Warhammer 40,000: Boltgun 21109437
Doom Eternal1077529
Cities: Skylines10610650
Rocket League1057429
Monster Hunter: World1058533
PUBG: Battlegrounds1037128
Diablo IV1017027
Delta Force976726
Honkai: Star Rail976726
eFootball976726
NARAKA: BLADEPOINT976726
Lies of P957329
The Witcher 3: Wild Hunt946024
Far Cry 6926124
Resident Evil 2926325
Manor Lords926325
DayZ926325
Ready or Not906124
Death Stranding Director's Cut886124
Minecraft Dungeons II886124
Valheim866023
Marvel's Spider-Man: Miles Morales866023
Assetto Corsa Competizione865823
Marvel's Spider-Man Remastered845823
Euro Truck Simulator 2835622
7 Days to Die835622
Call of Duty: Warzone825722
Hell Let Loose825722
Fortnite795220
Assassin's Creed Valhalla795622
Lethal Company765321
Forza Horizon 5765120
The Outlast Trials755120
Total War: Warhammer III724919
Baldur's Gate 3704417
Metro Exodus704718
Resident Evil Village684618
Lost Ark674618
EA Sports FC 26664618
EA Sports FC 25664618
EA Sports FC 27664618
Assassin's Creed Mirage654417
Sea of Thieves644317
Resident Evil 4644317
Sid Meier's Civilization VII634216
Hades II634216
World of Warcraft634217
Zenless Zone Zero614216
Elden Ring604618
Sekiro: Shadows Die Twice606030
Dark Souls III606030
Factorio606038
Stardew Valley606060
Genshin Impact606024
Tekken 7606026
Mortal Kombat 11606040
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Elden Ring Nightreign583915
God of War584016
Final Fantasy VII Remake Intergrade583915
Star Wars Jedi: Survivor583815
R.E.P.O.583915
Black Desert573915
Path of Exile 2563715
Ghost of Tsushima563715
Arena Breakout: Infinite563715
Cyberpunk 2077553815
Helldivers 2553715
Red Dead Redemption 2543715
Red Dead Redemption533414
Phasmophobia523413
Final Fantasy XIV Online513413
Stronghold 4513413
skate.513313
VRChat513313
Tom Clancy's Rainbow Six Siege503514
Wuthering Waves503413
Hogwarts Legacy493213
Battlefield 2042493313
Satisfactory493313
Dragon Ball: Sparking! Zero493313
Need for Speed Unbound493313
Mycopunk483012
Farming Simulator 25483012
PEAK483213
Arknights: Endfield483213
The Finals463012
Tekken 8463012
ARC Raiders463012
Aion 2463012
Forza Horizon 6463112
The Last of Us Part I443012
Sons of the Forest442811
Marvel Rivals432911
Horizon Forbidden West433212
Microsoft Flight Simulator 2024432811
Marvel's Spider-Man 2433212
The Last of Us Part II Remastered433212
Horizon Zero Dawn Remastered433212
God of War Ragnarök422911
Call of Duty: Black Ops 6422811
NBA 2K26422911
F1 25422811
Onimusha: Way of the Sword422811
NBA 2K27422911
Call of Duty: Modern Warfare 4422811
Rust412811
Street Fighter 6412710
Stellar Blade412811
RuneScape: Dragonwilds412710
BeamNG.drive412710
F1 24402710
Forza Motorsport402510
Enshrouded402510
Schedule I402610
Castlevania: Belmont's Curse402811
No Man's Sky392711
Mortal Kombat 1392510
Hunt: Showdown 1896392911
Assassin's Creed Black Flag Resynced382510
Alan Wake 237249
Black Myth: Wukong372510
Battlefield 636239
Final Fantasy VII Rebirth35239
Assassin's Creed Shadows352410
Escape from Tarkov35239
Clair Obscur: Expedition 3334229
Planet Zoo 234218
Starfield33218
Split Fiction33228
Monster Hunter Wilds32228
Final Fantasy XVI32218
Control Resonant32208
Palworld31208
Silent Hill 231208
Phantom Blade Zero31208
Warhammer 40,000: Space Marine 231208
Star Wars: Galactic Racer31198
Borderlands 430187
Marvel Tōkon: Fighting Souls30198
WARDOGS30198
Stalker 2: Heart of Chornobyl29197
Dragon's Dogma 228198
Valor Mortis28187
Kingdom Come: Deliverance II26166
ARK: Survival Ascended25156
Star Wars Outlaws24156
Avowed24156
Silent Hill: Townfall23146
Mortal Shell II23145
Star Wars Zero Company23156
Halo: Campaign Evolved22135
Mafia: The Old Country21135
Hell Let Loose: Vietnam21145
Cities: Skylines II18114
Indiana Jones and the Great CircleNie pójdzie: ta gra wymaga karty graficznej z obsługą ray tracingu
Doom: The Dark AgesNie pójdzie: ta gra wymaga karty graficznej z obsługą ray tracingu
Gears of War: E-DayNie pójdzie: ta gra wymaga karty graficznej z obsługą ray tracingu
Ace Combat 8: Wings of TheveNie pójdzie: ta gra wymaga karty graficznej z obsługą ray tracingu

Wyniki w 4K na kartach z 8 GB VRAM lub mniej często ogranicza pamięć karty graficznej.

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Pytania i odpowiedzi o kartę Vega 56

Czy karta Vega 56 nadaje się do gier?

To karta z niskiej półki do 1080p na niskich ustawieniach. Szacunki z szybkim procesorem: 60+ FPS w 1080p na Wysokich w 108 z 210 popularnych gier, a w 1440p w 81.

Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na karcie Vega 56?

Szacunki dla konfiguracji: Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wynik w 1080p: około 80 FPS na Niskich i 55 FPS na Wysokich.

Ile VRAM ma karta Vega 56?

8 GB. Wystarczy do 1080p; niektóre nowe gry w 1440p na teksturach Ultra chcą więcej.

Jakiego zasilacza potrzebuję do karty Vega 56?

Moc karty to 210 W. Z grubsza: dobrej jakości zasilacz 500 W pokryje ją wraz z typowym procesorem do gier. Sprawdź zalecenie producenta karty dla swojego modelu.

Vega 56 vs GTX 1070 Ti: która karta jest szybsza?

Karta Vega 56 i karta GTX 1070 Ti dają w naszych szacunkach mniej więcej tyle samo FPS w 210 grach w 1440p na ustawieniach Wysokie (różnica do 4%).