Karta RTX 2060 Super w grach

To zależy: karta RTX 2060 Super w naszych szacunkach uciągnie 142 z 210 gier w 60+ FPS w 1080p na Wysokich. Karta NVIDIA GeForce RTX 2060 Super to solidna karta do 1080p. Sprawdź, jakie gry na niej pójdą i jak wypada na tle innych kart.

Zaktualizowano

Nie wiesz, jaką masz kartę? Jak sprawdzić · Chcesz ją kupić? Najlepsza karta graficzna do 1080p

Nie jest już sprzedawana jako nowa. Podobna wydajność dziś: RX 6600

Podsumowanie

NVIDIA GeForce RTX 2060 Super (2019) to solidna karta do 1080p. Ma 8 GB VRAM, a jej moc to 175 W.

Z szybkim procesorem osiąga 60 FPS w 1080p na Wysokich w około 142 z 210 śledzonych przez nas gier. Liczba takich gier w 1440p: 100, w 4K: 35 (szacunki). Karty z tej samej klasy: Arc A580 i Radeon 8060S. Następny krok w górę wśród nowych kart to Arc A750: jest szybsza o około 11%.

Specyfikacja karty RTX 2060 Super

ProducentNVIDIA
Premieralipiec 2019
TypDedykowana karta graficzna
Pamięć karty graficznej8 GB GDDR6
Magistrala pamięci256-bitowa
Pobór mocy (cała karta)175 W
Cena premierowa (USA)399 USD
Indeks wydajności FPSVibe (szac.)33,1 (RTX 4090 = 100, 1440p)
Indeks 4K FPSVibe (szac.)22,8 (RTX 4090 = 100 w 4K), zgrubny szacunek
Indeks 1080p FPSVibe (szac.)38,9 (RTX 4090 = 100 w 1080p)
Wiarygodność danychŚrednia (szacunek na podstawie powiązanych benchmarków)
Wydajność na wat (szac.)18,9
Miejsce w rankingu#69 z 163 kart, które śledzimy

Źródła danych

Indeks to własne zestawienie FPSVibe z opublikowanych wyników benchmarków, przeskalowane na jedną skalę; nie jest skopiowany z żadnego pojedynczego źródła. Sprawdzono: 12 października 2026.

Gry, które pójdą na karcie RTX 2060 Super

Szacowane średnie FPS na wysokich ustawieniach graficznych z procesorem Ryzen 7 7800X3D i 32 GB RAM, więc jedynym ograniczeniem jest karta. Posortowane według FPS w 1080p.

Gra1080p1440p4K
Geometry Dash529529290
Valorant485485214
Terraria441441290
Slay the Spire 2441441197
The Binding of Isaac: Rebirth441441290
Bloons TD 6441441290
Brawlhalla441441290
Balatro441441290
Among Us440312117
League of Legends397312117
Don't Starve Together353353246
Left 4 Dead 2309309149
Roblox309309149
Minecraft265265130
Team Fortress 2265265112
Assassin's Creed Origins26519372
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265164
Hollow Knight24617265
Dota 223816462
RimWorld221221197
Hollow Knight: Silksong21817265
Overwatch 221215257
Risk of Rain 221214655
Hearts of Iron IV20514153
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19413250
The Sims 4194194115
Assassin's Creed Unity19113049
Warframe19012647
Counter-Strike 218412647
Apex Legends18212045
Assassin's Creed Odyssey18212045
Age of Empires II: Definitive Edition176176115
Garry's Mod176176112
GTA IV174174130
It Takes Two16910941
Fallout 416814755
GTA V15915962
Subnautica159159117
Destiny 215810439
Far Cry 515710038
Assetto Corsa15510539
Deep Rock Galactic15310439
Crusader Kings III15310439
War Thunder1469837
Warhammer 40,000: Boltgun 214612346
Doom Eternal1439837
Sid Meier's Civilization VI14114170
Project Zomboid14114182
Limbus Company14114186
Rocket League1409636
Monster Hunter: World14011142
PUBG: Battlegrounds1379335
Diablo IV1349234
Age of Empires IV13213254
Delta Force1298733
Honkai: Star Rail1298833
eFootball1298833
NARAKA: BLADEPOINT1298833
Lies of P1279636
The Witcher 3: Wild Hunt1257930
DayZ1238331
Mount & Blade II: Bannerlord12310238
Far Cry 61228030
Resident Evil 21228231
Manor Lords1228231
World of Warships12212274
Ready or Not1208030
Dead by Daylight12012090
Death Stranding Director's Cut1177930
Minecraft Dungeons II1177930
Valheim1157829
Marvel's Spider-Man: Miles Morales1157829
Assetto Corsa Competizione1147628
Marvel's Spider-Man Remastered1127629
Euro Truck Simulator 21117428
7 Days to Die1117327
Call of Duty: Warzone1107428
Hell Let Loose1107428
Fortnite1066825
Assassin's Creed Valhalla1067428
Cities: Skylines10610662
Lethal Company1016926
Forza Horizon 51016725
The Outlast Trials1006725
Total War: Warhammer III966424
Baldur's Gate 3935822
Metro Exodus936123
Resident Evil Village916023
Lost Ark896023
EA Sports FC 26886022
EA Sports FC 25886022
EA Sports FC 27886022
Assassin's Creed Mirage875822
Sea of Thieves865621
Resident Evil 4855721
Hades II845521
World of Warcraft845521
Sid Meier's Civilization VII835420
Zenless Zone Zero825521
God of War785219
R.E.P.O.785119
Final Fantasy VII Remake Intergrade775019
Star Wars Jedi: Survivor774919
Black Desert765119
Path of Exile 2754918
Ghost of Tsushima754918
Arena Breakout: Infinite754918
Helldivers 2744818
Cyberpunk 2077734918
Red Dead Redemption 2724918
Red Dead Redemption704517
Phasmophobia694417
Final Fantasy XIV Online684417
Stronghold 4684417
skate.684416
VRChat684316
Wuthering Waves674416
Tom Clancy's Rainbow Six Siege664617
Hogwarts Legacy654216
Battlefield 2042654316
Satisfactory654316
Need for Speed Unbound654316
Mycopunk644015
Farming Simulator 25644015
PEAK644216
Arknights: Endfield644216
The Finals624015
ARC Raiders624015
Aion 2614015
Forza Horizon 6614015
Elden Ring606023
Elden Ring Nightreign605119
Sekiro: Shadows Die Twice606037
Dark Souls III606037
Factorio606047
Stardew Valley606060
Genshin Impact606030
Tekken 8604015
Tekken 7606033
Mortal Kombat 11606050
Dragon Ball: Sparking! Zero604316
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
The Last of Us Part I593915
Sons of the Forest583714
Marvel Rivals573814
Horizon Forbidden West574116
Microsoft Flight Simulator 2024573614
God of War Ragnarök573814
Marvel's Spider-Man 2574116
The Last of Us Part II Remastered574116
Horizon Zero Dawn Remastered574116
NBA 2K26573814
NBA 2K27573814
Call of Duty: Black Ops 6563714
F1 25563614
Onimusha: Way of the Sword563714
Call of Duty: Modern Warfare 4563714
Rust553614
Stellar Blade553714
BeamNG.drive553513
Street Fighter 6543513
RuneScape: Dragonwilds543513
F1 24533513
Forza Motorsport533212
Enshrouded533312
Schedule I533413
Castlevania: Belmont's Curse533714
Hunt: Showdown 1896523714
No Man's Sky513513
Mortal Kombat 1513212
Black Myth: Wukong503212
Assassin's Creed Black Flag Resynced503312
Alan Wake 2493212
Battlefield 6483011
Final Fantasy VII Rebirth473011
Assassin's Creed Shadows473212
Escape from Tarkov473011
Clair Obscur: Expedition 33452911
Planet Zoo 2452710
Starfield442811
Split Fiction442811
Monster Hunter Wilds432811
Final Fantasy XVI432710
Control Resonant432610
Silent Hill 2422610
Palworld412610
Phantom Blade Zero412610
Warhammer 40,000: Space Marine 2412610
Star Wars: Galactic Racer41259
Borderlands 440249
Marvel Tōkon: Fighting Souls40259
WARDOGS40259
Stalker 2: Heart of Chornobyl39249
Dragon's Dogma 238259
Gears of War: E-Day38249
Valor Mortis37239
Kingdom Come: Deliverance II34228
ARK: Survival Ascended33208
Avowed33207
Doom: The Dark Ages32207
Star Wars Outlaws31207
Star Wars Zero Company31197
Indiana Jones and the Great Circle30197
Silent Hill: Townfall30187
Mortal Shell II30187
Halo: Campaign Evolved29177
Mafia: The Old Country28176
Hell Let Loose: Vietnam28187
Ace Combat 8: Wings of Theve28176
Cities: Skylines II23145

Wyniki w 4K na kartach z 8 GB VRAM lub mniej często ogranicza pamięć karty graficznej.

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Pytania i odpowiedzi o kartę RTX 2060 Super

Czy karta RTX 2060 Super nadaje się do gier?

To solidna karta do 1080p. Szacunki z szybkim procesorem: 60+ FPS w 1080p na Wysokich w 142 z 210 popularnych gier, a w 1440p w 100.

Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na karcie RTX 2060 Super?

Szacunki dla konfiguracji: Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wynik w 1080p: około 94 FPS na Niskich i 73 FPS na Wysokich.

Ile VRAM ma karta RTX 2060 Super?

8 GB. Wystarczy do 1080p; niektóre nowe gry w 1440p na teksturach Ultra chcą więcej.

Jakiego zasilacza potrzebuję do karty RTX 2060 Super?

Moc karty to 175 W. Z grubsza: dobrej jakości zasilacz 450 W pokryje ją wraz z typowym procesorem do gier. Sprawdź zalecenie producenta karty dla swojego modelu.

RTX 2060 Super vs Arc A580: która karta jest szybsza?

Karta RTX 2060 Super i karta Arc A580 dają w naszych szacunkach mniej więcej tyle samo FPS w 210 grach w 1440p na ustawieniach Wysokie (różnica do 4%).