Radeon VII oyun performansı

Duruma göre değişir: tahminlerimize göre Radeon VII, 210 oyunun 143 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. AMD Radeon VII sağlam bir 1080p ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Artık sıfır satılmıyor. Bugün benzer performans veren kart: Arc A750

Özet

AMD Radeon VII (2019), sağlam bir 1080p ekran kartı. 16 GB VRAM'e sahip ve 300 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 143 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 108, 4K'da 42 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: Arc A750 ve RX 5700 XT. Şu an yeni satılan bir üst kademe RX 7600; yaklaşık %8 daha hızlı.

Radeon VII teknik özellikleri

MarkaAMD
Çıkış tarihiŞubat 2019
TürHarici ekran kartı
Video belleği16 GB HBM2
Bellek veri yolu4.096 bit
Güç (kart)300 W
Çıkış fiyatı (ABD)699 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)36,3 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)27,5 (4K'da RTX 4090 = 100)
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)39,6 (1080p'de RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiYüksek (doğrudan benchmark verisi)
Watt başına performans (tahmini)12,1
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #63

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

Radeon VII hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Geometry Dash529529349
Valorant485485258
Among Us448342141
Terraria441441349
Slay the Spire 2441441238
The Binding of Isaac: Rebirth441441349
Bloons TD 6441441349
Brawlhalla441441349
Balatro441441349
League of Legends397342141
Don't Starve Together353353297
Left 4 Dead 2309309180
Roblox309309180
Minecraft265265156
Team Fortress 2265265135
Assassin's Creed Origins26521187
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265198
Hollow Knight25018978
Dota 224218074
RimWorld221221221
Hollow Knight: Silksong21818978
Overwatch 221616769
Risk of Rain 221216066
Hearts of Iron IV20815564
Assassin's Creed Unity19514259
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19414560
The Sims 4194194138
Warframe19313857
Counter-Strike 218713857
Apex Legends18613254
Assassin's Creed Odyssey18613254
Age of Empires II: Definitive Edition176176138
Garry's Mod176176135
GTA IV174174156
It Takes Two17212050
Fallout 416816267
Destiny 216111447
GTA V15915974
Subnautica159159141
Far Cry 515911045
Assetto Corsa15711548
Deep Rock Galactic15511447
Crusader Kings III15511447
War Thunder14910744
Warhammer 40,000: Boltgun 214913456
Doom Eternal14610744
Rocket League14210644
Monster Hunter: World14112250
Sid Meier's Civilization VI14114185
Project Zomboid14114199
Limbus Company141141104
PUBG: Battlegrounds14010242
Diablo IV13710142
Age of Empires IV13213265
Delta Force1319640
Honkai: Star Rail1319640
eFootball1319640
NARAKA: BLADEPOINT1319640
Lies of P12910543
The Witcher 3: Wild Hunt1278736
DayZ1259138
Far Cry 61248836
Resident Evil 21249037
Manor Lords1249037
Mount & Blade II: Bannerlord12311146
Ready or Not1228836
World of Warships12212289
Dead by Daylight120120108
Death Stranding Director's Cut1198736
Minecraft Dungeons II1198736
Valheim1178635
Marvel's Spider-Man: Miles Morales1178635
Assetto Corsa Competizione1168334
Marvel's Spider-Man Remastered1148435
Euro Truck Simulator 21138133
7 Days to Die1138033
Call of Duty: Warzone1128134
Hell Let Loose1128134
Fortnite1087431
Assassin's Creed Valhalla1088133
Cities: Skylines10610675
Forza Horizon 51037430
Lethal Company1027631
The Outlast Trials1027430
Total War: Warhammer III977029
Baldur's Gate 3956326
Metro Exodus956728
Resident Evil Village926627
EA Sports FC 26906527
EA Sports FC 25906527
Lost Ark906627
EA Sports FC 27906527
Assassin's Creed Mirage886326
Sea of Thieves876225
Resident Evil 4876226
World of Warcraft866125
Sid Meier's Civilization VII856025
Hades II856025
Zenless Zone Zero836025
God of War795723
R.E.P.O.795623
Final Fantasy VII Remake Intergrade785523
Star Wars Jedi: Survivor785422
Black Desert775623
Path of Exile 2765422
Ghost of Tsushima765422
Arena Breakout: Infinite765422
Helldivers 2755322
Cyberpunk 2077745422
Red Dead Redemption 2735322
Red Dead Redemption714920
Phasmophobia704920
Final Fantasy XIV Online694920
Stronghold 4694820
skate.694820
VRChat694820
Tom Clancy's Rainbow Six Siege685121
Wuthering Waves684820
Hogwarts Legacy664619
Battlefield 2042664720
Satisfactory664720
Need for Speed Unbound664720
PEAK664619
Arknights: Endfield664619
Mycopunk654418
Farming Simulator 25654418
The Finals634418
ARC Raiders634418
Aion 2624418
Forza Horizon 6624418
Elden Ring606027
Elden Ring Nightreign605623
Sekiro: Shadows Die Twice606045
Dark Souls III606045
Factorio606057
Stardew Valley606060
Genshin Impact606036
Tekken 8604418
Tekken 7606040
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero604719
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
The Last of Us Part I604318
Sons of the Forest594117
Marvel Rivals584217
Horizon Forbidden West584519
Microsoft Flight Simulator 2024584016
God of War Ragnarök584117
Marvel's Spider-Man 2584519
The Last of Us Part II Remastered584519
Horizon Zero Dawn Remastered584519
NBA 2K26584117
NBA 2K27584117
Call of Duty: Black Ops 6574017
F1 25573916
Onimusha: Way of the Sword574017
Call of Duty: Modern Warfare 4574017
Rust564016
Stellar Blade564017
BeamNG.drive563816
Street Fighter 6553816
RuneScape: Dragonwilds553816
F1 24543816
Forza Motorsport543615
Enshrouded543615
Schedule I543715
Castlevania: Belmont's Curse544117
Hunt: Showdown 1896534117
No Man's Sky523816
Mortal Kombat 1523515
Assassin's Creed Black Flag Resynced513615
Alan Wake 2503514
Black Myth: Wukong503515
Battlefield 6493314
Final Fantasy VII Rebirth483314
Assassin's Creed Shadows483514
Escape from Tarkov483313
Clair Obscur: Expedition 33463213
Planet Zoo 2463012
Starfield453113
Split Fiction453113
Monster Hunter Wilds443113
Final Fantasy XVI443012
Control Resonant442912
Palworld422812
Silent Hill 2422912
Phantom Blade Zero422912
Warhammer 40,000: Space Marine 2422812
Star Wars: Galactic Racer422811
Borderlands 4412611
WARDOGS412811
Stalker 2: Heart of Chornobyl402711
Marvel Tōkon: Fighting Souls402811
Dragon's Dogma 2382811
Valor Mortis382611
Kingdom Come: Deliverance II352410
ARK: Survival Ascended34229
Avowed33229
Star Wars Outlaws32229
Star Wars Zero Company32219
Silent Hill: Townfall31208
Mortal Shell II31208
Mafia: The Old Country29188
Halo: Campaign Evolved29198
Hell Let Loose: Vietnam29198
Cities: Skylines II24167
Indiana Jones and the Great CircleÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Doom: The Dark AgesÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Gears of War: E-DayÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Ace Combat 8: Wings of TheveÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

Radeon VII hakkında sık sorulan sorular

Radeon VII oyun için iyi mi?

Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 143 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 108 oyunda 60+ FPS.

Radeon VII Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 74 FPS.

Radeon VII kaç GB VRAM'e sahip?

16 GB. 1440p ve yüksek çözünürlüklü dokular için fazlasıyla yeterli.

Radeon VII için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 300 W. Kabaca, kaliteli bir 550 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

Radeon VII vs RX 5700 XT: hangisi daha hızlı?

Radeon VII ve RX 5700 XT, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).