RX 5700 XT oyun performansı

Duruma göre değişir: tahminlerimize göre RX 5700 XT, 210 oyunun 144 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. AMD Radeon RX 5700 XT sağlam bir 1080p ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Artık sıfır satılmıyor. Bugün benzer performans veren kart: Arc A750

Özet

AMD Radeon RX 5700 XT (2019), sağlam bir 1080p ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 225 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 144 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 108, 4K'da 39 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: Arc A750 ve Radeon VII. Şu an yeni satılan bir üst kademe RX 7600; yaklaşık %8 daha hızlı.

RX 5700 XT teknik özellikleri

MarkaAMD
Çıkış tarihiTemmuz 2019
TürHarici ekran kartı
Video belleği8 GB GDDR6
Bellek veri yolu256 bit
Güç (kart)225 W
Çıkış fiyatı (ABD)399 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)36,3 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)25,6 (4K'da RTX 4090 = 100)
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)39,9 (1080p'de RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiYüksek (doğrudan benchmark verisi)
Watt başına performans (tahmini)16,1
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #64

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

RX 5700 XT hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Geometry Dash529529325
Valorant485485240
Among Us452342132
Terraria441441325
Slay the Spire 2441441221
The Binding of Isaac: Rebirth441441325
Bloons TD 6441441325
Brawlhalla441441325
Balatro441441325
League of Legends397342132
Don't Starve Together353353276
Left 4 Dead 2309309168
Roblox309309168
Minecraft265265146
Team Fortress 2265265126
Assassin's Creed Origins26521181
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265184
Hollow Knight25218973
Dota 224418069
RimWorld221221221
Overwatch 221816764
Hollow Knight: Silksong21818973
Risk of Rain 221216061
Hearts of Iron IV21015559
Assassin's Creed Unity19614255
Warframe19513853
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19414556
The Sims 4194194129
Counter-Strike 218913853
Apex Legends18713251
Assassin's Creed Odyssey18713251
Age of Empires II: Definitive Edition176176129
Garry's Mod176176126
GTA IV174174146
It Takes Two17312046
Fallout 416816262
Destiny 216211444
Far Cry 516111042
GTA V15915969
Subnautica159159132
Assetto Corsa15911544
Deep Rock Galactic15611444
Crusader Kings III15611444
War Thunder15010741
Warhammer 40,000: Boltgun 215013452
Doom Eternal14710741
Rocket League14310641
PUBG: Battlegrounds14110239
Monster Hunter: World14112247
Sid Meier's Civilization VI14114179
Project Zomboid14114192
Limbus Company14114197
Diablo IV13810139
Delta Force1329637
Age of Empires IV13213261
Honkai: Star Rail1329637
eFootball1329637
NARAKA: BLADEPOINT1329637
Lies of P13010540
The Witcher 3: Wild Hunt1288733
DayZ1269135
Far Cry 61258834
Resident Evil 21259035
Manor Lords1259035
Ready or Not1238834
Mount & Blade II: Bannerlord12311143
World of Warships12212283
Dead by Daylight120120101
Death Stranding Director's Cut1208734
Minecraft Dungeons II1208734
Valheim1188633
Marvel's Spider-Man: Miles Morales1188633
Assetto Corsa Competizione1178332
Marvel's Spider-Man Remastered1158432
Euro Truck Simulator 21138131
7 Days to Die1138031
Call of Duty: Warzone1128131
Hell Let Loose1128131
Fortnite1087429
Assassin's Creed Valhalla1088131
Cities: Skylines10610670
Forza Horizon 51047428
Lethal Company1037629
The Outlast Trials1037428
Total War: Warhammer III977027
Baldur's Gate 3956324
Metro Exodus956726
Resident Evil Village936625
EA Sports FC 26916525
EA Sports FC 25916525
Lost Ark916625
EA Sports FC 27916525
Assassin's Creed Mirage896324
Sea of Thieves886224
Resident Evil 4876224
Sid Meier's Civilization VII866023
Hades II866023
World of Warcraft866123
Zenless Zone Zero846023
God of War805722
R.E.P.O.805622
Final Fantasy VII Remake Intergrade795521
Star Wars Jedi: Survivor795421
Black Desert785622
Helldivers 2765320
Path of Exile 2765421
Ghost of Tsushima765421
Arena Breakout: Infinite765421
Cyberpunk 2077755421
Red Dead Redemption 2745321
Red Dead Redemption724919
Phasmophobia714919
Final Fantasy XIV Online704919
skate.704818
Wuthering Waves694818
Stronghold 4694819
VRChat694818
Tom Clancy's Rainbow Six Siege685120
Hogwarts Legacy674618
Battlefield 2042674718
Satisfactory664718
Need for Speed Unbound664718
Mycopunk664417
PEAK664618
Arknights: Endfield664618
Farming Simulator 25654417
The Finals644417
ARC Raiders644417
Aion 2634417
Forza Horizon 6624417
Elden Ring606026
Elden Ring Nightreign605621
Sekiro: Shadows Die Twice606042
Dark Souls III606042
Factorio606053
Stardew Valley606060
Genshin Impact606034
Tekken 8604417
Tekken 7606037
Mortal Kombat 11606056
Dragon Ball: Sparking! Zero604718
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
The Last of Us Part I604316
Sons of the Forest604116
Marvel Rivals594216
Horizon Forbidden West594517
Microsoft Flight Simulator 2024594015
Marvel's Spider-Man 2594517
The Last of Us Part II Remastered594517
Horizon Zero Dawn Remastered594517
God of War Ragnarök584116
NBA 2K26584116
NBA 2K27584116
Call of Duty: Black Ops 6574015
F1 25573915
Onimusha: Way of the Sword574016
Call of Duty: Modern Warfare 4574015
Rust564015
Stellar Blade564015
BeamNG.drive563815
F1 24553815
Street Fighter 6553815
RuneScape: Dragonwilds553815
Castlevania: Belmont's Curse554116
Forza Motorsport543614
Enshrouded543614
Hunt: Showdown 1896544116
Schedule I543714
No Man's Sky533815
Mortal Kombat 1533514
Black Myth: Wukong513514
Assassin's Creed Black Flag Resynced513614
Alan Wake 2503513
Battlefield 6493313
Final Fantasy VII Rebirth483313
Assassin's Creed Shadows483513
Escape from Tarkov483313
Clair Obscur: Expedition 33463212
Planet Zoo 2463011
Starfield453112
Split Fiction453112
Monster Hunter Wilds443112
Final Fantasy XVI443012
Control Resonant442911
Silent Hill 2432911
Palworld422811
Phantom Blade Zero422911
Warhammer 40,000: Space Marine 2422811
Star Wars: Galactic Racer422811
Borderlands 4412610
Marvel Tōkon: Fighting Souls412811
WARDOGS412811
Stalker 2: Heart of Chornobyl402710
Dragon's Dogma 2392811
Valor Mortis382610
Kingdom Come: Deliverance II35249
ARK: Survival Ascended34229
Avowed33228
Star Wars Outlaws32228
Star Wars Zero Company32218
Silent Hill: Townfall31208
Mortal Shell II31208
Halo: Campaign Evolved30197
Mafia: The Old Country29187
Hell Let Loose: Vietnam29197
Cities: Skylines II24166
Indiana Jones and the Great CircleÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Doom: The Dark AgesÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Gears of War: E-DayÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Ace Combat 8: Wings of TheveÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

RX 5700 XT hakkında sık sorulan sorular

RX 5700 XT oyun için iyi mi?

Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 144 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 108 oyunda 60+ FPS.

RX 5700 XT Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 75 FPS.

RX 5700 XT kaç GB VRAM'e sahip?

8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.

RX 5700 XT için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 225 W. Kabaca, kaliteli bir 500 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

RX 5700 XT vs Radeon VII: hangisi daha hızlı?

RX 5700 XT ve Radeon VII, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).