Arc A750 oyun performansı

Duruma göre değişir: tahminlerimize göre Arc A750, 210 oyunun 142 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Intel Arc A750 sağlam bir 1080p ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Özet

Intel Arc A750 (2022), sağlam bir 1080p ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 225 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 142 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 108, 4K'da 41 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: RTX 3060 ve Radeon VII. Şu an yeni satılan bir üst kademe RX 7600; yaklaşık %7 daha hızlı.

Arc A750 teknik özellikleri

MarkaIntel
Çıkış tarihiEkim 2022
TürHarici ekran kartı
Video belleği8 GB GDDR6
Bellek veri yolu256 bit
Güç (kart)225 W
Çıkış fiyatı (ABD)289 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)36,7 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)27,2 (4K'da RTX 4090 = 100)
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)38,3 (1080p'de RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiYüksek (doğrudan benchmark verisi)
Watt başına performans (tahmini)16,3
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #62

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

Arc A750 hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Geometry Dash529529346
Valorant485485255
Terraria441441346
Slay the Spire 2441441235
The Binding of Isaac: Rebirth441441346
Bloons TD 6441441346
Brawlhalla441441346
Balatro441441346
Among Us434346140
League of Legends397346140
Don't Starve Together353353294
Left 4 Dead 2309309178
Roblox309309178
Minecraft265265155
Team Fortress 2265265134
Assassin's Creed Origins26521486
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265196
Hollow Knight24219177
Dota 223418273
RimWorld221221221
Hollow Knight: Silksong21819177
Overwatch 220916968
Risk of Rain 220916165
Hearts of Iron IV20215663
The Sims 4194194137
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19214759
Assassin's Creed Unity18814458
Warframe18714056
Counter-Strike 218114056
Apex Legends18013354
Assassin's Creed Odyssey18013354
Age of Empires II: Definitive Edition176176137
Garry's Mod176176134
GTA IV174174155
Fallout 416816366
It Takes Two16712149
GTA V15915973
Subnautica159159140
Destiny 215511547
Far Cry 515411145
Assetto Corsa15211647
Deep Rock Galactic15011547
Crusader Kings III15011547
War Thunder14410844
Warhammer 40,000: Boltgun 214413655
Doom Eternal14110844
Sid Meier's Civilization VI14114184
Project Zomboid14114198
Limbus Company141141103
Rocket League13810743
Monster Hunter: World13812350
PUBG: Battlegrounds13510342
Diablo IV13210241
Age of Empires IV13213265
Delta Force1279739
Honkai: Star Rail1279839
eFootball1279839
NARAKA: BLADEPOINT1279839
Lies of P12510643
The Witcher 3: Wild Hunt1238835
Mount & Blade II: Bannerlord12311346
World of Warships12212288
DayZ1219237
Dead by Daylight120120107
Far Cry 61208936
Resident Evil 21209137
Manor Lords1209137
Ready or Not1188936
Death Stranding Director's Cut1158836
Minecraft Dungeons II1158836
Valheim1138735
Marvel's Spider-Man: Miles Morales1138735
Assetto Corsa Competizione1138434
Marvel's Spider-Man Remastered1108434
Euro Truck Simulator 21098233
7 Days to Die1098133
Call of Duty: Warzone1088233
Hell Let Loose1088233
Cities: Skylines10610674
Fortnite1047530
Assassin's Creed Valhalla1048233
Forza Horizon 51007530
Lethal Company997731
The Outlast Trials997530
Total War: Warhammer III957129
Baldur's Gate 3926426
Metro Exodus926827
Resident Evil Village896727
EA Sports FC 26876627
EA Sports FC 25876627
Lost Ark876727
EA Sports FC 27876627
Assassin's Creed Mirage856426
Sea of Thieves846225
Resident Evil 4846325
World of Warcraft836125
Sid Meier's Civilization VII826024
Hades II826124
Zenless Zone Zero806125
R.E.P.O.775723
God of War765723
Final Fantasy VII Remake Intergrade765623
Star Wars Jedi: Survivor765522
Black Desert755723
Helldivers 2735422
Path of Exile 2735422
Ghost of Tsushima735422
Arena Breakout: Infinite735422
Cyberpunk 2077725422
Red Dead Redemption 2715422
Red Dead Redemption695020
Phasmophobia684920
Final Fantasy XIV Online674920
Stronghold 4674920
skate.674820
VRChat674819
Wuthering Waves664920
Tom Clancy's Rainbow Six Siege655121
Hogwarts Legacy644719
Battlefield 2042644819
Satisfactory644819
Need for Speed Unbound644819
Mycopunk634418
Farming Simulator 25634418
PEAK634719
Arknights: Endfield634719
The Finals614418
ARC Raiders614418
Elden Ring606027
Elden Ring Nightreign605623
Sekiro: Shadows Die Twice606044
Dark Souls III606044
Factorio606056
Stardew Valley606060
Genshin Impact606036
Tekken 8604418
Tekken 7606039
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero604719
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Aion 2604418
Forza Horizon 6604418
The Last of Us Part I584317
Sons of the Forest574117
Marvel Rivals564217
Horizon Forbidden West564619
Microsoft Flight Simulator 2024564016
God of War Ragnarök564217
Marvel's Spider-Man 2564619
The Last of Us Part II Remastered564619
Horizon Zero Dawn Remastered564619
NBA 2K26564217
NBA 2K27564217
Call of Duty: Black Ops 6554116
F1 25554016
Onimusha: Way of the Sword554117
Call of Duty: Modern Warfare 4554116
Rust544016
Stellar Blade544016
BeamNG.drive543916
Street Fighter 6533816
RuneScape: Dragonwilds533816
F1 24523816
Forza Motorsport523615
Enshrouded523715
Schedule I523715
Castlevania: Belmont's Curse524117
No Man's Sky513916
Mortal Kombat 1513614
Hunt: Showdown 1896514117
Black Myth: Wukong493614
Assassin's Creed Black Flag Resynced493615
Alan Wake 2483514
Battlefield 6473414
Final Fantasy VII Rebirth463314
Assassin's Creed Shadows463514
Escape from Tarkov463313
Clair Obscur: Expedition 33443213
Starfield443113
Split Fiction443113
Planet Zoo 2443012
Monster Hunter Wilds423113
Final Fantasy XVI423012
Control Resonant422912
Silent Hill 2412912
Phantom Blade Zero412912
Palworld402912
Warhammer 40,000: Space Marine 2402811
Star Wars: Galactic Racer402811
Borderlands 4392711
Marvel Tōkon: Fighting Souls392811
WARDOGS392811
Stalker 2: Heart of Chornobyl382711
Gears of War: E-Day382711
Dragon's Dogma 2372811
Valor Mortis372610
ARK: Survival Ascended33229
Kingdom Come: Deliverance II332410
Doom: The Dark Ages32229
Avowed32229
Star Wars Outlaws31229
Star Wars Zero Company31219
Indiana Jones and the Great Circle30219
Silent Hill: Townfall30208
Mortal Shell II30208
Mafia: The Old Country28198
Halo: Campaign Evolved28198
Hell Let Loose: Vietnam28208
Ace Combat 8: Wings of Theve27198
Cities: Skylines II23166

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

Arc A750 karşılaştırmaları

Arc A750 hakkında sık sorulan sorular

Arc A750 oyun için iyi mi?

Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 142 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 108 oyunda 60+ FPS.

Arc A750 Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 72 FPS.

Arc A750 kaç GB VRAM'e sahip?

8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.

Arc A750 için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 225 W. Kabaca, kaliteli bir 500 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

Arc A750 vs RTX 3060: hangisi daha hızlı?

Arc A750 ve RTX 3060, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).