Arc A750 oyun performansı
Duruma göre değişir: tahminlerimize göre Arc A750, 210 oyunun 142 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Intel Arc A750 sağlam bir 1080p ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.
Güncellendi:
Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı
Özet
Intel Arc A750 (2022), sağlam bir 1080p ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 225 W güç değerinde çalışıyor.
Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 142 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 108, 4K'da 41 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: RTX 3060 ve Radeon VII. Şu an yeni satılan bir üst kademe RX 7600; yaklaşık %7 daha hızlı.
Arc A750 teknik özellikleri
| Marka | Intel |
|---|---|
| Çıkış tarihi | Ekim 2022 |
| Tür | Harici ekran kartı |
| Video belleği | 8 GB GDDR6 |
| Bellek veri yolu | 256 bit |
| Güç (kart) | 225 W |
| Çıkış fiyatı (ABD) | 289 dolar |
| FPSVibe performans endeksi (tahmini) | 36,7 (RTX 4090 = 100, 1440p) |
| FPSVibe 4K endeksi (tahmini) | 27,2 (4K'da RTX 4090 = 100) |
| FPSVibe 1080p endeksi (tahmini) | 38,3 (1080p'de RTX 4090 = 100) |
| Veri güvenilirliği | Yüksek (doğrudan benchmark verisi) |
| Watt başına performans (tahmini) | 16,3 |
| Sıra | Takip ettiğimiz 163 kart içinde #62 |
Veri kaynakları
Performans endeksi
Teknik özellikler
Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.
Arc A750 hangi oyunları kaldırır?
Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.
8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.
Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?
Benzer ekran kartları
Arc A750 karşılaştırmaları
Diğer ekran kartı araçları
Arc A750 hakkında sık sorulan sorular
Arc A750 oyun için iyi mi?
Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 142 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 108 oyunda 60+ FPS.
Arc A750 Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?
Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 72 FPS.
Arc A750 kaç GB VRAM'e sahip?
8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.
Arc A750 için hangi güç kaynağı gerekir?
Kartın güç değeri 225 W. Kabaca, kaliteli bir 500 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.
Arc A750 vs RTX 3060: hangisi daha hızlı?
Arc A750 ve RTX 3060, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).