Karta RX 7700 w grach

Tak: karta RX 7700 w naszych szacunkach uciągnie 194 z 210 gier w 60+ FPS w 1080p na Wysokich. Karta AMD Radeon RX 7700 to karta z wyższej półki średniej, świetna w 1440p. Sprawdź, jakie gry na niej pójdą i jak wypada na tle innych kart.

Zaktualizowano

Nie wiesz, jaką masz kartę? Jak sprawdzić · Chcesz ją kupić? Najlepsza karta graficzna do 1080p

Dostępność: Tylko OEM (gotowe zestawy w Ameryce Północnej); brak sugerowanej ceny detalicznej (MSRP). Nie polecamy jej jako modernizacji.

Szacunek orientacyjny RX 7700: nasz indeks jest oszacowany na podstawie podobnego sprzętu, a nie z bezpośredniego benchmarku, więc traktuj te liczby orientacyjnie. Jak szacujemy

Podsumowanie

AMD Radeon RX 7700 (2025) to karta z wyższej półki średniej, świetna w 1440p. Ma 16 GB VRAM, a jej moc to 263 W.

Z szybkim procesorem osiąga 60 FPS w 1080p na Wysokich w około 194 z 210 śledzonych przez nas gier. Liczba takich gier w 1440p: 158, w 4K: 73 (szacunki). Karty z tej samej klasy: RTX 3070 i RX 6750 XT. Następny krok w górę wśród nowych kart to RX 9060 XT 8GB: jest szybsza o około 5%.

Specyfikacja karty RX 7700

ProducentAMD
Premierawrzesień 2025
TypDedykowana karta graficzna
Pamięć karty graficznej16 GB GDDR6
Magistrala pamięci256-bitowa
Pobór mocy (cała karta)263 W
Indeks wydajności FPSVibe (szac.)54 (RTX 4090 = 100, 1440p)
Indeks 4K FPSVibe (szac.)44,4 (RTX 4090 = 100 w 4K), zgrubny szacunek
Indeks 1080p FPSVibe (szac.)60,9 (RTX 4090 = 100 w 1080p), zgrubny szacunek
Wiarygodność danychNiska (zgrubny szacunek)
Wydajność na wat (szac.)20,5
Miejsce w rankingu#35 z 163 kart, które śledzimy

Szacunek orientacyjny RX 7700: nasz indeks jest oszacowany na podstawie podobnego sprzętu, a nie z bezpośredniego benchmarku, więc traktuj te liczby orientacyjnie.

Źródła danych

Indeks to własne zestawienie FPSVibe z opublikowanych wyników benchmarków, przeskalowane na jedną skalę; nie jest skopiowany z żadnego pojedynczego źródła. Sprawdzono: 12 października 2026.

Gry, które pójdą na karcie RX 7700

Szacowane średnie FPS na wysokich ustawieniach graficznych z procesorem Ryzen 7 7800X3D i 32 GB RAM, więc jedynym ograniczeniem jest karta. Posortowane według FPS w 1080p.

Gra1080p1440p4K
Among Us529509228
Geometry Dash529529529
Valorant485485417
Terraria441441441
Slay the Spire 2441441384
The Binding of Isaac: Rebirth441441441
Bloons TD 6441441441
Brawlhalla441441441
Balatro441441441
League of Legends397397228
Hollow Knight385281126
Don't Starve Together353353353
Left 4 Dead 2309309291
Roblox309309291
Counter-Strike 228820692
Dota 2282267120
Minecraft265265252
Overwatch 2265249112
Team Fortress 2265265218
Warframe26520692
Assassin's Creed Odyssey26519688
Assassin's Creed Origins265265141
Assassin's Creed Unity26521295
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265265
Hearts of Iron IV261230103
War Thunder22816072
Doom Eternal22416072
RimWorld221221221
Rocket League21915771
Hollow Knight: Silksong218218126
Deep Rock Galactic21217076
Destiny 221217076
Risk of Rain 2212212107
Diablo IV21015067
Honkai: Star Rail20214464
Warhammer 40,000: Boltgun 219819890
Apex Legends19419488
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19419497
The Sims 4194194194
Far Cry 619113159
Resident Evil 219113460
Manor Lords19113460
Death Stranding Director's Cut18413058
Marvel's Spider-Man: Miles Morales18012757
PUBG: Battlegrounds17615268
Valheim17612757
Marvel's Spider-Man Remastered17612456
Age of Empires II: Definitive Edition176176176
It Takes Two17617680
DayZ17613561
Garry's Mod176176176
Far Cry 517516373
eFootball17514464
GTA IV174174174
Assetto Corsa17417177
Call of Duty: Warzone17212154
Delta Force16814364
Fallout 4168168108
Fortnite16511049
Assassin's Creed Valhalla16512054
Crusader Kings III16316376
GTA V159159120
The Witcher 3: Wild Hunt15912958
Lies of P15915670
Forza Horizon 515911049
Euro Truck Simulator 215912054
Subnautica159159159
Lethal Company15811351
Ready or Not15013159
Minecraft Dungeons II14913058
Baldur's Gate 31469442
Metro Exodus14610045
Assetto Corsa Competizione14612455
The Outlast Trials14611049
NARAKA: BLADEPOINT14314364
Resident Evil Village1429944
Hell Let Loose14112154
Monster Hunter: World14114181
Sid Meier's Civilization VI141141137
Project Zomboid141141141
Limbus Company141141141
Lost Ark1399944
EA Sports FC 261389744
EA Sports FC 251389744
EA Sports FC 271389744
Sea of Thieves1349241
Resident Evil 41339342
Age of Empires IV132132105
World of Warcraft1329040
Hades II1318940
Mount & Blade II: Bannerlord12312374
Assassin's Creed Mirage1229442
World of Warships122122122
God of War1218538
Dead by Daylight120120120
Final Fantasy VII Remake Intergrade1208237
Black Desert1198437
Path of Exile 21178036
Ghost of Tsushima1178036
Arena Breakout: Infinite1178036
R.E.P.O.1178438
Cyberpunk 20771158036
Sid Meier's Civilization VII1158940
7 Days to Die11511553
Red Dead Redemption 21127936
Red Dead Redemption1107333
Phasmophobia1087233
Final Fantasy XIV Online1077233
skate.1077132
Helldivers 21067935
Cities: Skylines106106106
Stronghold 41067232
VRChat1067132
Wuthering Waves1057232
Tom Clancy's Rainbow Six Siege1047634
Battlefield 20421027032
Satisfactory1017132
Need for Speed Unbound1017132
Mycopunk1016529
PEAK1016931
Star Wars Jedi: Survivor988136
Zenless Zone Zero988940
Farming Simulator 25986529
Arknights: Endfield986931
The Finals976529
Total War: Warhammer III979747
ARC Raiders976529
Aion 2966529
Forza Horizon 6956529
Hogwarts Legacy926931
The Last of Us Part I926328
Sons of the Forest916127
Marvel Rivals906228
Horizon Forbidden West896730
Marvel's Spider-Man 2896730
The Last of Us Part II Remastered896730
Horizon Zero Dawn Remastered896730
God of War Ragnarök886127
NBA 2K26886127
NBA 2K27886127
Call of Duty: Black Ops 6876027
F1 25875926
Onimusha: Way of the Sword876027
Call of Duty: Modern Warfare 4876027
Rust865927
Stellar Blade866027
BeamNG.drive865726
RuneScape: Dragonwilds855725
F1 24835725
Schedule I835525
Castlevania: Belmont's Curse836127
Forza Motorsport825324
Enshrouded825424
Hunt: Showdown 1896826127
No Man's Sky805726
Black Myth: Wukong785324
Assassin's Creed Black Flag Resynced785424
Alan Wake 2765223
Battlefield 6754922
Final Fantasy VII Rebirth744922
Assassin's Creed Shadows745223
Escape from Tarkov734822
Microsoft Flight Simulator 2024715926
Planet Zoo 2714420
Clair Obscur: Expedition 33704721
Starfield694621
Split Fiction694621
Monster Hunter Wilds674621
Final Fantasy XVI674520
Control Resonant674319
Silent Hill 2654319
Phantom Blade Zero654319
Palworld644219
Warhammer 40,000: Space Marine 2644219
Star Wars: Galactic Racer644118
Borderlands 4623918
Marvel Tōkon: Fighting Souls624118
WARDOGS624118
Stalker 2: Heart of Chornobyl614018
Elden Ring606044
Elden Ring Nightreign606037
Sekiro: Shadows Die Twice606060
Dark Souls III606060
Factorio606060
Stardew Valley606060
Genshin Impact606058
Tekken 8606029
Tekken 7606060
Street Fighter 6605725
Mortal Kombat 1605224
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero606031
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Gears of War: E-Day603918
Dragon's Dogma 2594118
Valor Mortis583817
Kingdom Come: Deliverance II533516
ARK: Survival Ascended523315
Avowed513215
Doom: The Dark Ages503214
Star Wars Outlaws493215
Star Wars Zero Company493114
Indiana Jones and the Great Circle483114
Silent Hill: Townfall473013
Mortal Shell II473013
Halo: Campaign Evolved452813
Mafia: The Old Country442712
Hell Let Loose: Vietnam442913
Ace Combat 8: Wings of Theve432813
Cities: Skylines II372411

Szacunek orientacyjny RX 7700: nasz indeks jest oszacowany na podstawie podobnego sprzętu, a nie z bezpośredniego benchmarku, więc traktuj te liczby orientacyjnie.

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Pytania i odpowiedzi o kartę RX 7700

Czy karta RX 7700 nadaje się do gier?

To karta z wyższej półki średniej, świetna w 1440p. Szacunki z szybkim procesorem: 60+ FPS w 1080p na Wysokich w 194 z 210 popularnych gier, a w 1440p w 158.

Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na karcie RX 7700?

Szacunki dla konfiguracji: Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wynik w 1080p: około 94 FPS na Niskich i 94 FPS na Wysokich.

Ile VRAM ma karta RX 7700?

16 GB. To mnóstwo na 1440p i tekstury w wysokiej rozdzielczości.

Jakiego zasilacza potrzebuję do karty RX 7700?

Moc karty to 263 W. Z grubsza: dobrej jakości zasilacz 550 W pokryje ją wraz z typowym procesorem do gier. Sprawdź zalecenie producenta karty dla swojego modelu.

RX 7700 vs RTX 3070: która karta jest szybsza?

Karta RX 7700 i karta RTX 3070 dają w naszych szacunkach mniej więcej tyle samo FPS w 210 grach w 1440p na ustawieniach Wysokie (różnica do 4%).