Karta RTX 4070 Ti w grach

Tak: karta RTX 4070 Ti w naszych szacunkach uciągnie 209 z 210 gier w 60+ FPS w 1080p na Wysokich. Karta NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti to karta wysokiej klasy stworzona do 1440p i 4K. Sprawdź, jakie gry na niej pójdą i jak wypada na tle innych kart.

Zaktualizowano

Nie wiesz, jaką masz kartę? Jak sprawdzić · Chcesz ją kupić? Najlepsza karta graficzna do 1080p

Podsumowanie

NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti (2023) to karta wysokiej klasy stworzona do 1440p i 4K. Ma 12 GB VRAM, a jej moc to 285 W.

Z szybkim procesorem osiąga 60 FPS w 1080p na Wysokich w około 209 z 210 śledzonych przez nas gier. Liczba takich gier w 1440p: 192, w 4K: 103 (szacunki). Karty z tej samej klasy: RTX 5070 i RX 7900 GRE. Następny krok w górę wśród nowych kart to RTX 4070 Ti Super: jest szybsza o około 5%.

Specyfikacja karty RTX 4070 Ti

ProducentNVIDIA
Premierastyczeń 2023
TypDedykowana karta graficzna
Pamięć karty graficznej12 GB GDDR6X
Magistrala pamięci192-bitowa
Pobór mocy (cała karta)285 W
Cena premierowa (USA)799 USD
Indeks wydajności FPSVibe (szac.)79,8 (RTX 4090 = 100, 1440p)
Indeks 4K FPSVibe (szac.)63,8 (RTX 4090 = 100 w 4K)
Indeks 1080p FPSVibe (szac.)85,9 (RTX 4090 = 100 w 1080p)
Wiarygodność danychWysoka (bezpośrednie dane z benchmarków)
Wydajność na wat (szac.)28
Miejsce w rankingu#12 z 163 kart, które śledzimy

Źródła danych

Indeks to własne zestawienie FPSVibe z opublikowanych wyników benchmarków, przeskalowane na jedną skalę; nie jest skopiowany z żadnego pojedynczego źródła. Sprawdzono: 12 października 2026.

Gry, które pójdą na karcie RTX 4070 Ti

Szacowane średnie FPS na wysokich ustawieniach graficznych z procesorem Ryzen 7 7800X3D i 32 GB RAM, więc jedynym ograniczeniem jest karta. Posortowane według FPS w 1080p.

Gra1080p1440p4K
Among Us529529328
Geometry Dash529529529
Valorant485485485
Terraria441441441
Hollow Knight441416181
Slay the Spire 2441441441
The Binding of Isaac: Rebirth441441441
Bloons TD 6441441441
Brawlhalla441441441
Balatro441441441
Counter-Strike 2406304133
League of Legends397397328
Don't Starve Together353353353
Doom Eternal316236103
Rocket League309232101
Left 4 Dead 2309309309
Roblox309309309
Dota 2282282172
Diablo IV26822196
Minecraft265265265
Overwatch 2265265160
Team Fortress 2265265265
Warframe265265133
Assassin's Creed Odyssey265265126
Assassin's Creed Origins265265203
Assassin's Creed Unity265265136
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265265
Hearts of Iron IV261261148
Honkai: Star Rail24721292
War Thunder229229103
Resident Evil 222919987
Lethal Company22216773
RimWorld221221221
Hollow Knight: Silksong218218181
Fortnite21216371
Deep Rock Galactic212212109
Destiny 2212212109
Risk of Rain 2212212153
Marvel's Spider-Man Remastered19818480
Far Cry 619819485
Manor Lords19819887
Warhammer 40,000: Boltgun 2198198129
Marvel's Spider-Man: Miles Morales19618882
Death Stranding Director's Cut19519284
Apex Legends194194126
EA Sports FC 2519414463
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition194194139
Resident Evil Village19414664
The Sims 4194194194
Assassin's Creed Valhalla19117877
Resident Evil 418813760
Hades II18513257
PUBG: Battlegrounds17617698
Call of Duty: Warzone17617678
Valheim17617682
Sea of Thieves17613659
Age of Empires II: Definitive Edition176176176
It Takes Two176176115
DayZ17617687
Garry's Mod176176176
Far Cry 5175175105
eFootball17517592
GTA IV174174174
Assetto Corsa174174110
God of War17112554
Final Fantasy VII Remake Intergrade17012253
Delta Force16816892
Fallout 4168168155
Black Desert16812354
Crusader Kings III163163109
GTA V159159159
Red Dead Redemption 215911751
The Witcher 3: Wild Hunt15915983
Lies of P159159101
Forza Horizon 515915971
Euro Truck Simulator 215915977
Subnautica159159159
Baldur's Gate 315713961
Cyberpunk 207715511852
Metro Exodus15514864
Phasmophobia15210747
EA Sports FC 2615014463
Ready or Not15015085
Ghost of Tsushima15011851
EA Sports FC 2715014463
Lost Ark14914664
Minecraft Dungeons II14914984
Stronghold 414910646
VRChat14910546
Tom Clancy's Rainbow Six Siege14711249
Assetto Corsa Competizione14614680
The Outlast Trials14614671
NARAKA: BLADEPOINT14314392
Mycopunk1429642
Hell Let Loose14114178
Monster Hunter: World141141117
Path of Exile 214111851
Sid Meier's Civilization VI141141141
World of Warcraft14113358
Project Zomboid141141141
Limbus Company141141141
PEAK14110144
The Finals1379642
Battlefield 204213210445
Age of Empires IV132132132
Red Dead Redemption12910947
Marvel Rivals1279240
Horizon Forbidden West12610043
Marvel's Spider-Man 212610043
The Last of Us Part II Remastered12610043
Horizon Zero Dawn Remastered12610043
God of War Ragnarök1259139
Call of Duty: Black Ops 61238838
F1 251238738
ARC Raiders1239642
Mount & Blade II: Bannerlord123123107
Rust1228838
Assassin's Creed Mirage12212261
Stellar Blade1228838
Need for Speed Unbound12210445
Onimusha: Way of the Sword1228939
Call of Duty: Modern Warfare 41228838
World of Warships122122122
Dead by Daylight120120120
The Last of Us Part I1199341
NBA 2K261199139
Sons of the Forest1199039
NBA 2K271199139
RuneScape: Dragonwilds1198436
Arena Breakout: Infinite11911851
F1 241188436
R.E.P.O.11711754
Schedule I1178135
Wuthering Waves11610646
Aion 21169642
Enshrouded1168035
BeamNG.drive1168437
Sid Meier's Civilization VII11511557
Satisfactory11510445
7 Days to Die11511577
Hunt: Showdown 18961159039
Castlevania: Belmont's Curse1159039
No Man's Sky1138437
Final Fantasy XIV Online11010747
Assassin's Creed Black Flag Resynced1107935
skate.11010546
Black Myth: Wukong1097834
Alan Wake 21077633
Battlefield 61067332
Helldivers 210610651
Cities: Skylines106106106
Final Fantasy VII Rebirth1047332
Assassin's Creed Shadows1047734
Escape from Tarkov1037131
Clair Obscur: Expedition 33997030
Split Fiction986830
Star Wars Jedi: Survivor989852
Forza Motorsport987834
Zenless Zone Zero989858
Planet Zoo 2986528
Forza Horizon 6989642
Farming Simulator 25989642
Arknights: Endfield989844
Starfield976830
Total War: Warhammer III979768
Final Fantasy XVI956629
Control Resonant956428
Monster Hunter Wilds936830
Hogwarts Legacy929244
Silent Hill 2926428
Phantom Blade Zero916328
Star Wars: Galactic Racer916127
Palworld906227
Warhammer 40,000: Space Marine 2906227
Borderlands 4885825
Marvel Tōkon: Fighting Souls886127
WARDOGS886126
Stalker 2: Heart of Chornobyl865926
Gears of War: E-Day855825
Dragon's Dogma 2836127
Valor Mortis825625
Kingdom Come: Deliverance II755223
ARK: Survival Ascended734921
Avowed724821
Doom: The Dark Ages714721
Microsoft Flight Simulator 2024717138
Star Wars Outlaws694821
Star Wars Zero Company694620
Indiana Jones and the Great Circle674620
Silent Hill: Townfall674419
Mortal Shell II674419
Halo: Campaign Evolved644218
Mafia: The Old Country624118
Hell Let Loose: Vietnam624319
Ace Combat 8: Wings of Theve614118
Elden Ring606060
Elden Ring Nightreign606053
Sekiro: Shadows Die Twice606060
Dark Souls III606060
Factorio606060
Stardew Valley606060
Genshin Impact606060
Tekken 8606042
Tekken 7606060
Street Fighter 6606036
Mortal Kombat 1606034
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero606045
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Cities: Skylines II523515

Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy

Pytania i odpowiedzi o kartę RTX 4070 Ti

Czy karta RTX 4070 Ti nadaje się do gier?

To karta wysokiej klasy stworzona do 1440p i 4K. Szacunki z szybkim procesorem: 60+ FPS w 1080p na Wysokich w 209 z 210 popularnych gier, a w 1440p w 192.

Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na karcie RTX 4070 Ti?

Szacunki dla konfiguracji: Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wynik w 1080p: około 94 FPS na Niskich i 94 FPS na Wysokich.

Ile VRAM ma karta RTX 4070 Ti?

12 GB. To mnóstwo na 1440p i tekstury w wysokiej rozdzielczości.

Jakiego zasilacza potrzebuję do karty RTX 4070 Ti?

Moc karty to 285 W. Z grubsza: dobrej jakości zasilacz 550 W pokryje ją wraz z typowym procesorem do gier. Sprawdź zalecenie producenta karty dla swojego modelu.

RTX 4070 Ti vs RTX 5070: która karta jest szybsza?

Karta RTX 4070 Ti i karta RTX 5070 dają w naszych szacunkach mniej więcej tyle samo FPS w 210 grach w 4K na ustawieniach Wysokie (różnica do 4%).