Karta Arc A770M w grach
To zależy: karta Arc A770M w naszych szacunkach uciągnie 131 z 210 gier w 60+ FPS w 1080p na Wysokich. Szacunek przy około 120 W, czyli typowym limicie mocy (TGP) tego układu w laptopach do gier.
Zaktualizowano
Szacunek orientacyjny Arc A770M: nasz indeks jest oszacowany na podstawie podobnego sprzętu, a nie z bezpośredniego benchmarku, więc traktuj te liczby orientacyjnie. Jak szacujemy
Limit mocy (TGP): dlaczego dwa laptopy z kartą Arc A770M się różnią
Producenci laptopów mogą ustawić moc karty Arc A770M w zakresie od 120 W do 150 W. Nasze szacunki zakładają około 120 W. Nie mierzyliśmy, jak bardzo limit mocy zmienia wynik w tym układzie; niższy limit oznacza mniej FPS.
Przed zakupem sprawdź TGP w specyfikacji laptopa albo w recenzjach. Jak sprawdzić podzespoły laptopa do gier.
Podobna karta do komputera stacjonarnego
Według naszych szacunków karta Arc A770M osiąga w 1080p wydajność zbliżoną do stacjonarnej karty Arc A580.
Specyfikacja karty Arc A770M
| Producent | Intel |
|---|---|
| Premiera | czerwiec 2022 |
| Typ | Grafika laptopowa (dedykowana) |
| Pamięć karty graficznej | 16 GB GDDR6 |
| Magistrala pamięci | 256-bitowa |
| Limit mocy (TGP) | 120–150 W |
| Typowy limit mocy (nasz szacunek) | 120 W |
| Podobna karta stacjonarna | Arc A580 |
| Indeks 1080p FPSVibe (szac.) | 35,2 (RTX 4090 = 100 w 1080p), zgrubny szacunek |
| Indeks wydajności FPSVibe (szac.) | 32,5 (RTX 4090 = 100, 1440p) |
| Indeks 4K FPSVibe (szac.) | 24,4 (RTX 4090 = 100 w 4K), zgrubny szacunek |
| Wiarygodność danych | Niska (zgrubny szacunek) |
| Miejsce w rankingu | #21 z 41 kart, które śledzimy |
Szacunek orientacyjny Arc A770M: nasz indeks jest oszacowany na podstawie podobnego sprzętu, a nie z bezpośredniego benchmarku, więc traktuj te liczby orientacyjnie.
Źródła danych
Indeks wydajności
Indeks to własne zestawienie FPSVibe z opublikowanych wyników benchmarków, przeskalowane na jedną skalę; nie jest skopiowany z żadnego pojedynczego źródła. Sprawdzono: 16 października 2026.
Karta Arc A770M: szacowane FPS w każdej grze
Szacowane FPS na wysokich ustawieniach graficznych przy układzie o mocy około 120 W i szybkim procesorze (Ryzen 7 7800X3D, 32 GB RAM), więc FPS wyznacza układ graficzny. Procesory w laptopach są często wolniejsze, zwłaszcza w cienkich modelach.
Szacunek orientacyjny Arc A770M: nasz indeks jest oszacowany na podstawie podobnego sprzętu, a nie z bezpośredniego benchmarku, więc traktuj te liczby orientacyjnie.
Szacowane FPS. Liczby pochodzą z modelu FPSVibe, a nie z pomiarów benchmarków. Jak szacujemy
Podobne karty graficzne w laptopach
Więcej dla graczy na laptopach
Arc A770M: najczęstsze pytania
Czy karta Arc A770M nadaje się do gier?
To solidna karta do 1080p. Szacunki z szybkim procesorem: 60+ FPS w 1080p na Wysokich w 131 z 210 popularnych gier, a w 1440p w 96.
Czy Cyberpunk 2077 pójdzie na karcie Arc A770M?
Szacunki dla konfiguracji: Ryzen 5 5600 i 16 GB RAM. Wynik w 1080p: około 89 FPS na Niskich i 61 FPS na Wysokich.
Ile VRAM ma karta Arc A770M?
16 GB. To mnóstwo na 1440p i tekstury w wysokiej rozdzielczości.
Arc A770M vs RX 7600S: która karta jest szybsza?
Karta Arc A770M i karta RX 7600S dają w naszych szacunkach mniej więcej tyle samo FPS w 210 grach w 1440p na ustawieniach Wysokie (różnica do 4%).
Jaki limit mocy (TGP) powinien mieć laptop z kartą Arc A770M?
Laptopy z kartą Arc A770M mają limit od 120 W do 150 W. Szukaj 120 W lub więcej: niższy limit oznacza mniej FPS.
Do jakiej karty stacjonarnej jest podobna karta Arc A770M?
Mniej więcej do stacjonarnej karty Arc A580 w 1080p, według naszych szacunków przy około 120 W.