RX 9060 oyun performansı

Evet: Tahminlerimize göre RX 9060, 210 oyunun 184 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. AMD Radeon RX 9060 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Satış durumu: Yalnızca OEM/sistem entegratörü (hazır sistemler); perakende çıkış bulunamadı. Yükseltme olarak önermiyoruz.

Kaba tahmin RX 9060 için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak. Nasıl tahmin ediyoruz

Özet

AMD Radeon RX 9060 (2025), 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 132 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 184 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 139, 4K'da 51 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: RX 6700 XT ve RTX 3060 Ti. Şu an yeni satılan bir üst kademe RTX 4060 Ti 8GB; yaklaşık %6 daha hızlı.

RX 9060 teknik özellikleri

MarkaAMD
Çıkış tarihiAğustos 2025
TürHarici ekran kartı
Video belleği8 GB GDDR6
Bellek veri yolu128 bit
Güç (kart)132 W
FPSVibe performans endeksi (tahmini)49 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)34,3 (4K'da RTX 4090 = 100), kaba tahmin
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)55,3 (1080p'de RTX 4090 = 100), kaba tahmin
Veri güvenilirliğiDüşük (kaba tahmin)
Watt başına performans (tahmini)37,1
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #44

Kaba tahmin RX 9060 için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak.

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

RX 9060 hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Among Us529462176
Geometry Dash529529436
Valorant485485322
Terraria441441436
Slay the Spire 2441441296
The Binding of Isaac: Rebirth441441436
Bloons TD 6441441436
Brawlhalla441441436
Balatro441441436
League of Legends397397176
Don't Starve Together353353353
Hollow Knight34925597
Left 4 Dead 2309309225
Roblox309309225
Dota 228224393
Minecraft265265195
Overwatch 226522686
Team Fortress 2265265168
Warframe26518771
Assassin's Creed Origins265265109
Assassin's Creed Unity26519273
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265247
Counter-Strike 226118771
Hearts of Iron IV26120980
Assassin's Creed Odyssey25917868
RimWorld221221221
Hollow Knight: Silksong21821897
Deep Rock Galactic21215459
Destiny 221215459
Risk of Rain 221221282
War Thunder20714555
Doom Eternal20414555
Rocket League19914354
Warhammer 40,000: Boltgun 219818169
Apex Legends19417868
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19419475
The Sims 4194194172
Diablo IV19113652
Honkai: Star Rail18313050
PUBG: Battlegrounds17613853
Age of Empires II: Definitive Edition176176172
It Takes Two17616262
Garry's Mod176176168
Far Cry 517514857
eFootball17513050
DayZ17512347
Far Cry 617411945
Resident Evil 217412247
Manor Lords17412247
GTA IV174174174
Assetto Corsa17415559
Delta Force16812949
Fallout 416816883
Death Stranding Director's Cut16711845
Valheim16311644
Marvel's Spider-Man: Miles Morales16311644
Crusader Kings III16315459
Marvel's Spider-Man Remastered16011343
GTA V15915993
The Witcher 3: Wild Hunt15911745
Lies of P15914254
Subnautica159159159
Euro Truck Simulator 215710942
Call of Duty: Warzone15611042
Fortnite15010038
Ready or Not15011945
Assassin's Creed Valhalla15010942
Minecraft Dungeons II14911845
Assetto Corsa Competizione14611243
Forza Horizon 514410038
Lethal Company14310339
NARAKA: BLADEPOINT14313050
The Outlast Trials14210038
Hell Let Loose14111042
Monster Hunter: World14114163
Sid Meier's Civilization VI141141106
Project Zomboid141141123
Limbus Company141141130
Baldur's Gate 31328533
Age of Empires IV13213281
Metro Exodus1329135
Resident Evil Village1298934
EA Sports FC 261268834
EA Sports FC 251268834
Lost Ark1268934
EA Sports FC 271268834
Mount & Blade II: Bannerlord12312357
Sea of Thieves1228332
Assassin's Creed Mirage1228533
World of Warships122122111
Resident Evil 41218432
Dead by Daylight120120120
World of Warcraft1208231
Hades II1198131
Sid Meier's Civilization VII1158131
7 Days to Die11510841
R.E.P.O.1117629
God of War1107729
Final Fantasy VII Remake Intergrade1097528
Black Desert1087629
Path of Exile 21067228
Ghost of Tsushima1067228
Cities: Skylines10610694
Arena Breakout: Infinite1067228
Helldivers 21057227
Cyberpunk 20771047328
Red Dead Redemption 21027228
Red Dead Redemption1006725
Phasmophobia986625
Star Wars Jedi: Survivor987328
Zenless Zone Zero988131
Total War: Warhammer III979536
Final Fantasy XIV Online976625
skate.976425
Wuthering Waves966525
Stronghold 4966525
VRChat966425
Tom Clancy's Rainbow Six Siege956926
Battlefield 2042936424
Hogwarts Legacy926224
Satisfactory926424
Need for Speed Unbound926424
PEAK926224
Arknights: Endfield926224
Mycopunk915922
Farming Simulator 25915923
The Finals885923
ARC Raiders885923
Aion 2875923
Forza Horizon 6865923
The Last of Us Part I845722
Sons of the Forest835521
Marvel Rivals825622
Horizon Forbidden West816123
Marvel's Spider-Man 2816123
The Last of Us Part II Remastered816123
Horizon Zero Dawn Remastered816123
God of War Ragnarök805621
NBA 2K26805621
NBA 2K27805621
Call of Duty: Black Ops 6795421
F1 25795320
Onimusha: Way of the Sword795521
Call of Duty: Modern Warfare 4795421
Rust785421
Stellar Blade785421
BeamNG.drive785220
RuneScape: Dragonwilds775120
F1 24765120
Castlevania: Belmont's Curse765521
Forza Motorsport754818
Enshrouded754919
Schedule I755019
Hunt: Showdown 1896745521
No Man's Sky735220
Microsoft Flight Simulator 2024715320
Assassin's Creed Black Flag Resynced714919
Black Myth: Wukong704818
Alan Wake 2694718
Battlefield 6684517
Final Fantasy VII Rebirth674517
Assassin's Creed Shadows674718
Escape from Tarkov664417
Clair Obscur: Expedition 33644316
Planet Zoo 2644015
Starfield634216
Split Fiction634216
Monster Hunter Wilds614216
Final Fantasy XVI614015
Control Resonant613915
Elden Ring606034
Elden Ring Nightreign606029
Sekiro: Shadows Die Twice606056
Dark Souls III606056
Factorio606060
Stardew Valley606060
Genshin Impact606045
Tekken 8605923
Tekken 7606049
Street Fighter 6605120
Mortal Kombat 1604818
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero606024
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Silent Hill 2593915
Phantom Blade Zero593915
Palworld583815
Warhammer 40,000: Space Marine 2583814
Star Wars: Galactic Racer583714
Borderlands 4573614
WARDOGS573714
Marvel Tōkon: Fighting Souls563714
Stalker 2: Heart of Chornobyl553614
Gears of War: E-Day553614
Dragon's Dogma 2543714
Valor Mortis533513
Kingdom Come: Deliverance II483212
ARK: Survival Ascended473011
Doom: The Dark Ages462911
Avowed462911
Star Wars Outlaws452911
Star Wars Zero Company442811
Indiana Jones and the Great Circle432811
Silent Hill: Townfall432710
Mortal Shell II432710
Halo: Campaign Evolved412610
Mafia: The Old Country40259
Hell Let Loose: Vietnam402610
Ace Combat 8: Wings of Theve392510
Cities: Skylines II33218

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Kaba tahmin RX 9060 için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

RX 9060 hakkında sık sorulan sorular

RX 9060 oyun için iyi mi?

Kısaca: 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 184 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 139 oyunda 60+ FPS.

RX 9060 Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 94 FPS.

RX 9060 kaç GB VRAM'e sahip?

8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.

RX 9060 için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 132 W. Kabaca, kaliteli bir 400 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

RX 9060 vs RTX 3060 Ti: hangisi daha hızlı?

RX 9060 ve RTX 3060 Ti, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).