RTX 4060 Ti 8GB oyun performansı

Evet: Tahminlerimize göre RTX 4060 Ti 8GB, 210 oyunun 192 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti 8GB 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Özet

NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti 8GB (2023), 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 160 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 192 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 148, 4K'da 52 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: RTX 2080 Ti ve RTX 4060 Ti 16GB. Şu an yeni satılan bir üst kademe RX 9060 XT 8GB; yaklaşık %9 daha hızlı.

RTX 4060 Ti 8GB teknik özellikleri

MarkaNVIDIA
Çıkış tarihiMayıs 2023
TürHarici ekran kartı
Video belleği8 GB GDDR6
Bellek veri yolu128 bit
Güç (kart)160 W
Çıkış fiyatı (ABD)399 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)51,7 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)34,6 (4K'da RTX 4090 = 100)
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)58,6 (1080p'de RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiYüksek (doğrudan benchmark verisi)
Watt başına performans (tahmini)32,3
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #41

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

RTX 4060 Ti 8GB hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Among Us529487178
Geometry Dash529529440
Valorant485485325
Terraria441441440
Slay the Spire 2441441299
The Binding of Isaac: Rebirth441441440
Bloons TD 6441441440
Brawlhalla441441440
Balatro441441440
League of Legends397397178
Hollow Knight37026998
Don't Starve Together353353353
Left 4 Dead 2309309226
Roblox309309226
Dota 228225693
Counter-Strike 227719772
Minecraft265265197
Overwatch 226523887
Team Fortress 2265265170
Warframe26519772
Assassin's Creed Odyssey26518869
Assassin's Creed Origins265265110
Assassin's Creed Unity26520374
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265249
Hearts of Iron IV26122080
RimWorld221221221
War Thunder22015356
Hollow Knight: Silksong21821898
Doom Eternal21615356
Deep Rock Galactic21216259
Destiny 221216259
Risk of Rain 221221283
Rocket League21115155
Diablo IV20214352
Warhammer 40,000: Boltgun 219819170
Apex Legends19418869
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19419475
The Sims 4194194174
Honkai: Star Rail19413750
Far Cry 618412646
Resident Evil 218412947
Manor Lords18412947
Death Stranding Director's Cut17712445
PUBG: Battlegrounds17614553
Age of Empires II: Definitive Edition176176174
It Takes Two17617162
DayZ17613047
Garry's Mod176176170
Far Cry 517515657
eFootball17513750
GTA IV174174174
Assetto Corsa17416460
Valheim17312244
Marvel's Spider-Man: Miles Morales17312244
Marvel's Spider-Man Remastered16911943
Delta Force16813650
Fallout 416816884
Call of Duty: Warzone16511642
Crusader Kings III16316259
Fortnite15910639
GTA V15915993
The Witcher 3: Wild Hunt15912345
Lies of P15914955
Assassin's Creed Valhalla15911542
Euro Truck Simulator 215911542
Subnautica159159159
Forza Horizon 515310538
Lethal Company15210840
Ready or Not15012646
Minecraft Dungeons II14912445
Assetto Corsa Competizione14611843
The Outlast Trials14610538
NARAKA: BLADEPOINT14313750
Hell Let Loose14111642
Monster Hunter: World14114163
Sid Meier's Civilization VI141141107
Project Zomboid141141125
Limbus Company141141131
Baldur's Gate 31409033
Metro Exodus1409635
Resident Evil Village1379434
Lost Ark1349434
EA Sports FC 261339334
EA Sports FC 251339334
EA Sports FC 271339334
Age of Empires IV13213282
Sea of Thieves1298832
Resident Evil 41288932
World of Warcraft1278632
Hades II1268531
Mount & Blade II: Bannerlord12312358
Assassin's Creed Mirage1229033
World of Warships122122112
Dead by Daylight120120120
God of War1178130
R.E.P.O.1178029
Final Fantasy VII Remake Intergrade1167929
Sid Meier's Civilization VII1158531
7 Days to Die11511442
Black Desert1158029
Path of Exile 21127628
Ghost of Tsushima1127628
Arena Breakout: Infinite1127628
Cyberpunk 20771107728
Red Dead Redemption 21087628
Helldivers 21067628
Cities: Skylines10610695
Red Dead Redemption1067026
Phasmophobia1046925
Final Fantasy XIV Online1036925
skate.1036825
Stronghold 41026925
VRChat1026825
Wuthering Waves1016825
Tom Clancy's Rainbow Six Siege1007226
Battlefield 2042986725
Star Wars Jedi: Survivor987728
Zenless Zone Zero988631
Total War: Warhammer III979737
Satisfactory976825
Need for Speed Unbound976825
Mycopunk976223
PEAK976624
Arknights: Endfield976624
Farming Simulator 25966223
The Finals936223
ARC Raiders936223
Hogwarts Legacy926624
Aion 2926223
Forza Horizon 6916223
The Last of Us Part I896122
Sons of the Forest875821
Marvel Rivals866022
Horizon Forbidden West866524
Marvel's Spider-Man 2866524
The Last of Us Part II Remastered866524
Horizon Zero Dawn Remastered866524
God of War Ragnarök855921
NBA 2K26855921
NBA 2K27855921
Call of Duty: Black Ops 6845721
F1 25845621
Onimusha: Way of the Sword845821
Call of Duty: Modern Warfare 4845721
Rust835721
Stellar Blade835721
BeamNG.drive835520
RuneScape: Dragonwilds815420
F1 24805420
Schedule I805219
Castlevania: Belmont's Curse805821
Forza Motorsport795118
Enshrouded795219
Hunt: Showdown 1896795821
No Man's Sky775520
Black Myth: Wukong755018
Assassin's Creed Black Flag Resynced755119
Alan Wake 2734918
Battlefield 6724717
Final Fantasy VII Rebirth714717
Assassin's Creed Shadows715018
Microsoft Flight Simulator 2024715621
Escape from Tarkov704617
Clair Obscur: Expedition 33684516
Planet Zoo 2684215
Starfield674416
Split Fiction674416
Monster Hunter Wilds654416
Final Fantasy XVI654316
Control Resonant654115
Silent Hill 2634115
Phantom Blade Zero624115
Star Wars: Galactic Racer623914
Palworld614015
Warhammer 40,000: Space Marine 2614015
Elden Ring606035
Elden Ring Nightreign606029
Sekiro: Shadows Die Twice606056
Dark Souls III606056
Factorio606060
Stardew Valley606060
Genshin Impact606045
Tekken 8606023
Tekken 7606050
Street Fighter 6605420
Mortal Kombat 1605018
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero606024
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Borderlands 4603814
Marvel Tōkon: Fighting Souls603914
WARDOGS603914
Stalker 2: Heart of Chornobyl593814
Gears of War: E-Day583814
Dragon's Dogma 2573914
Valor Mortis563613
Kingdom Come: Deliverance II513412
ARK: Survival Ascended503212
Avowed493111
Doom: The Dark Ages483111
Star Wars Outlaws473111
Star Wars Zero Company473011
Indiana Jones and the Great Circle463011
Silent Hill: Townfall452911
Mortal Shell II452810
Halo: Campaign Evolved442710
Mafia: The Old Country422610
Hell Let Loose: Vietnam422810
Ace Combat 8: Wings of Theve422710
Cities: Skylines II35238

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

RTX 4060 Ti 8GB hakkında sık sorulan sorular

RTX 4060 Ti 8GB oyun için iyi mi?

Kısaca: 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 192 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 148 oyunda 60+ FPS.

RTX 4060 Ti 8GB Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 94 FPS.

RTX 4060 Ti 8GB kaç GB VRAM'e sahip?

8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.

RTX 4060 Ti 8GB için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 160 W. Kabaca, kaliteli bir 450 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

RTX 4060 Ti 8GB vs RTX 2080 Ti: hangisi daha hızlı?

RTX 4060 Ti 8GB ve RTX 2080 Ti, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).