RX 7600M XT oyun performansı
Evet: Tahminlerimize göre RX 7600M XT, 210 oyunun 156 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Tahminlerimiz, oyun laptoplarında bu çip için tipik bir güç limiti (TGP) olan yaklaşık 120 W değerini varsayar.
Güncellendi:
Güç limiti (TGP): İki RX 7600M XT laptopu neden birbirinden farklı?
Laptop üreticileri RX 7600M XT modelini 75 W ile 120 W arasında istedikleri değere ayarlayabilir. Tahminlerimiz yaklaşık 120 W varsayar. Güç limitinin sonucu ne kadar değiştirdiği bu çip için ölçülmedi; daha düşük limit daha az FPS demek.
Almadan önce laptopun TGP değerine teknik özellik sayfasından ya da incelemelerden bak. Laptopunun oyun özelliklerini nasıl kontrol edersin.
Benzer masaüstü ekran kartı
Tahminlerimize göre RX 7600M XT, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü RTX 3060 gibi performans verir.
RX 7600M XT teknik özellikleri
| Marka | AMD |
|---|---|
| Çıkış tarihi | Ocak 2023 |
| Tür | Laptop ekran kartı (harici) |
| Video belleği | 8 GB GDDR6 |
| Bellek veri yolu | 128 bit |
| Güç limiti (TGP) | 75–120 W |
| Tipik güç limiti (bizim tahminimiz) | 120 W |
| Benzer masaüstü ekran kartı | RTX 3060 |
| FPSVibe 1080p endeksi (tahmini) | 41 (1080p'de RTX 4090 = 100) |
| FPSVibe performans endeksi (tahmini) | 36 (RTX 4090 = 100, 1440p) |
| FPSVibe 4K endeksi (tahmini) | 23,3 (4K'da RTX 4090 = 100) |
| Veri güvenilirliği | Orta (ilgili benchmark sonuçlarından tahmin edildi) |
| Sıra | Takip ettiğimiz 41 kart içinde #19 |
Veri kaynakları
Performans endeksi
Teknik özellikler
Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 16 Ekim 2026.
RX 7600M XT: Her oyunda tahmini FPS
Yüksek ayarlarda, çip yaklaşık 120 W değerindeyken ve hızlı bir işlemciyle (Ryzen 7 7800X3D, 32 GB RAM) tahmini FPS; yani FPS'i ekran kartı belirler. Laptop işlemcileri, özellikle ince laptoplarda, çoğu zaman daha yavaştır.
8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.
Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?
Benzer laptop ekran kartları
Laptop oyuncuları için daha fazlası
RX 7600M XT hakkında sık sorulan sorular
RX 7600M XT oyun için iyi mi?
Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 156 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 108 oyunda 60+ FPS.
RX 7600M XT Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?
Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 71 FPS.
RX 7600M XT kaç GB VRAM'e sahip?
8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.
RX 7600M XT vs RX 7700S: hangisi daha hızlı?
RX 7600M XT ve RX 7700S, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).
RX 7600M XT laptopun güç limiti (TGP) kaç W olmalı?
RX 7600M XT laptopları 75 W ile 120 W arasında çalışır. 120 W veya daha fazlasını ara: Daha düşük limit daha az FPS demek.
RX 7600M XT hangi masaüstü ekran kartına benzer?
Tahminlerimize göre yaklaşık 120 W değerinde, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü RTX 3060 kadar.