Arc A770M oyun performansı
Duruma göre değişir: tahminlerimize göre Arc A770M, 210 oyunun 131 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Tahminlerimiz, oyun laptoplarında bu çip için tipik bir güç limiti (TGP) olan yaklaşık 120 W değerini varsayar.
Güncellendi:
Kaba tahmin Arc A770M için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak. Nasıl tahmin ediyoruz
Güç limiti (TGP): İki Arc A770M laptopu neden birbirinden farklı?
Laptop üreticileri Arc A770M modelini 120 W ile 150 W arasında istedikleri değere ayarlayabilir. Tahminlerimiz yaklaşık 120 W varsayar. Güç limitinin sonucu ne kadar değiştirdiği bu çip için ölçülmedi; daha düşük limit daha az FPS demek.
Almadan önce laptopun TGP değerine teknik özellik sayfasından ya da incelemelerden bak. Laptopunun oyun özelliklerini nasıl kontrol edersin.
Benzer masaüstü ekran kartı
Tahminlerimize göre Arc A770M, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü Arc A580 gibi performans verir.
Arc A770M teknik özellikleri
| Marka | Intel |
|---|---|
| Çıkış tarihi | Haziran 2022 |
| Tür | Laptop ekran kartı (harici) |
| Video belleği | 16 GB GDDR6 |
| Bellek veri yolu | 256 bit |
| Güç limiti (TGP) | 120–150 W |
| Tipik güç limiti (bizim tahminimiz) | 120 W |
| Benzer masaüstü ekran kartı | Arc A580 |
| FPSVibe 1080p endeksi (tahmini) | 35,2 (1080p'de RTX 4090 = 100), kaba tahmin |
| FPSVibe performans endeksi (tahmini) | 32,5 (RTX 4090 = 100, 1440p) |
| FPSVibe 4K endeksi (tahmini) | 24,4 (4K'da RTX 4090 = 100), kaba tahmin |
| Veri güvenilirliği | Düşük (kaba tahmin) |
| Sıra | Takip ettiğimiz 41 kart içinde #21 |
Kaba tahmin Arc A770M için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak.
Veri kaynakları
Performans endeksi
Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 16 Ekim 2026.
Arc A770M: Her oyunda tahmini FPS
Yüksek ayarlarda, çip yaklaşık 120 W değerindeyken ve hızlı bir işlemciyle (Ryzen 7 7800X3D, 32 GB RAM) tahmini FPS; yani FPS'i ekran kartı belirler. Laptop işlemcileri, özellikle ince laptoplarda, çoğu zaman daha yavaştır.
Kaba tahmin Arc A770M için endeksimiz benzer donanımlardan yola çıkılarak hesaplandı, doğrudan ölçümden alınmadı. Bu yüzden rakamlara kaba bir rehber gözüyle bak.
Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?
Benzer laptop ekran kartları
Laptop oyuncuları için daha fazlası
Arc A770M hakkında sık sorulan sorular
Arc A770M oyun için iyi mi?
Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 131 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 96 oyunda 60+ FPS.
Arc A770M Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?
Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 89 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 61 FPS.
Arc A770M kaç GB VRAM'e sahip?
16 GB. 1440p ve yüksek çözünürlüklü dokular için fazlasıyla yeterli.
Arc A770M vs RX 7600S: hangisi daha hızlı?
Arc A770M ve RX 7600S, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).
Arc A770M laptopun güç limiti (TGP) kaç W olmalı?
Arc A770M laptopları 120 W ile 150 W arasında çalışır. 120 W veya daha fazlasını ara: Daha düşük limit daha az FPS demek.
Arc A770M hangi masaüstü ekran kartına benzer?
Tahminlerimize göre yaklaşık 120 W değerinde, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü Arc A580 kadar.