RTX 5070 Ti Laptop oyun performansı

Evet: Tahminlerimize göre RTX 5070 Ti Laptop, 210 oyunun 195 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Tahminlerimiz, oyun laptoplarında bu çip için tipik bir güç limiti (TGP) olan yaklaşık 140 W değerini varsayar.

Güncellendi:

Güç limiti (TGP): İki RTX 5070 Ti Laptop laptopu neden birbirinden farklı?

Laptop üreticileri RTX 5070 Ti Laptop modelini 60 W ile 140 W arasında istedikleri değere ayarlayabilir. Tahminlerimiz yaklaşık 140 W varsayar. 60 W civarında (ince laptoplar) yaklaşık %28 daha az FPS bekle; 140 W zaten aralığın en üstü.

Almadan önce laptopun TGP değerine teknik özellik sayfasından ya da incelemelerden bak. Laptopunun oyun özelliklerini nasıl kontrol edersin.

Benzer masaüstü ekran kartı

Tahminlerimize göre RTX 5070 Ti Laptop, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü RTX 5060 Ti 8GB gibi performans verir. Aynı ada sahip masaüstü RTX 5070 Ti, 1080p'de yaklaşık %38 daha hızlı.

RTX 5070 Ti Laptop teknik özellikleri

MarkaNVIDIA
Çıkış tarihiMart 2025
TürLaptop ekran kartı (harici)
Video belleği12 GB GDDR7
Bellek veri yolu192 bit
Güç limiti (TGP)60–140 W
Tipik güç limiti (bizim tahminimiz)140 W
Benzer masaüstü ekran kartıRTX 5060 Ti 8GB
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)66,7 (1080p'de RTX 4090 = 100)
FPSVibe performans endeksi (tahmini)63 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)50,2 (4K'da RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiOrta (ilgili benchmark sonuçlarından tahmin edildi)
SıraTakip ettiğimiz 41 kart içinde #6

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 16 Ekim 2026.

RTX 5070 Ti Laptop: Her oyunda tahmini FPS

Yüksek ayarlarda, çip yaklaşık 140 W değerindeyken ve hızlı bir işlemciyle (Ryzen 7 7800X3D, 32 GB RAM) tahmini FPS; yani FPS'i ekran kartı belirler. Laptop işlemcileri, özellikle ince laptoplarda, çoğu zaman daha yavaştır. 1080p aralığı, en düşük ile en yüksek güç limitini gösterir (60–140 W).

Oyun1080p1080p aralığı1440p4K
Among Us529529529258
Geometry Dash529529529529
Valorant485485485471
Terraria441441441441
Slay the Spire 2441441441434
The Binding of Isaac: Rebirth441441441441
Bloons TD 6441441441441
Brawlhalla441441441441
Balatro441441441441
Hollow Knight421303–421328143
League of Legends397397397258
Don't Starve Together353353353353
Left 4 Dead 2309309309309
Roblox309309309309
Counter-Strike 2293242–293257112
Dota 2282282282136
Minecraft265265265265
Overwatch 2265262–265265126
Team Fortress 2265265265246
Warframe265234–265240104
Assassin's Creed Odyssey265225–26522999
Assassin's Creed Origins265265265159
Assassin's Creed Unity265236–265247107
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265265265
Hearts of Iron IV261253–261261117
Doom Eternal246177–24618681
Rocket League240173–24018380
PUBG: Battlegrounds235196–23520489
Diablo IV230166–23017476
War Thunder229180–22918681
F1 24227166–22716672
Honkai: Star Rail221159–22116773
RimWorld221221221221
Hollow Knight: Silksong218218218143
Deep Rock Galactic212188–21219886
Destiny 2212195–21219886
Risk of Rain 2212212212120
Resident Evil 2210151–21015768
Marvel's Spider-Man Remastered198144–19815065
Manor Lords198151–19815768
Warhammer 40,000: Boltgun 2198180–198198101
Far Cry 6196141–19614462
Marvel's Spider-Man: Miles Morales196142–19614965
Death Stranding Director's Cut195145–19515166
Apex Legends19419419499
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition194194194110
The Sims 4194194194194
GTA V187187187136
Fortnite181130–18112956
F1 25177128–17712856
Call of Duty: Warzone176135–17614161
Valheim176142–17614965
Age of Empires II: Definitive Edition176176176176
It Takes Two17617617690
DayZ176152–17615869
Garry's Mod176176176176
Far Cry 517517517583
eFootball175159–17516773
GTA IV174174174174
Assetto Corsa17417417487
Lethal Company173124–17313257
Delta Force168159–16816672
Fallout 4168168168122
Crusader Kings III16316316386
The Witcher 3: Wild Hunt159154–15915065
Lies of P159157–15915979
Forza Horizon 5159125–15912856
Euro Truck Simulator 2159137–15914061
Subnautica159159159159
Resident Evil Village156112–15611550
Metro Exodus155115–15511751
EA Sports FC 25152109–15211349
EA Sports FC 26150109–15011349
Ready or Not150148–15015067
EA Sports FC 27150109–15011349
Lost Ark149110–14911550
Minecraft Dungeons II149145–14914966
Sea of Thieves147106–14710747
Resident Evil 4146105–14610847
Assetto Corsa Competizione146141–14614463
The Outlast Trials146124–14612856
Assassin's Creed Valhalla145104–14511249
Hades II143103–14310445
NARAKA: BLADEPOINT14314314373
Hell Let Loose141135–14114161
Monster Hunter: World14114114192
Sid Meier's Civilization VI141141141141
World of Warcraft141104–14110546
Project Zomboid141141141141
Limbus Company141141141141
Baldur's Gate 3134115–13411048
God of War13396–1339943
Age of Empires IV132132132119
Final Fantasy VII Remake Intergrade13295–1329642
Black Desert13094–1309742
Path of Exile 212892–1289340
Ghost of Tsushima12892–1289340
Red Dead Redemption 212389–1239340
Mount & Blade II: Bannerlord12312312384
Assassin's Creed Mirage122107–12211048
Call of Duty: Black Ops 612288–1228939
World of Warships122122122122
Dead by Daylight120120120120
Red Dead Redemption12087–1208637
Arena Breakout: Infinite11992–1199340
Phasmophobia11885–1188537
R.E.P.O.11796–1179843
Stronghold 411684–1168436
VRChat11684–1168336
Cyberpunk 207711583–1158537
Sid Meier's Civilization VII115103–11510445
Wuthering Waves11583–1158336
7 Days to Die11511511560
Tom Clancy's Rainbow Six Siege11482–1148838
Battlefield 204211280–1128236
Satisfactory11180–1118236
Need for Speed Unbound11180–1118236
PEAK11180–1118035
Final Fantasy XIV Online11084–1108537
Mycopunk11079–1107633
skate.11084–1108336
The Finals10676–1067633
Helldivers 210691–1069240
Cities: Skylines106106106106
The Last of Us Part I10676–1067834
ARC Raiders10676–1067633
Aion 210575–1057633
Sons of the Forest10072–1007131
Marvel Rivals9871–987332
Horizon Forbidden West9870–987934
Marvel's Spider-Man 29870–987934
The Last of Us Part II Remastered9870–987934
Horizon Zero Dawn Remastered9870–987934
Star Wars Jedi: Survivor9895–989441
Zenless Zone Zero98989845
Forza Horizon 69875–987633
Farming Simulator 259879–987633
Arknights: Endfield9880–988035
Total War: Warhammer III97979753
God of War Ragnarök9770–977131
NBA 2K269770–977131
NBA 2K279770–977131
Onimusha: Way of the Sword9669–967030
Call of Duty: Modern Warfare 49669–967030
Rust9468–946930
Stellar Blade9468–946930
BeamNG.drive9468–946729
RuneScape: Dragonwilds9367–936629
Hogwarts Legacy9280–928035
Schedule I9165–916428
Castlevania: Belmont's Curse9166–917131
Forza Motorsport9065–906227
Enshrouded9065–906327
Hunt: Showdown 18969064–907131
No Man's Sky8863–886729
Alan Wake 28762–876327
Assassin's Creed Black Flag Resynced8662–866327
Battlefield 68259–825825
Final Fantasy VII Rebirth8158–815725
Assassin's Creed Shadows8158–816126
Escape from Tarkov8058–805625
Clair Obscur: Expedition 337756–775524
Planet Zoo 27756–775222
Split Fiction7655–765423
Starfield7554–755323
Stalker 2: Heart of Chornobyl7554–755222
Final Fantasy XVI7453–745223
Control Resonant7453–745022
Monster Hunter Wilds7353–735423
Silent Hill 27151–715022
Microsoft Flight Simulator 202471716930
Phantom Blade Zero7151–715022
Palworld7050–704921
Warhammer 40,000: Space Marine 27050–704921
Star Wars: Galactic Racer7051–704821
Borderlands 46849–684620
Marvel Tōkon: Fighting Souls6849–684821
WARDOGS6849–684821
Gears of War: E-Day6647–664620
Dragon's Dogma 26546–654821
Valor Mortis6446–644419
Elden Ring60606050
Elden Ring Nightreign60606042
Sekiro: Shadows Die Twice60606060
Dark Souls III60606060
Factorio60606060
Stardew Valley60606060
Genshin Impact60606060
Tekken 860606033
Tekken 760606060
Street Fighter 660606029
Mortal Kombat 160606027
Mortal Kombat 1160606060
Dragon Ball: Sparking! Zero60606035
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 460606060
Black Myth: Wukong5943–594319
Kingdom Come: Deliverance II5842–584118
ARK: Survival Ascended5741–573817
Avowed5640–563816
Doom: The Dark Ages5540–553716
Star Wars Outlaws5439–543816
Star Wars Zero Company5338–533616
Indiana Jones and the Great Circle5238–523616
Silent Hill: Townfall5237–523515
Mortal Shell II5237–523515
Halo: Campaign Evolved5036–503314
Mafia: The Old Country4835–483214
Hell Let Loose: Vietnam4835–483415
Ace Combat 8: Wings of Theve4734–473314
Cities: Skylines II4029–402712

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

RTX 5070 Ti Laptop hakkında sık sorulan sorular

RTX 5070 Ti Laptop oyun için iyi mi?

Kısaca: 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 195 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 173 oyunda 60+ FPS.

RTX 5070 Ti Laptop Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 94 FPS.

RTX 5070 Ti Laptop kaç GB VRAM'e sahip?

12 GB. 1440p ve yüksek çözünürlüklü dokular için fazlasıyla yeterli.

RTX 5070 Ti Laptop vs RX 7900M: hangisi daha hızlı?

RTX 5070 Ti Laptop ve RX 7900M, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).

RTX 5070 Ti Laptop masaüstü RTX 5070 Ti kadar hızlı mı?

Hayır. Tahminlerimize göre masaüstü RTX 5070 Ti, 1080p'de yaklaşık %38 daha hızlı, çünkü laptop çipi daha az güçle çalışır (burada yaklaşık 140 W, masaüstü kartta 300 W).

RTX 5070 Ti Laptop laptopun güç limiti (TGP) kaç W olmalı?

RTX 5070 Ti Laptop laptopları 60 W ile 140 W arasında çalışır. 140 W veya daha fazlasını ara; 60 W civarındaki ince laptoplar yaklaşık %28 daha yavaş olabilir.

RTX 5070 Ti Laptop hangi masaüstü ekran kartına benzer?

Tahminlerimize göre yaklaşık 140 W değerinde, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü RTX 5060 Ti 8GB kadar.