RTX 3080 Ti Laptop oyun performansı

Evet: Tahminlerimize göre RTX 3080 Ti Laptop, 210 oyunun 178 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Tahminlerimiz, oyun laptoplarında bu çip için tipik bir güç limiti (TGP) olan yaklaşık 150 W değerini varsayar.

Güncellendi:

Güç limiti (TGP): İki RTX 3080 Ti Laptop laptopu neden birbirinden farklı?

Laptop üreticileri RTX 3080 Ti Laptop modelini 80 W ile 175 W arasında istedikleri değere ayarlayabilir. Tahminlerimiz yaklaşık 150 W varsayar. 80 W civarında (ince laptoplar) yaklaşık %18 daha az FPS bekle; 175 W değerinde yaklaşık %4 daha fazla.

Almadan önce laptopun TGP değerine teknik özellik sayfasından ya da incelemelerden bak. Laptopunun oyun özelliklerini nasıl kontrol edersin.

Benzer masaüstü ekran kartı

Tahminlerimize göre RTX 3080 Ti Laptop, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü RTX 3060 Ti gibi performans verir. Aynı ada sahip masaüstü RTX 3080 Ti, 1080p'de yaklaşık %43 daha hızlı.

RTX 3080 Ti Laptop teknik özellikleri

MarkaNVIDIA
Çıkış tarihiŞubat 2022
TürLaptop ekran kartı (harici)
Video belleği16 GB GDDR6
Bellek veri yolu256 bit
Güç limiti (TGP)80–175 W
Tipik güç limiti (bizim tahminimiz)150 W
Benzer masaüstü ekran kartıRTX 3060 Ti
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)52,2 (1080p'de RTX 4090 = 100)
FPSVibe performans endeksi (tahmini)49,4 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)38,5 (4K'da RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiOrta (ilgili benchmark sonuçlarından tahmin edildi)
SıraTakip ettiğimiz 41 kart içinde #9

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 16 Ekim 2026.

RTX 3080 Ti Laptop: Her oyunda tahmini FPS

Yüksek ayarlarda, çip yaklaşık 150 W değerindeyken ve hızlı bir işlemciyle (Ryzen 7 7800X3D, 32 GB RAM) tahmini FPS; yani FPS'i ekran kartı belirler. Laptop işlemcileri, özellikle ince laptoplarda, çoğu zaman daha yavaştır. 1080p aralığı, en düşük ile en yüksek güç limitini gösterir (80–175 W).

Oyun1080p1080p aralığı1440p4K
Among Us529485–529466198
Geometry Dash529529529489
Valorant485485485362
Terraria441441441441
Slay the Spire 2441441441333
The Binding of Isaac: Rebirth441441441441
Bloons TD 6441441441441
Brawlhalla441441441441
Balatro441441441441
League of Legends397397397198
Don't Starve Together353353353353
Hollow Knight330270–343257109
Left 4 Dead 2309309309252
Roblox309309309252
Dota 2282262–282245104
Minecraft265265265219
Overwatch 2265233–26522797
Team Fortress 2265265265189
Assassin's Creed Origins265265265122
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265265265
Counter-Strike 2263216–27420286
Hearts of Iron IV261225–26121089
Assassin's Creed Unity257211–26519482
Warframe255209–26518880
Assassin's Creed Odyssey245201–25417976
RimWorld221221221221
Hollow Knight: Silksong218218218109
PUBG: Battlegrounds213175–22216068
Destiny 2212174–21215566
Risk of Rain 221221221292
Deep Rock Galactic205168–21215566
War Thunder196161–20414662
Warhammer 40,000: Boltgun 2196161–19818378
Apex Legends19419417976
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19419419484
The Sims 4194194194193
Doom Eternal192158–20014662
Rocket League188154–19514461
GTA V187187187104
Diablo IV180148–18713758
F1 24180148–18713055
Age of Empires II: Definitive Edition176176176176
It Takes Two17617616369
Garry's Mod176176176176
Far Cry 5175172–17514963
GTA IV174174174174
Assetto Corsa174170–17415667
Honkai: Star Rail173142–18013156
eFootball173142–17513156
Delta Force168142–16813055
Fallout 416816816893
DayZ165135–17112453
Resident Evil 2164134–17112352
Manor Lords164134–17112352
Crusader Kings III16316315566
The Witcher 3: Wild Hunt159137–15911850
Lies of P159140–15914361
Subnautica159159159159
Death Stranding Director's Cut157129–16411950
Marvel's Spider-Man Remastered156128–16311850
Valheim154127–16011650
Far Cry 6154126–16011348
Marvel's Spider-Man: Miles Morales154127–16011650
Ready or Not150132–15012051
Minecraft Dungeons II149129–14911950
Euro Truck Simulator 2148122–15411047
Call of Duty: Warzone147121–15311147
Assetto Corsa Competizione146126–14611348
NARAKA: BLADEPOINT143142–14313156
Fortnite142116–14710143
Hell Let Loose141121–14111147
Monster Hunter: World14114114170
Sid Meier's Civilization VI141141141119
Project Zomboid141141141139
Limbus Company141141141141
F1 25139114–14410043
Forza Horizon 5136112–14210043
Lethal Company135111–14010444
The Outlast Trials134110–14010043
Age of Empires IV13213213291
Baldur's Gate 3125102–1308637
Metro Exodus125102–1309139
Mount & Blade II: Bannerlord12312312364
Resident Evil Village122100–1279038
World of Warships122122122122
Dead by Daylight120120120120
EA Sports FC 2611997–1238938
EA Sports FC 2511997–1238938
Lost Ark11998–1249038
EA Sports FC 2711997–1238938
Assassin's Creed Mirage11695–1218637
Sea of Thieves11594–1208436
7 Days to Die11511510946
Resident Evil 411494–1198536
Assassin's Creed Valhalla11393–1188837
World of Warcraft11393–1188335
Sid Meier's Civilization VII11292–1158135
Hades II11292–1178235
Cities: Skylines106106106105
God of War10485–1087733
R.E.P.O.10486–1097733
Final Fantasy VII Remake Intergrade10384–1077532
Black Desert10284–1067632
Path of Exile 210082–1047331
Ghost of Tsushima10082–1047331
Arena Breakout: Infinite10082–1047331
Helldivers 29981–1037231
Star Wars Jedi: Survivor9884–987431
Zenless Zone Zero9890–988235
Total War: Warhammer III97979641
Red Dead Redemption 29679–1007331
Call of Duty: Black Ops 69578–997030
Red Dead Redemption9477–986729
Phasmophobia9276–966628
Final Fantasy XIV Online9275–956628
Stronghold 49174–946628
skate.9175–956528
VRChat9174–946528
Cyberpunk 20779074–936728
Wuthering Waves9074–946528
Tom Clancy's Rainbow Six Siege8973–936929
Hogwarts Legacy8771–906327
Battlefield 20428772–916427
Satisfactory8771–906527
Need for Speed Unbound8771–906527
PEAK8771–906327
Arknights: Endfield8771–906327
Mycopunk8671–905925
Farming Simulator 258670–895925
The Finals8368–865925
The Last of Us Part I8368–866126
ARC Raiders8368–865925
Aion 28267–855925
Forza Horizon 68167–856025
Sons of the Forest7864–815624
Marvel Rivals7763–805724
Horizon Forbidden West7763–806226
Marvel's Spider-Man 27763–806226
The Last of Us Part II Remastered7763–806226
Horizon Zero Dawn Remastered7763–806226
God of War Ragnarök7662–795624
NBA 2K267662–795624
NBA 2K277662–795624
Onimusha: Way of the Sword7561–785523
Call of Duty: Modern Warfare 47561–785523
Rust7461–775423
Stellar Blade7461–775423
BeamNG.drive7461–775222
RuneScape: Dragonwilds7359–755222
Castlevania: Belmont's Curse7259–745524
Microsoft Flight Simulator 20247163–715423
Forza Motorsport7158–744821
Enshrouded7158–744921
Schedule I7158–745021
Hunt: Showdown 18967057–735624
No Man's Sky6956–725222
Alan Wake 26856–714921
Assassin's Creed Black Flag Resynced6755–704921
Battlefield 66453–674519
Final Fantasy VII Rebirth6352–664519
Assassin's Creed Shadows6352–664820
Escape from Tarkov6351–654419
Elden Ring60606038
Elden Ring Nightreign60606032
Sekiro: Shadows Die Twice60606060
Dark Souls III60606060
Clair Obscur: Expedition 336049–634318
Factorio60606060
Stardew Valley60606060
Genshin Impact60606050
Tekken 860605925
Tekken 760606055
Street Fighter 66059–605222
Mortal Kombat 16056–604820
Mortal Kombat 1160606060
Dragon Ball: Sparking! Zero60606027
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 460606060
Planet Zoo 26050–634017
Starfield5948–614118
Split Fiction5949–624218
Stalker 2: Heart of Chornobyl5848–614117
Final Fantasy XVI5847–604117
Control Resonant5847–604017
Monster Hunter Wilds5747–604218
Silent Hill 25646–583917
Phantom Blade Zero5646–583917
Palworld5545–573916
Warhammer 40,000: Space Marine 25545–573816
Star Wars: Galactic Racer5545–573816
Borderlands 45344–563615
Marvel Tōkon: Fighting Souls5344–553816
WARDOGS5344–563816
Gears of War: E-Day5242–543615
Dragon's Dogma 25141–533816
Valor Mortis5041–523515
Black Myth: Wukong4638–483414
Kingdom Come: Deliverance II4637–473214
ARK: Survival Ascended4537–463013
Avowed4436–453013
Doom: The Dark Ages4335–452912
Star Wars Outlaws4235–443013
Star Wars Zero Company4234–432812
Indiana Jones and the Great Circle4134–432812
Silent Hill: Townfall4133–422812
Mortal Shell II4133–422712
Halo: Campaign Evolved3932–402611
Mafia: The Old Country3831–392511
Hell Let Loose: Vietnam3831–392611
Ace Combat 8: Wings of Theve3730–392611
Cities: Skylines II3126–33229

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

RTX 3080 Ti Laptop hakkında sık sorulan sorular

RTX 3080 Ti Laptop oyun için iyi mi?

Kısaca: 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 178 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 144 oyunda 60+ FPS.

RTX 3080 Ti Laptop Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 90 FPS.

RTX 3080 Ti Laptop kaç GB VRAM'e sahip?

16 GB. 1440p ve yüksek çözünürlüklü dokular için fazlasıyla yeterli.

RTX 3080 Ti Laptop vs RTX 5060 Laptop: hangisi daha hızlı?

RTX 3080 Ti Laptop ve RTX 5060 Laptop, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).

RTX 3080 Ti Laptop masaüstü RTX 3080 Ti kadar hızlı mı?

Hayır. Tahminlerimize göre masaüstü RTX 3080 Ti, 1080p'de yaklaşık %43 daha hızlı, çünkü laptop çipi daha az güçle çalışır (burada yaklaşık 150 W, masaüstü kartta 350 W).

RTX 3080 Ti Laptop laptopun güç limiti (TGP) kaç W olmalı?

RTX 3080 Ti Laptop laptopları 80 W ile 175 W arasında çalışır. 150 W veya daha fazlasını ara; 80 W civarındaki ince laptoplar yaklaşık %18 daha yavaş olabilir.

RTX 3080 Ti Laptop hangi masaüstü ekran kartına benzer?

Tahminlerimize göre yaklaşık 150 W değerinde, 1080p'de yaklaşık bir masaüstü RTX 3060 Ti kadar.