Vega 56 oyun performansı

Duruma göre değişir: tahminlerimize göre Vega 56, 210 oyunun 108 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. AMD Radeon RX Vega 56 düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Artık sıfır satılmıyor. Bugün benzer performans veren kart: RTX 3050

Özet

AMD Radeon RX Vega 56 (2017), düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 210 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 108 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 81, 4K'da 27 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: Radeon 8050S ve GTX 1070 Ti. Şu an yeni satılan bir üst kademe RTX 3050; yaklaşık %4 daha hızlı.

Vega 56 teknik özellikleri

MarkaAMD
Çıkış tarihiAğustos 2017
TürHarici ekran kartı
Video belleği8 GB HBM2
Bellek veri yolu2.048 bit
Güç (kart)210 W
Çıkış fiyatı (ABD)399 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)25,3 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)18,2 (4K'da RTX 4090 = 100), kaba tahmin
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)29,2 (1080p'de RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiYüksek (doğrudan benchmark verisi)
Watt başına performans (tahmini)12
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #83

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

Vega 56 hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Geometry Dash529529231
Valorant485436171
Terraria441441231
Slay the Spire 2441401157
The Binding of Isaac: Rebirth441441231
Bloons TD 6441441231
Brawlhalla441441231
Balatro441441231
Don't Starve Together353353197
League of Legends33123994
Among Us33123994
Left 4 Dead 2309304119
Roblox309304119
Minecraft265264103
Team Fortress 226522889
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265131
RimWorld221221157
Assassin's Creed Origins21414758
The Sims 419419491
Hollow Knight18413252
Hollow Knight: Silksong18413252
Dota 217912549
Age of Empires II: Definitive Edition17617691
Garry's Mod17617689
GTA IV174174103
Fallout 416111344
GTA V15912549
Overwatch 215911646
Subnautica15915994
Risk of Rain 215911144
Hearts of Iron IV15410842
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition14610140
Assassin's Creed Unity1449939
Warframe1429638
Sid Meier's Civilization VI14114156
Project Zomboid14114166
Limbus Company14114169
Counter-Strike 21389638
Apex Legends1379236
Assassin's Creed Odyssey1379236
Age of Empires IV13211043
It Takes Two1278333
World of Warships12212259
Dead by Daylight12012071
Destiny 21188031
Far Cry 51187630
Assetto Corsa1168031
Deep Rock Galactic1158031
Crusader Kings III1158031
Mount & Blade II: Bannerlord1117830
War Thunder1107529
Warhammer 40,000: Boltgun 21109437
Doom Eternal1077529
Cities: Skylines10610650
Rocket League1057429
Monster Hunter: World1058533
PUBG: Battlegrounds1037128
Diablo IV1017027
Delta Force976726
Honkai: Star Rail976726
eFootball976726
NARAKA: BLADEPOINT976726
Lies of P957329
The Witcher 3: Wild Hunt946024
Far Cry 6926124
Resident Evil 2926325
Manor Lords926325
DayZ926325
Ready or Not906124
Death Stranding Director's Cut886124
Minecraft Dungeons II886124
Valheim866023
Marvel's Spider-Man: Miles Morales866023
Assetto Corsa Competizione865823
Marvel's Spider-Man Remastered845823
Euro Truck Simulator 2835622
7 Days to Die835622
Call of Duty: Warzone825722
Hell Let Loose825722
Fortnite795220
Assassin's Creed Valhalla795622
Lethal Company765321
Forza Horizon 5765120
The Outlast Trials755120
Total War: Warhammer III724919
Baldur's Gate 3704417
Metro Exodus704718
Resident Evil Village684618
Lost Ark674618
EA Sports FC 26664618
EA Sports FC 25664618
EA Sports FC 27664618
Assassin's Creed Mirage654417
Sea of Thieves644317
Resident Evil 4644317
Sid Meier's Civilization VII634216
Hades II634216
World of Warcraft634217
Zenless Zone Zero614216
Elden Ring604618
Sekiro: Shadows Die Twice606030
Dark Souls III606030
Factorio606038
Stardew Valley606060
Genshin Impact606024
Tekken 7606026
Mortal Kombat 11606040
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Elden Ring Nightreign583915
God of War584016
Final Fantasy VII Remake Intergrade583915
Star Wars Jedi: Survivor583815
R.E.P.O.583915
Black Desert573915
Path of Exile 2563715
Ghost of Tsushima563715
Arena Breakout: Infinite563715
Cyberpunk 2077553815
Helldivers 2553715
Red Dead Redemption 2543715
Red Dead Redemption533414
Phasmophobia523413
Final Fantasy XIV Online513413
Stronghold 4513413
skate.513313
VRChat513313
Tom Clancy's Rainbow Six Siege503514
Wuthering Waves503413
Hogwarts Legacy493213
Battlefield 2042493313
Satisfactory493313
Dragon Ball: Sparking! Zero493313
Need for Speed Unbound493313
Mycopunk483012
Farming Simulator 25483012
PEAK483213
Arknights: Endfield483213
The Finals463012
Tekken 8463012
ARC Raiders463012
Aion 2463012
Forza Horizon 6463112
The Last of Us Part I443012
Sons of the Forest442811
Marvel Rivals432911
Horizon Forbidden West433212
Microsoft Flight Simulator 2024432811
Marvel's Spider-Man 2433212
The Last of Us Part II Remastered433212
Horizon Zero Dawn Remastered433212
God of War Ragnarök422911
Call of Duty: Black Ops 6422811
NBA 2K26422911
F1 25422811
Onimusha: Way of the Sword422811
NBA 2K27422911
Call of Duty: Modern Warfare 4422811
Rust412811
Street Fighter 6412710
Stellar Blade412811
RuneScape: Dragonwilds412710
BeamNG.drive412710
F1 24402710
Forza Motorsport402510
Enshrouded402510
Schedule I402610
Castlevania: Belmont's Curse402811
No Man's Sky392711
Mortal Kombat 1392510
Hunt: Showdown 1896392911
Assassin's Creed Black Flag Resynced382510
Alan Wake 237249
Black Myth: Wukong372510
Battlefield 636239
Final Fantasy VII Rebirth35239
Assassin's Creed Shadows352410
Escape from Tarkov35239
Clair Obscur: Expedition 3334229
Planet Zoo 234218
Starfield33218
Split Fiction33228
Monster Hunter Wilds32228
Final Fantasy XVI32218
Control Resonant32208
Palworld31208
Silent Hill 231208
Phantom Blade Zero31208
Warhammer 40,000: Space Marine 231208
Star Wars: Galactic Racer31198
Borderlands 430187
Marvel Tōkon: Fighting Souls30198
WARDOGS30198
Stalker 2: Heart of Chornobyl29197
Dragon's Dogma 228198
Valor Mortis28187
Kingdom Come: Deliverance II26166
ARK: Survival Ascended25156
Star Wars Outlaws24156
Avowed24156
Silent Hill: Townfall23146
Mortal Shell II23145
Star Wars Zero Company23156
Halo: Campaign Evolved22135
Mafia: The Old Country21135
Hell Let Loose: Vietnam21145
Cities: Skylines II18114
Indiana Jones and the Great CircleÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Doom: The Dark AgesÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Gears of War: E-DayÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir
Ace Combat 8: Wings of TheveÇalışmaz: bu oyun ray tracing destekli bir ekran kartı gerektirir

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

Vega 56 hakkında sık sorulan sorular

Vega 56 oyun için iyi mi?

Kısaca: düşük ayarlarda 1080p için giriş seviyesi bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 108 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 81 oyunda 60+ FPS.

Vega 56 Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 80 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 55 FPS.

Vega 56 kaç GB VRAM'e sahip?

8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.

Vega 56 için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 210 W. Kabaca, kaliteli bir 500 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

Vega 56 vs GTX 1070 Ti: hangisi daha hızlı?

Vega 56 ve GTX 1070 Ti, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).