RTX 3070 Ti oyun performansı

Evet: Tahminlerimize göre RTX 3070 Ti, 210 oyunun 195 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Artık sıfır satılmıyor. Bugün benzer performans veren kart: RX 9060 XT 8GB

Özet

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti (2021), 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 290 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 195 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 163, 4K'da 70 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: RTX 5060 Ti 8GB ve RX 9060 XT 8GB. Şu an yeni satılan bir üst kademe RTX 5060 Ti 8GB; yaklaşık %4 daha hızlı.

RTX 3070 Ti teknik özellikleri

MarkaNVIDIA
Çıkış tarihiHaziran 2021
TürHarici ekran kartı
Video belleği8 GB GDDR6X
Bellek veri yolu256 bit
Güç (kart)290 W
Çıkış fiyatı (ABD)599 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)56,7 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)41,7 (4K'da RTX 4090 = 100)
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)61,8 (1080p'de RTX 4090 = 100)
Veri güvenilirliğiYüksek (doğrudan benchmark verisi)
Watt başına performans (tahmini)19,6
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #33

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

RTX 3070 Ti hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Among Us529529214
Geometry Dash529529529
Valorant485485392
Terraria441441441
Slay the Spire 2441441360
The Binding of Isaac: Rebirth441441441
Bloons TD 6441441441
Brawlhalla441441441
Balatro441441441
League of Legends397397214
Hollow Knight390295119
Don't Starve Together353353353
Left 4 Dead 2309309273
Roblox309309273
Counter-Strike 229221687
Dota 2282281113
Minecraft265265237
Overwatch 2265261105
Team Fortress 2265265205
Warframe26521687
Assassin's Creed Odyssey26520683
Assassin's Creed Origins265265132
Assassin's Creed Unity26522289
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265265
Hearts of Iron IV26124197
War Thunder22916867
Doom Eternal22716867
Rocket League22216566
RimWorld221221221
Hollow Knight: Silksong218218119
Diablo IV21315763
Deep Rock Galactic21217871
Destiny 221217871
Risk of Rain 2212212100
Honkai: Star Rail20515160
Warhammer 40,000: Boltgun 219819884
Apex Legends19419483
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19419491
Far Cry 619413855
Resident Evil 219414157
The Sims 4194194194
Manor Lords19414157
Death Stranding Director's Cut18613655
Marvel's Spider-Man: Miles Morales18313454
Marvel's Spider-Man Remastered17813152
PUBG: Battlegrounds17615964
Valheim17613454
Age of Empires II: Definitive Edition176176176
It Takes Two17617675
DayZ17614257
Garry's Mod176176176
Far Cry 517517169
eFootball17515160
Call of Duty: Warzone17412751
GTA IV174174174
Assetto Corsa17417472
Fortnite16811646
Delta Force16815060
Fallout 4168168101
Assassin's Creed Valhalla16812651
Crusader Kings III16316371
Lethal Company16011948
GTA V159159113
The Witcher 3: Wild Hunt15913554
Lies of P15915966
Forza Horizon 515911546
Euro Truck Simulator 215912651
Subnautica159159159
Ready or Not15013855
Minecraft Dungeons II14913655
Baldur's Gate 31489940
Metro Exodus14810542
Assetto Corsa Competizione14613052
The Outlast Trials14611546
Resident Evil Village14410342
NARAKA: BLADEPOINT14314360
Hell Let Loose14112751
Monster Hunter: World14114176
Sid Meier's Civilization VI141141129
Lost Ark14110342
Project Zomboid141141141
Limbus Company141141141
EA Sports FC 2614010241
EA Sports FC 2514010241
EA Sports FC 2714010241
Sea of Thieves1369639
Resident Evil 41359739
World of Warcraft1349538
Hades II1339438
Age of Empires IV13213299
God of War1238936
Mount & Blade II: Bannerlord12312370
Assassin's Creed Mirage1229940
Final Fantasy VII Remake Intergrade1228635
World of Warships122122122
Black Desert1218835
Dead by Daylight120120120
Path of Exile 21188434
Ghost of Tsushima1188434
Arena Breakout: Infinite1188434
R.E.P.O.1178835
Cyberpunk 20771168434
Sid Meier's Civilization VII1159337
7 Days to Die11511550
Red Dead Redemption 21148333
Red Dead Redemption1117731
Phasmophobia1097631
Final Fantasy XIV Online1087631
skate.1087530
Wuthering Waves1077530
Stronghold 41077530
VRChat1077430
Tom Clancy's Rainbow Six Siege1067932
Helldivers 21068333
Cities: Skylines106106106
Battlefield 20421047430
Satisfactory1037430
Need for Speed Unbound1037430
Mycopunk1026827
PEAK1027229
The Finals986827
Star Wars Jedi: Survivor988534
Zenless Zone Zero989438
ARC Raiders986827
Farming Simulator 25986827
Arknights: Endfield987229
Total War: Warhammer III979744
Aion 2976827
Forza Horizon 6966827
The Last of Us Part I936627
Hogwarts Legacy927229
Sons of the Forest926426
Marvel Rivals916526
Horizon Forbidden West917128
Marvel's Spider-Man 2917128
The Last of Us Part II Remastered917128
Horizon Zero Dawn Remastered917128
God of War Ragnarök906426
NBA 2K26906426
NBA 2K27906426
Call of Duty: Black Ops 6896325
Call of Duty: Modern Warfare 4896325
F1 25886225
Onimusha: Way of the Sword886325
Rust876225
Stellar Blade876325
BeamNG.drive876024
RuneScape: Dragonwilds865924
F1 24855924
Castlevania: Belmont's Curse856426
Forza Motorsport845622
Enshrouded845723
Schedule I845823
Hunt: Showdown 1896836426
No Man's Sky816024
Black Myth: Wukong795522
Assassin's Creed Black Flag Resynced795623
Alan Wake 2775422
Battlefield 6765221
Final Fantasy VII Rebirth755221
Assassin's Creed Shadows755522
Escape from Tarkov745120
Planet Zoo 2724619
Clair Obscur: Expedition 33714920
Microsoft Flight Simulator 2024716225
Starfield704819
Split Fiction704819
Monster Hunter Wilds684819
Final Fantasy XVI684719
Control Resonant684518
Silent Hill 2664518
Phantom Blade Zero664518
Palworld654418
Warhammer 40,000: Space Marine 2654418
Star Wars: Galactic Racer654317
Borderlands 4634117
Marvel Tōkon: Fighting Souls634317
WARDOGS634317
Stalker 2: Heart of Chornobyl624217
Gears of War: E-Day614117
Elden Ring606042
Elden Ring Nightreign606035
Sekiro: Shadows Die Twice606060
Dark Souls III606060
Dragon's Dogma 2604317
Factorio606060
Stardew Valley606060
Genshin Impact606055
Tekken 8606027
Tekken 7606060
Street Fighter 6605924
Mortal Kombat 1605522
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero606029
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Valor Mortis594016
Kingdom Come: Deliverance II543715
ARK: Survival Ascended533514
Avowed523414
Doom: The Dark Ages513413
Star Wars Outlaws503414
Star Wars Zero Company503313
Indiana Jones and the Great Circle483313
Silent Hill: Townfall483213
Mortal Shell II483113
Halo: Campaign Evolved463012
Mafia: The Old Country452912
Hell Let Loose: Vietnam453012
Ace Combat 8: Wings of Theve442912
Cities: Skylines II372510

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

RTX 3070 Ti hakkında sık sorulan sorular

RTX 3070 Ti oyun için iyi mi?

Kısaca: 1440p'de çok iyi performans veren üst orta seviye bir ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 195 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 163 oyunda 60+ FPS.

RTX 3070 Ti Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 94 FPS.

RTX 3070 Ti kaç GB VRAM'e sahip?

8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.

RTX 3070 Ti için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 290 W. Kabaca, kaliteli bir 550 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

RTX 3070 Ti vs RX 9060 XT 8GB: hangisi daha hızlı?

RTX 3070 Ti ve RX 9060 XT 8GB, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).