Arc A770 8GB oyun performansı
Evet: Tahminlerimize göre Arc A770 8GB, 210 oyunun 168 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Intel Arc A770 8GB sağlam bir 1080p ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.
Güncellendi:
Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı
Özet
Intel Arc A770 8GB (2022), sağlam bir 1080p ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 225 W güç değerinde çalışıyor.
Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 168 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 113, 4K'da 46 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: Arc B570 ve RX 7600. Şu an yeni satılan bir üst kademe Arc A770 16GB; yaklaşık %4 daha hızlı.
Arc A770 8GB teknik özellikleri
| Marka | Intel |
|---|---|
| Çıkış tarihi | Ekim 2022 |
| Tür | Harici ekran kartı |
| Video belleği | 8 GB GDDR6 |
| Bellek veri yolu | 256 bit |
| Güç (kart) | 225 W |
| Çıkış fiyatı (ABD) | 329 dolar |
| FPSVibe performans endeksi (tahmini) | 39,3 (RTX 4090 = 100, 1440p) |
| FPSVibe 4K endeksi (tahmini) | 29 (4K'da RTX 4090 = 100) |
| FPSVibe 1080p endeksi (tahmini) | 44,8 (1080p'de RTX 4090 = 100), kaba tahmin |
| Veri güvenilirliği | Yüksek (doğrudan benchmark verisi) |
| Watt başına performans (tahmini) | 17,5 |
| Sıra | Takip ettiğimiz 163 kart içinde #58 |
Veri kaynakları
Performans endeksi
Teknik özellikler
Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.
Arc A770 8GB hangi oyunları kaldırır?
Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.
8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.
Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?
Benzer ekran kartları
Diğer ekran kartı araçları
Arc A770 8GB hakkında sık sorulan sorular
Arc A770 8GB oyun için iyi mi?
Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 168 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 113 oyunda 60+ FPS.
Arc A770 8GB Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?
Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 84 FPS.
Arc A770 8GB kaç GB VRAM'e sahip?
8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.
Arc A770 8GB için hangi güç kaynağı gerekir?
Kartın güç değeri 225 W. Kabaca, kaliteli bir 500 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.
Arc A770 8GB vs RX 7600: hangisi daha hızlı?
Arc A770 8GB ve RX 7600, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).