Arc A770 8GB oyun performansı

Evet: Tahminlerimize göre Arc A770 8GB, 210 oyunun 168 tanesini 1080p Yüksek'te 60+ FPS ile kaldırır. Intel Arc A770 8GB sağlam bir 1080p ekran kartı; neleri kaldırdığını ve rakipleri arasındaki yerini burada görebilirsin.

Güncellendi:

Hangi ekran kartına sahip olduğundan emin değil misin? Nasıl kontrol edilir · Almayı mı düşünüyorsun? 1080p için en iyi ekran kartı

Özet

Intel Arc A770 8GB (2022), sağlam bir 1080p ekran kartı. 8 GB VRAM'e sahip ve 225 W güç değerinde çalışıyor.

Hızlı bir işlemciyle, takip ettiğimiz 210 oyunun yaklaşık 168 tanesinde 1080p Yüksek'te 60 FPS'e ulaşır; 1440p'de 113, 4K'da 46 oyunda ulaşır (tahmini). Aynı sınıftaki kartlar: Arc B570 ve RX 7600. Şu an yeni satılan bir üst kademe Arc A770 16GB; yaklaşık %4 daha hızlı.

Arc A770 8GB teknik özellikleri

MarkaIntel
Çıkış tarihiEkim 2022
TürHarici ekran kartı
Video belleği8 GB GDDR6
Bellek veri yolu256 bit
Güç (kart)225 W
Çıkış fiyatı (ABD)329 dolar
FPSVibe performans endeksi (tahmini)39,3 (RTX 4090 = 100, 1440p)
FPSVibe 4K endeksi (tahmini)29 (4K'da RTX 4090 = 100)
FPSVibe 1080p endeksi (tahmini)44,8 (1080p'de RTX 4090 = 100), kaba tahmin
Veri güvenilirliğiYüksek (doğrudan benchmark verisi)
Watt başına performans (tahmini)17,5
SıraTakip ettiğimiz 163 kart içinde #58

Veri kaynakları

Endeks, yayınlanmış benchmark sonuçlarının FPSVibe tarafından tek bir ölçeğe uyarlanarak oluşturulmuş kendi karışımıdır; tek bir kaynaktan kopyalanmadı. Kontrol tarihi: 12 Ekim 2026.

Arc A770 8GB hangi oyunları kaldırır?

Ryzen 7 7800X3D işlemci ve 32 GB RAM ile Yüksek ayarlarda tahmini ortalama FPS, yani tek sınır ekran kartı. 1080p FPS'e göre sıralı.

Oyun1080p1440p4K
Geometry Dash529529368
Among Us507371149
Valorant485485272
Terraria441441368
Slay the Spire 2441441251
The Binding of Isaac: Rebirth441441368
Bloons TD 6441441368
Brawlhalla441441368
Balatro441441368
League of Legends397371149
Don't Starve Together353353313
Left 4 Dead 2309309190
Roblox309309190
Hollow Knight28320582
Dota 227419578
Minecraft265265165
Team Fortress 2265265142
Assassin's Creed Origins26522992
Yu-Gi-Oh! Master Duel265265209
Overwatch 224418173
Hearts of Iron IV23616767
RimWorld221221221
Assassin's Creed Unity22015462
Warframe21915060
Hollow Knight: Silksong21820582
Counter-Strike 221215060
Risk of Rain 221217370
Assassin's Creed Odyssey21014357
Apex Legends19414357
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition19415763
The Sims 4194194146
Destiny 218212450
Deep Rock Galactic17612450
Age of Empires II: Definitive Edition176176146
It Takes Two17613052
Garry's Mod176176142
Far Cry 517511948
GTA IV174174165
Assetto Corsa17412550
War Thunder16811647
Fallout 416816870
Warhammer 40,000: Boltgun 216814559
Doom Eternal16511647
Crusader Kings III16312450
Rocket League16111446
GTA V15915978
Subnautica159159149
PUBG: Battlegrounds15811044
Diablo IV15410944
Delta Force14910442
Honkai: Star Rail14910442
eFootball14910442
Lies of P14611446
The Witcher 3: Wild Hunt1449438
NARAKA: BLADEPOINT14310442
Monster Hunter: World14113253
Far Cry 61419538
Resident Evil 21419839
Sid Meier's Civilization VI14114189
Manor Lords1419839
Project Zomboid141141104
DayZ1419840
Limbus Company141141110
Ready or Not1389538
Death Stranding Director's Cut1359438
Minecraft Dungeons II1359438
Valheim1329337
Age of Empires IV13213269
Marvel's Spider-Man: Miles Morales1329337
Assetto Corsa Competizione1329036
Marvel's Spider-Man Remastered1299036
Euro Truck Simulator 21278735
Call of Duty: Warzone1268835
Hell Let Loose1268835
Mount & Blade II: Bannerlord12312149
Fortnite1228032
Assassin's Creed Valhalla1228735
World of Warships12212293
Dead by Daylight120120114
Forza Horizon 51178032
Lethal Company1168233
7 Days to Die1158635
The Outlast Trials1158032
Baldur's Gate 31076928
Metro Exodus1077329
Cities: Skylines10610679
Resident Evil Village1057229
EA Sports FC 261027128
EA Sports FC 251027128
Lost Ark1027229
EA Sports FC 271027128
Assassin's Creed Mirage1006928
Sea of Thieves996727
Resident Evil 4986727
Total War: Warhammer III977631
World of Warcraft976626
Sid Meier's Civilization VII966526
Hades II966526
Zenless Zone Zero946526
R.E.P.O.906125
God of War896225
Final Fantasy VII Remake Intergrade886024
Star Wars Jedi: Survivor885924
Black Desert886124
Path of Exile 2865823
Ghost of Tsushima865823
Arena Breakout: Infinite865823
Helldivers 2855723
Cyberpunk 2077845823
Red Dead Redemption 2835823
Red Dead Redemption815322
Phasmophobia795321
Final Fantasy XIV Online795321
Stronghold 4785221
skate.785221
VRChat785221
Tom Clancy's Rainbow Six Siege775522
Wuthering Waves775221
Hogwarts Legacy755020
Battlefield 2042755121
Satisfactory745121
Need for Speed Unbound745121
Mycopunk744719
PEAK745020
Arknights: Endfield745020
Farming Simulator 25734719
The Finals714719
ARC Raiders714719
Aion 2704719
Forza Horizon 6704719
The Last of Us Part I684619
Sons of the Forest674418
Marvel Rivals664518
Horizon Forbidden West664920
Microsoft Flight Simulator 2024664317
Marvel's Spider-Man 2664920
The Last of Us Part II Remastered664920
Horizon Zero Dawn Remastered664920
God of War Ragnarök654518
NBA 2K26654518
NBA 2K27654518
Call of Duty: Black Ops 6644317
F1 25644317
Onimusha: Way of the Sword644418
Call of Duty: Modern Warfare 4644317
Rust634317
Stellar Blade634317
BeamNG.drive634217
RuneScape: Dragonwilds624117
F1 24614117
Forza Motorsport613916
Enshrouded613916
Schedule I614016
Castlevania: Belmont's Curse614418
Elden Ring606029
Elden Ring Nightreign606024
Sekiro: Shadows Die Twice606047
Dark Souls III606047
Factorio606060
Stardew Valley606060
Genshin Impact606038
Tekken 8604719
Tekken 7606042
Street Fighter 6604117
Mortal Kombat 11606060
Dragon Ball: Sparking! Zero605120
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4606060
Hunt: Showdown 1896604418
No Man's Sky594217
Mortal Kombat 1593815
Assassin's Creed Black Flag Resynced583916
Black Myth: Wukong573815
Alan Wake 2563815
Battlefield 6553614
Final Fantasy VII Rebirth543614
Assassin's Creed Shadows543815
Escape from Tarkov543514
Clair Obscur: Expedition 33523414
Planet Zoo 2523213
Starfield513313
Split Fiction513414
Monster Hunter Wilds493414
Final Fantasy XVI493213
Control Resonant493113
Silent Hill 2483113
Phantom Blade Zero483113
Palworld473112
Warhammer 40,000: Space Marine 2473012
Star Wars: Galactic Racer473012
Borderlands 4462911
Marvel Tōkon: Fighting Souls463012
WARDOGS463012
Stalker 2: Heart of Chornobyl452912
Gears of War: E-Day442912
Dragon's Dogma 2433012
Valor Mortis432811
Kingdom Come: Deliverance II392610
ARK: Survival Ascended382410
Doom: The Dark Ages37239
Avowed37249
Star Wars Outlaws362410
Star Wars Zero Company36239
Indiana Jones and the Great Circle35239
Silent Hill: Townfall35229
Mortal Shell II35229
Halo: Campaign Evolved33218
Mafia: The Old Country32208
Hell Let Loose: Vietnam32218
Ace Combat 8: Wings of Theve32208
Cities: Skylines II27177

8 GB veya daha az VRAM'e sahip ekran kartlarında 4K sonuçları çoğunlukla ekran kartı belleği yüzünden sınırlanır.

Tahmini FPS. Sayılar ölçülmüş benchmark sonuçları değil, FPSVibe modelinden gelir. Nasıl tahmin ediyoruz?

Arc A770 8GB hakkında sık sorulan sorular

Arc A770 8GB oyun için iyi mi?

Kısaca: sağlam bir 1080p ekran kartı. Hızlı bir CPU ile tahmini: popüler 210 oyunun 168 tanesinde 1080p Yüksek'te 60+ FPS, 1440p'de ise 113 oyunda 60+ FPS.

Arc A770 8GB Cyberpunk 2077'yi kaldırır mı?

Ryzen 5 5600 ve 16 GB RAM ile tahmini: 1080p'de Düşük ayarda yaklaşık 94 FPS, Yüksek ayarda yaklaşık 84 FPS.

Arc A770 8GB kaç GB VRAM'e sahip?

8 GB. 1080p için yeterli; bazı yeni oyunlar 1440p'de Ultra dokularda daha fazlasını ister.

Arc A770 8GB için hangi güç kaynağı gerekir?

Kartın güç değeri 225 W. Kabaca, kaliteli bir 500 W güç kaynağı hem kartı hem de tipik bir oyun CPU'sunu karşılar. Tam modelin için kart üreticisinin önerisine bak.

Arc A770 8GB vs RX 7600: hangisi daha hızlı?

Arc A770 8GB ve RX 7600, tahminlerimize göre 210 oyunda 1440p Yüksek ayarda yaklaşık aynı performansı veriyor (%4 fark içinde).